YENİ BİR TÜR: VICE ONLINE
YARI-RPG, TAM ZAMANLI EĞLENCE

Vice Online kusursuz bir evren yaratıyor! Bu evren kendini RPG türünde hazırlarken, oyuncularına çevrimiçi rol yapma imkanı sunuyor. İstediğin özelliklerde karakterini kurgulayıp özenle hazırlanan Vice Online evreninde sen de kendi hikayeni yaratmaya başlayabilirsin!

EVRENDE YENİ DÜZEN: DİJİTAL DÜNYA

Vice Şehri hikayesi 600 yıl öncesine dayanıyor. Şehrin hikayesini alt bölümlerde rahatlıkla inceleyebilir ve şehrin geçmişten bugüne kadar geldiği süreç hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Geçmiş kökleri ne kadar eski olsa da, erişebilirlik ve oynanabilirlik düşünüldüğünde Vice Online evreni tamamen diijtal bir konsept.

Vice Online kurgusu ağırlıklı olarak, insanların geçmiş yüzyıllardan kalan alışkanlıklarından zamanla kurtularak yeni bir çağa uyum sağlamasının hikayesini işliyor. Günümüzdeki birçok kurgusal evreni inceleyen ve mainstream akımdan beslenen Vice Online evreni başlıca; Black Mirror, Cyberpunk, Fallout ve Grand Theft Auto gibi popüler kültür öğelerinden esinlenmekte.

Kurguladığımız bu evrende karakterinizin dijital dünyada tam hakimiyet kurduğu, gerçek zamanlı çevrimiçi bir RPG türü yaratmayı hedefliyoruz.

Bu dijitallik, erişebilirlik açısından her şeyi online (sanal) dünyanızda bulmanıza olanak sağlayacak. Karakterinizin tüm arkadaşlıkları, ilişkileri, ilerleyişi, başarımları, becerileri, görevleri ve neredeyse yaşantısının tamamı, sanal dünyadaki profiline yansıtılacak.

Tüm oyuncular birbirlerinden bağımsız ve bireyselken, istedikleri zamanda da bir aradayken Vice Online dünyasında sanal kimlikleriyle yer edinebilecekler. Bu dijitallik, bu evrende yer alan tüm sistemlere ve oyunun dinamiklerine de yansıyor.

Kurguladığımız tüm plan geçmişten kalan ilkel dürtülerin yeni jenerasyonla birlikte dijitalleştiği ve tamamen modern bir dünyaya adapte olabilen insanların hayatta kalabileceği bir sanal evren modelini oluşturuyor.

Elbette, hayatta kalmak demişken yalnızca Vice Online dünyasında gerçekten yaşayanlar demek istiyoruz! Çünkü, bu şehir başarabilenlere gerçekten zirve noktalara ulaşıp hayal edilebilen her şeyi gerçekleştirmeyi mümkün kılacak.

Vice Online, Yarı-MMORPG ve çevrimiçi rol yapma türünde, tamamen karakterlere bağlı düzeniyle bu alanda türünün ilk örneği olacak.

SERÜVEN

BAŞLIYOR

Bu oyun sizlere tamamen yeni bir deneyim hazırlıyor. Bugüne kadar şahit olduğunuz RPG, Roleplay, Arcade veya FPS türlerinin tamamından farklı olarak, bireysel bir hikaye moduna dayalı oyun oynarken aynı zamanda insanlarla çevrimiçi rol yapma şansını sizlere sunuyor olacağız.

Bu dünyada daha önce bir arada olmayan birçok etmeni birleştirip oyuncular için kusursuz bir deneyim yaratmayı amaçlıyoruz. Vice Multiplayer platformunun altyapısıyla, yıllarca sürecek kalıcı bir sanal evren yaratmanın heyecanı içerisinde bu dünyayı özenle hazırlıyoruz.

Vice Şehrinde istediğin her şeye dönüşebilirsin. İster hükümet görevlisi, ister azılı bir suçlu, istersen popüler bir rock yıldızı, istersen de tüm partilerin aranan ismi! Evet, şehir ve oyun sana hayal edebileceğin her şeyi yapma şansı veriyor. Elbette, seninle aynı amaçta olan oyuncularla kıyasıya rekabete girebileceğin bir ortam olacağını da unutma!

SORUNSUZ DENEYİM

Bu şehirde karakterinizin kusursuz bir oyun deneyimi yaşaması adına sorun yaratabilecek ikilemleri, kural açıklarını, zıtlıkları ve oyuncular arası oluşabilecek sorunları minimuma indiriyoruz. Bu oyunda sadece eğlenmek için oynayacaksınız.

* Potansiyel oluşabilecek tüm ikilikler ve tartışma durumları, sistemsel düzenlemelerle engellendi.
* Vice Online projesi, kendi yarattığı konsepti nedeniyle oyuncularına tam zamanlı çevrimiçi roleplay ve MMORPG bazlı ilerleme şansı sunuyor.

Bu projede amacımız, kullanıcıların oyuna adım attıkları andan itibaren tüm işlemlerinin kayıt altında tutularak, her zaman istatistiklerini onlara sağlıklı şekilde yansıtmak ve Vice Online evreninde harcayacakları tüm zamanların bir karşılığı olduğunu göstermek olacak. Bu nedenle, bugüne kadarki tüm oyunları baz alarak, çoklu ortamlarda oluşabilecek sorunlar üzerine yoğunlaştık ve sizler için

en sorunsuz ve kusursuz işleyecek bir oyun deneyimini hazırladık. Bu oyunda hazırlanan tüm eşyalar, yetenekler, karakter başarımları, donanımlar, ilişkiler, etkileşimler, görevler, NPC’ler ve oyunu oluşturan tüm ana etmenler birbirlerine entegre şekilde, bir karakterin yıllar boyunca gelişimine açık şekilde kurgulandı.

OYNAYIŞ
THE WORLD IS YOURS

Vice Online projesi; baştan aşağı yaratıcılık, özgünlük, yüksek düzeyde geliştirme (development) ve kurgu barındırıyor. Bugüne kadar hayal edebileceklerinizin çok ötesinde yeni bir oyun deneyimi sizi bekliyor olacak. Asla bir “sunucu” değil. Çok daha fazlası.

ZİHİNSEL ÖZELLİKLER

Bir karakterin zihin gücü her şeyden önemlidir. Vice Online evreninin hiç görülmeyen “Karanlık” yüzünde sadece güçlü zihinler ve zekasıyla simya yeteneklerini birleştirenler ilerleyebilecek.

FİZİKSEL GÜÇ VE DONANIM

Bu evrende karakterinize katacağınız her artı değer onun ilerlemesine katkı sağlayabileceği gibi, gücünüzü ve donanımınızı da belirleyecek. Birçok şeyi hayal edebilirsin, ama gerçekleştirmek için gerekli güce sahip misin? Vice Online evreninde seçeceğin yollar ve yapacağın yönlendirmelerle insanlardan kendini ayırt edebilecek, bazen bir simya ustası, bazen iyi bir lider, bazen de insanlara yardım eden bir kurtarıcı olabileceksin. Peki bu yardım iyi insanlara mı olacak yoksa kötü insanlara mı? Yolunu sen belirleyeceksin. Diğerleri izleyecek.

VICE ŞEHRİ

Vice Şehri, tüm şehir öğeleri, materyalleri, haritaları, konsepti, yapıları, hikayesi, özgün karakter tasarımları ve kendi yüzünüzü oluşturabileceğiniz birçok özelliğiyle hazırlanıyor.

İŞ DÜNYASI

Vice Online’ın tüm meslek ve iş yönetimi, Vice İş Dünyası adı altında toplanıyor. Oyunda yapabileceğiniz onlarca iş kolu sizi bekliyor.

İşe başlayan bir çaylaktan başarı basamaklarını tırmanarak yükselen bir patron olmaya hazır ol!

OLUŞUM: ŞİRKETLER

Vice Şehri'nde illegal ve legal yaşamı birbirinden ayırmak neredeyse imkansız. Bu şehirde kimin suçlu, kimin masum olduğunu kestirmen zaman alacak. İllegal-legal ayrımı somut olarak olmadığı için, her zaman kendine dikkat etmelisin. Yeni tanıştığın insanlara bu yüzden dikkat et, arkasından ne çıkacağı asla belli olmaz.

HARİTA

GTA V orijinalliği korunarak Vice konsepti entegre ediliyor.

SERVİSLER

Tüm servislerimiz birbirine entegre şekilde dizayn edildi. Web, Oyun, Discord ve hatta mobil!

BROWSER KONTROLÜ

Tarayıcınız üzerinden, oyunda olmadan da bazı yönlendirmeler ve geliştirmeler yapabileceksiniz.

SIRALAMA

Oyun içerisinde birçok alanda, birbirinden farklı kategorilerde sıralamalar bulunur ve yapacağın istatistikler seni en tepeye çıkarabilir.

GÖREVLER

Vice Online, karakterini yaratırken yaptığın seçimlerden başlayarak hikayen boyunca sana birçok görev sunacak. Kendi hikayeni yazarken görevleri yerine getirmelisin.

ORTAK GÖREV

Birçok aşamada yalnız başına değil, kendine bazı yoldaşlar bularak tamamlaman gereken eğlenceli ve zor görevler seni bekliyor olacak.

DÖRT FARKLI SEÇİM

Vice Online evrenini kontrol eden dört farklı arka plan gücü var. Hangisini seçeceğin, kişiliğine bağlı. Kazanmak için seçimini iyi yap.

YETENEK

Her karakterin geliştirmesi gereken yetenek ağaçları bulunur. Yeteneklerin ne kadar gelişmişse, o kadar güç kazanacaksın.

ŞÖHRET

Vice Şehrinde en büyük sıralamalardan birisi de şöhret. Şöhret sıralamaları birçok farklı kategoride oyuncuların tanınırlılığına ve popülerliğine göre belirlenecek.

VICESOCIAL

Tüm servislerimizin temel taşı olarak planlanan ViceSocial dünyası, karakterinizin dijital dünyadaki yaşamını size sonuna kadar hissettirecek.

OYUN İÇİ SİSTEMLER

Oyun içi sistemler tüm planın ve kurgunun bir parçası olarak karşımıza çıkacak. Bir karakterin yapabileceği her şeyden, erişebileceği tüm olanaklara, hayal ettiğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz tüm kurgularda son derece yenilikçi ve daha önce hiçbir çevrimiçi rol yapma oyununda olmayan düzeyde hazırlanıyor. Vice Online geliştirme ekibinin aylar süren çabalarıyla birlikte her açıdan benzersiz ve kusursuz bir deneyim hazırlıyoruz.

GEREKSİNİMLER
YOLCULUĞUNDA İHTİYACIN OLACAK DÖKÜMANLAR
ORIJINAL
GTA V

Karakterinizi 3 boyutlu şekilde, Grand Theft Auto V oyununun mekanikleri ve Vice Online özelleştirmeleri eşliğinde kontrol edip özgürce yaşatmak adına Steam, Epic Games, Rockstar Games üzerinden veya benzeri resmi bir dağıtıcıdan alınmış GTA V oyununa sahip olmalısınız.

Hesap açmak için tıklayın.
VICE ONLINE
HESABI

Vice Online çevrimiçi rol yapma oyunu üzerinde tüm işlemlere başlayabilmek ve oyun deneyimini yaşayabilmek adına Vice Online Hesabı oluşturmalısınız. Vice Online üzerinde hesap sahibi olduktan sonra tüm servislerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Hesap açmak için tıklayın.
VICE ONLINE
LAUNCHER

Oyuna giriş yapabilmek adına ViceOnline Launcher uygulamasını indirmeniz gerekecek. Vice Online Launcher, Rage Multiplayer istemcisiyle beraber çalışan özelleştirilmiş bir oyuna giriş aracıdır. Yakında kurulum sayfamız üzerinden indirilebilir içerik olan Launcher’a ulaşabileceksiniz.

İndirmek için tıklayın.
EKİP BAŞVURULARI AÇILDI!

Daha iyi bir platform kurabilmemizde bize destek ol ve bu yeni deneyimi birlikte oluşturalım.

VICE ŞEHRİ BİR GÜNDE KURULMADI.

Vice Şehri fikri ilk olarak 2014 yılında, Vice Multiplayer'ın bugünkü kurucuları ve tasarlayıcıları, tarafından taslak olarak ortaya atıldı ve bazı girişimler denendi. Temelde herkesin ortak paydada buluşabileceği bir sanal evren ve roleplay dünyası amaçlansa da, fikrin şekillenmesi ve bugünkü eksiksiz halini alması yıllar sürdü. Dış dünyayla ilk bağlantımızı 2014 yılında duyurduğumuz bir DonanımHaber konusuyla yaptığımızda işlerin buraya kadar geleceğini hiç tahmin etmiyorduk. 2019 yılında somut olarak başlattığımız ve üç yıldır kesintisiz devam eden Vice Roleplay projesiyle birlikte, bu üç yıl boyunca tüm yaşananlardan büyük tecrübeler biriktirdik ve "İdeal bir Sanal Oyun Evreni nasıl olmalı?" düşüncesine kafa yorduk. Evet, Vice Online projesi çok daha kusursuz, planlı ve organize bir oyun deneyimini yaratıyor. Sizler için en ince ayrıntılarına kadar düşünüp, oyunda hiçbir şeye bağlı kalmadan ve kesinti yaşamadan en iyi deneyimi yaşamanız adına harika bir evren hazırlıyoruz. Vice Şehri bir günde kurulmadı.

Kendinizi eşsiz ve özgün bir maceraya hazırlayın.
Vice Online Evreni yaratılıyor.

“Ciudad del Vicio”

Vice Şehri'nin kültürel yapısı, Amerika'nın geriye kalan kuzey şehirlerine benzer olmasına rağmen ülke politikaları ve dış siyasetlerin de değişmesiyle İtalyan Amerikan, Asyalı Amerikan, Avrupalı Amerikan, Afrikan Amerikan, Latin Amerikan ve Yerli Amerikan vatandaşların sosyal yapılarını da kültüründe içermektedir. Aynı zamanda bütün bu kültürlerin de birleşimiyle müzik, sosyal alışkanlıklar, mutfak gibi yaşam tarzlarının da etkisiyle kendi kültürlerine Vice Americana adını vermişlerdir.

KEŞİF

Yazılı kayıtlara göre şehir, 1511 yılının 2 Şubat veya 4 Şubat'ında Juan de Proclama tarafından keşfedilmiştir. Bölge, yerlilerin kötü ve saldırgan yapısının yanı sıra kâşif ve mürettebata yaptıkları organize ataklar sebebiyle de Proclama tarafından İspanyolca'da "saldırgan, kötü niyetli" anlamına gelen "Vicio" olarak adlandırmıştır. Günümüzde ise bu isim modern dilin oturmasıyla beraber Vice hâline gelmiştir. İspanyol tarihçilere göre şehir daha önce başka kaşifler tarafından da keşfedilmiş olabilir ancak bununla ilgili bir kanıt bulunamamıştır.

Keşfin ardından tam bir yıl sonra Juan de Proclama, yanında iki yüz adam, elli at ve sayısız yük hayvanıyla beraber adaya geri döndü. Ancak sayısı binleri bulan yerli halkın saldırıları sebebiyle bu kolonize girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Buna rağmen Proclama'nın keşfi, diğer kaşifleri, misyonerleri ve hazine avcıları için Vicio adası'nı bir merak odağı haline getirdi.

1539 yılında Acqua R., altın ve demir arayışları sebebiyle denize açıldı. Arayış ve zorluklarla geçen dört senelik yolculuk onu Vicio adasına getirdi.

Gözcüleri ve karşılaştıkları hazine avcılarının verdiği bilgilere göre, günümüzde Chiliad olarak bilinen Mil años dağının yakınlarındaki madenlerin oldukça bol ve verimli olduğunu öğrendi. Mürettebatıyla beraber aylarca kamp kurarak hazırlık yaptı. Ancak yerli halkın bunu öğrenmesiyle beraber saldırılarla karşılaştılar ve Acqua R. bu saldırıların sonuncusunda bütün mürettebatıyla hayatını kaybetti. Hayatta kalan tek kişi olan Yellow-haired lakaplı Flavi, Meksika'ya kadar kaçabildi ve kraliyeti bilgilendirdi.

KOLONİZE

Kaşiflerin hizmetleri her ne kadar İspanyol kral Feliz Ferdinand için yeterli olsa da, adanın ele geçirilmesi sırasında sayısız asker ve önemli figür hayatını kaybetti. Ferdinand'ın ölümünden sonra başa geçen oğlu Luiz Ferninand ise babasının bu yarım kalan fethini tamamlamak için Vicio adasının komşusu sayılan Küba'ya askeri bir üs kurdurdu. Ardından 1543 yılında adaya bir çıkartma yaparak yerlilerin bir kısmının ölümü, kalanlarının da ele geçirilip köle olarak alınması ile beraber adayı nihayetinde krallığa ait kıldı.

Adanın ele geçirilmesiyle beraber krallığın altın, gümüş, demir ve tunç rezervleri %39 arttı. Bununla beraber adanın zenginliğini duyan deniz korsanlarının faaliyetleri, ada çevresine kaymaya başladı. 1549 yılında krallığın çıkardığı bir yasa ile bu korsanlar resmi olarak tanındı ve adaların güvenliğinden sorumlu donanmalar haline getirildi. Bu korsanlar arasında en ünlüleri ise günümüzde turistik bir Vice adası olan Cayo Perico'ya da adı verilen Ponte di Perico'ydu.

ARTIK DİJİTAL BİR EĞLENCE MERKEZİ!

Vice Şehri kurgusu yüzyıllar öncesine dayanırken günümüzde kendini tamamen modernize etmiş bir CyberPunk konseptini bize sunuyor. Vice Online evreninde artık kendinizi kısmen Black Mirror bölümünde gibi hissedeceksiniz. Dış dünyamızın gitmeye başladığı yöne, Vice Şehri çoktan vardı.

Buna bağlı olarak yarattığımız tüm şehir düzeni, karakter etkileşimleri, ViceOnline(Tarayıcı) tabanlı temel entegrasyonlar ve daha nicesi. Elbette karakterinizin de sahip olduğu yetenekler kendini buna göre uyarlayacak. Zaman zaman şehirdeki hackerlar, birçok silahlı suçludan daha tehlikeli olabilecek. Göreve giden yolun anahtarları onlardan geçiyor.

Sıradan azılı bir suçlu da olabilrsiniz, dijital dünyanın gerekliliklerini yerine getiren bir Mr.Robot da. Elbette, şehirdeki ünlüler de dijitalleşmeden payına düşeni alacak. Binlerce insanın gözü üzerinde olsun istiyorsan, şimdiden kariyer planını yapmaya başlamalısın.

KARAKTER ODAĞI
Seviye, Karakter İlerlemesi ve Donanım
KUSURSUZ DONANIM
YETKİNLİK

Bu evrende karakterinizi kusursuz şekilde geliştirebileceksiniz. Yarı-RPG konseptimizin en temel dayanaklarından birisi de karakterinizin sahip olabileceği donanımlardır. Her karakter kendine özgü bir yol çizerken, karakterinize bu evrende yaşatacağınız benzersiz bir deneyimin tüm kayıtları Vice Online çatısı altında toplanacak.

KARAKTER GELİŞİMİ

Karakterinizin temel gelişimi birçok farklı etmene dayanacak. Başlıca gelişim öğesini karakterinizin seviyesi yansıtacak ve MMORPG’lerin kusursuz işleyişindeki gibi karakterinizi geliştirebileceğiniz birçok farklı yol bulunacak. Her oyuncunun kendi oyun tarzına uygun şekilde hazırladığımız farklı gidişatlar aynı zamanda sizin karakterinizin kaderini belirleyecek.

Bu evrende kendi çizdiğiniz yol, sadece size ait olacak kombinasyonları bir araya getirerek yapmak istediğiniz her şeyi mümkün kılacak. Vice Online projesi, sizler için yaratıcılık ve yetkinliği bir araya getiriyor.

LEVEL SKORU

Karakterinizin sahip olacağı seviye değeri, aynı zamanda onun ne kadar ilerleyebileceğini ve ne durumlarda hangi pozisyonlarda bulunabileceğini belirler. Seviyeniz, oyundaki yapacağınız gelişimin ve tüm roleplay serüveninin yapı taşı olacaktır. Zaman geçtikçe seviye arttırmayla ilgili birçok ipucu bulacaksınız.

Vice Online evreninde seviye kesinlikle bekleyerek kazanılan bir şey değildir!

DONANIM: GÜÇTÜR.

Her oyuncu kendi donanımını seçmeli ve yolunda karakterini geliştirerek ilerlemelidir. Donanım sizi birçok açıdan diğerlerinden farklı kılacak ve benzersiz bir güce ulaşmanızı sağlayacak.

Karakterini yaratırken ve donatırken yapacağın seçimler, tüm yolunu çizecek.

Bu evrende bırakacağın iz, tüm sistemi etkileyecek ve her yaptığın ize profilinde dönüp rastlayabileceksin. Dikkat etmen gereken nokta: Her hareketin yalnızca seni değil, tüm evreni etkiler!

Evrenin tüm bilgilerinin olabildiğince gizli kalması adına, yalnızca çok az şey paylaşıyoruz.
Şimdilik.

Vice Online’da Yepyeni Bir Dünya
#GİZLİBAŞLIK
Bu bölüme kadar yalnızca genel çerçeveden bahsettik.

Sizlere sadece ekip başvurusunu duyurmak ve Vice Online projesi hakkında genel fikir sahibi yapmak için hazırladığımız içerikler, tüm dökümanımızın yalnızca %20’lik bir dilimi oluşturuyor.

Tüm hak ihlalleri ve fikir hırsızlığının önüne geçmek amaçlı, platform kayıtlarımızı aktif edip ana fragmanımızı paylaşana kadar geriye kalan %80
oyun dökümanını şimdilik gizli tutacağız.

KONTROL SENDE.
!

Bu bilgiler çok gizli ve harika fikirler içerdiği için, Mayweather ve Vice Online projesi tarafından alınan bir kararla tüm hakların saklı tutulması adına ana trailera kadar gizli tutulacaktır.

1

KONTROLLER

Alıştığınız online rol düzenini unutun. Vice Online projesi tüm kontrolleri ve oynanış ezberini baştan aşağı değiştiriyor.

ÖZGÜNLÜK

Vice Online, Vice Multiplayer isimli vergi mükellefi firma adı altında, İnternet Reklamcılığı ve E-Ticaret haklarıyla birlikte Web ve Oyun Sunucu Servisleri alanında tamamen kendine özgü sistemleri ve fikir altyapısı ile oluşturulmuş bir platformdur. Platforma ait kanallarda, sosyal medya hesaplarında, site üzeri ve oyun içi içeriklerde görülen sistemler ve fikirler dijital platform kanunları altında korunmaktadır. İçeriklerin üretildiği tarih ve yapım süreci içinde kullanılan görsellerin telif hakları sahiplerine aittir veya bilgileri dahilinde kullanılmıştır. Vice Online platformu üzerinde kullanılan tüm materyaller, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) korunmakta ve gerektiğinde yasal yollara başvurulmaktadır. Aynı zamanda Vice Multiplayer platformunun sahip olduğu Vice Gaming, Vice Multiplayer, Vice Roleplay ve Vice Online isimli tescilli marka telif haklarını da elinde bulundurarak, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameden faydalanmaktadır. Platformlar üzerinde kullanılan tüm materyaller ve içeriklerin hakları saklı tutulmaktadır.

YAŞ UYARISI

Oyuncuların yaş aralığı bulunmamasına rağmen tavsiye edilen en alt yaş sınırı 13’tür. Oyun içinde kullanılan dil, jargon ve görsel öğeler tamamen oyuncuların kendi iradesi altında kullanılmıştır ve herhangi bir etkilenme durumunda Vice Multiplayer ekibi bundan sorumlu tutulamaz. Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan tüm maddeler göz önünde bulundurularak, kullanıcıların kayıt anında yaş onay formunda bildirdikleri ve kimliklerini onayladıkları yaş esas kabul edilir. Vice Online tarafına beyan edilen bildirimler haricindeki durumlarda tarafımız sorumlu tutulamaz ve talep halinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca tüm bilgi paylaşımına açıktır. Bununla beraber, Vice Multiplayer ekibi tarafından önerilen ve uyulması beklenen minimum oyuncu yaşı 13'tür.

KULLANICI SÖZLEŞMESİ VE KİŞİSEL BİLGİLERİN KULLANIMI

Platform kullanıcıların kendisine www.vice-online.com adlı web sitesi üzerinden (“Web Sitesi Anasayfa”) veya Mobil Uygulamaları üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel verileri üçüncü kişilerle, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamı ve kişisel verilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır.

Kullanıcı Çerezleri ve IP Numaraları: Sistemde çıkabilecek tüm sorunları tespit etmek, oyun tarafından ve bilgisayarlar üzerinden gelen verileri almak ve yine bu cihazlardan yapılan istekleri doğrulamak için IP adresleri kullanılmaktadır. Kullanıcıların IP adresleri kendi kimliklerini temsil eder ve hiçbir şekilde Vice Online tarafından üçüncü kişilerle paylaşım yapılamaz, kişisel bilgiler kötüye kullanılamaz. Bunun yanı sıra Vice Online, kendisine yapılan saldırılar ve ihlaller doğrultusunda IP adresleri üzerinden kişilere dönük T.C yasaları gereğince tüm yaptırım haklarına sahiptir ve resmi devlet mecralarından talep halinde bilgileri paylaşmayı uygun görür.

Kullanıcılar tarafından iletilen ve Vice Online çerez yönetimi tarafından işlenen tüm iletişim formları, çerezler, site akıllı analizleri ve sayaçları, Vice Online Web Sistemi altında kayıt altına alınır ve kullanıcıların telefon numaraları ve mail adresleriyle birlikte saklı tutulur.

GÜVENLİK

Vice Online platformu, Web Sitesi ve Oyun sunucularında üst düzey güvenlik katmanı ve şifreleme yöntemi kullanır. Vice Online platformu üzerinde tek hesap üzerinden tüm servislere erişim sağlayabileceğiniz gibi, Çok Aşamalı Doğrulama (2FA) aktif olarak kullanılır. Kullanıcılar hem site hem de oyun girişlerinde SMS Doğrulamasıyla birlikte tarafımızca desteklenen ve sistemimize entegre çalışan Çift Aşamalı Google Authentication Doğrulama servisinden yararlanabilir. Bununla beraber, kullanıcılar telefon numaraları üzerinden doğruca şifre kurtarma ve hesap güvenliği işlemlerini kısa SMS işlemleriyle gerçekleştirebilir.

3. PARTİ UYGULAMALARI

Vice Online platformu, tüm üçüncü parti uygulamalarını reddeder ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına kullandığı ek servisleri kendi web sitesi üzerinden resmi olarak paylaşır. Web Servislerimizde yer almayan tüm üçüncü parti uygulamaların kullanımı önerilmez ve güvenlik tehlikesi bulunur.

Vice Online resmi iletişim bilgileri için web sayfasının en altını inceleyin.

VICE ONLINE EVRENİ YASAL UYARILAR

Vice Multiplayer aşağıda logoları ve tescilli isimleri bulunan platformlar haricinde herhangi bir yerde herhangi bir hesaba sahip değildir. Kullanıcılar sözleşmeyi okuduktan sonra bu bilgileri kabul etmiş olur ve buna göre hareket etmesi beklenir. Vice Multiplayer üzerinde yer almayan hiçbir topluluk, girişim ve işletme Vice Oyun Sunucuları adıyla bağdaştırılamaz.

Vice Multiplayer, Vice Oyun Sunucuları, Vice Gaming, Vice Roleplay, Vice Online, Vice RPG, Vice Game isimleri başta olmak üzere tüm mühtelif “Vice” adıyla açılan işletmelere, E-Ticaret girişimlerine ve ticari kâr amaçlayan oyun platformlarına karşın, Vice Multiplayer marka telif hakkını elinde bulundurur.

Vice Online dünyasında, Yarı-Roleplay (Half-RPG) türünde yaratılan karakterlerin en az dünyaya atılabileceği yetişkinlik yaşı 18’dir. 18 yaşından küçük karakterlerin yönetilmesine izin verilemez. Vice Multiplayer platformları üzerinde bu sayede tüm yaşa bağlı olarak doğabilecek istismar ve taciz durumlarının önüne geçilmesi amaçlanır.

Yukarıdaki görselde maddeler halinde ön plana çıkarılan tüm kavramlar, Vice Online platformu üzerinde karakterin ve oyuncunun, oyun dünyasında karşılaşabileceği tüm KURMACA, HAYAL ÜRÜNÜ ve senaryoya bağlı içerikler hakkında uyarı ve ipucu vermektedir. Bununla ilgili tüm yasal danışma ve iletişim durumları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazlası için ziyaret edin:
www.vicemultiplayer.com

VICE ONLINE OYUN KİTAPÇIĞI

Vice Online oyun kitapçığı, Vice Multiplayer geliştirme ekibi tarafından hazırlanmaktadır. Bu sayfada sizlere paylaşılan içerikler henüz Vice Online projesinin beta aşamasının tanıtımı ve gelecekle ilgili mesaj içerdiği için, Oyun Kitapçığı şu an yalnızca Vice Online ekibine dağıtılmıştır. Bununla beraber, proje ana fragmanıyla birlikte duyurulduğunda oyun kitapçığımız detaylı olarak sizlerle paylaşılacaktır. Bunun için duyuruları takipte kalmaya ve topluluğumuzla bir arada zaman geçirmeye devam ediniz.

BİR OYUNDAN DAHA FAZLASI

Vice Online projesi, “bir oyundan daha fazlası” düşüncesiyle sizlerin karşısına çıkıyor. On yılı aşkın süredir oyun sektöründe yer alan deneyimli ekip üyelerimiz ve bugüne kadar tecrübe ettiğimiz tüm oyun deneyimini, oyuncu olarak aldığımız tüm birikimleri ve başta farklı video oyunları, yapımlar, filmler, romanlar olmak üzere birçok günümüz popüler kültür öğeleriyle birleştirerek sizler için Vice Online projesini hazırlamaya başladık. Üç yıldır aktif bir şekilde, 30.000 kayıtlı kullanıcıyı geçmiş durumda olan Vice Roleplay projesinin de vermiş olduğu yönetim tecrübemize dayanarak, üç yıl içerisinde kat ettiğimiz yolu ve kendi dönüşümümüzü sağlayarak ulaştığımız profesyonel oyun yönetimini sizler için büyük bir projeye dönüştürmek üzereyiz.


Vice Multiplayer ekibi bu bağlamda alanında profesyonel isimlerden oluşmakla birlikte, tüm senaryo yazımı, içerik üretimi, kurgu düzenlemeleri, görsel materyaller, ses dosyaları, yazılım, tasarım ve geliştirme alanlarında tamamen kendi materyallerini kullanmaktadır. Vice Online topluluğuna katılabilir, topluluğumuzun önemli bir parçası olabilir hatta ekibimizde görev dahi alabilirsiniz. Başlangıçta tüm Türk bilgisayar oyuncularına ve mobil çevrimiçi roleplayerlarına hitap etmekle birlikte, türünün tek örneği olacak bu serüvende sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyuyor olacağız.