Jump to content

Doğru karakter yaratmak ipuçları


Guest strega

6,394 okunma

GettyImages-1411373323-6988f2ee3a1742208Kurallara uygun bir karakter yaratmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Karakter Konsepti Belirleyin: Karakterinizin kim olduğunu, ne iş yaptığını, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu ve hikayesini belirleyin.
Görünüş ve İsim: Karakterinizin fiziksel görünümünü ve ismini belirleyin. Gerçekçi ve karakterin kişiliğine uygun bir isim seçin.

Kararlılık ve Tutarsızlık: Karakterinizi belirlerken tutarlı olun. Karakterin özellikleri, davranışları ve tutumları arasında bir tutarlılık sağlayın.
Güçlü ve Zayıf Yönler: Gerçekçi bir karakter oluşturmak için karakterinizin hem güçlü hem de zayıf yönleri olsun. Unutmayın kimse şehirin kahramanı olmak zorunda değil. Gerçek insanları andıran bir karakter oluşturun.
Olaylara Karakterin Gözünden Bakın: Karakterinizin gözünden olaylara ve diğer karakterlere nasıl tepki vereceğini düşünün. Bu, karakterinizi gerçekçi bir şekilde canlandırmanıza yardımcı olacaktır.
Karakterin Etik ve Değerleri: Karakterinizin etik ve değerlerini belirleyin. Karakterinizin nasıl davranacağını ve diğer oyuncularla nasıl etkileşimde bulunacağını belirlemek için bu maddeleri göz önünde bulundurun.
Gelişmeye Açık Olun: Karakterinizin hikayesi ve kişiliği zaman içinde gelişebilir. Diğer oyuncularla etkileşimler ve oyun içi deneyimler, karakterinizin gelişimine katkı sağlayabilir. Karakterinizi değiştirmekten korkmayın.

 young-friends-park_53876-46877.jpg?w=2000Genç bir karakter yaratmak için ne yapabilirim?

Karakter Oluşturma: Vice Online sunucusuna giriş yaptıktan sonra bir karakter oluşturmanız gerekecektir. Karakterinizin adını, yaşını, kişiliğini, geçmişini ve hedeflerini belirleyerek bir gençlik karakteri yaratabilirsiniz. Karakterinizin geçmişi, onu daha gerçekçi ve ilgi çekici hale getirebilir.

Karakter Kişilik ve Davranışı: Karakterinizin belirli bir kişiliği ve davranış tarzı olmalıdır. Gençlik rolleri genellikle gençlerin hayatını yansıttığından, karakterinizi gerçekçi ve inandırıcı bir şekilde canlandırmaya çalışın. Mesela, eğlenceli, asi, utangaç ya da sosyal bir genç olarak rol yapabilirsiniz.

Günlük Hayatı Yaşamak: Vice Online sunucusunda gençlik rollerini oynarken, karakterinizin günlük hayatını yansıtmalısınız. Okula gitmek, arkadaşlarınızla takılmak, iş yapmak, alışveriş yapmak gibi gençlerin normalde yaptığı aktiviteleri canlandırabilirsiniz.

Arkadaşlık İlişkileri: Gençlik rolleri, arkadaşlık ilişkilerine odaklanır. Diğer oyuncularla etkileşim kurarak arkadaş edinmeli ve karakterinizin sosyal çevresini geliştirmelisiniz. İyi arkadaşlar, karakterinize daha fazla derinlik kazandıracaktır.

Aile ve Aile İlişkileri: Ailenizin kim olduğu ve aile ilişkileri de karakterinizi etkileyen önemli unsurlardır. Karakterinizin ailesiyle olan ilişkisini düşünerek, hikayesine daha fazla katman ekleyebilirsiniz. Karakterinizin ailesi şehirde mi olacak? karakteriniz tek mi yaşayacak?

Eğitim ve Kariyer: Karakterinizin okul hayatı, öğrenim durumu ve gelecekteki kariyer hedefleri rolüne uygun olarak düşünülmelidir. Üniversiteye mi gitmek istiyor? Farklı bir meslek seçecek mi?

Hobiler ve İlgi Alanları: Gençlik rolleri, karakterinizi gerçek bir kişi gibi düşünmenizi sağlar. Hobileri, sporları, müzik zevkleri gibi özel ilgi alanları ekleyerek onu daha gerçekçi kılabilirsiniz.

Dramalar: Dozunda olan drama ve çatışmalar oyunu ilginç kılar. Karakterinizin başına gelmiş olabilecek olumlu veya olumsuz olaylarla onu zenginleştirebilirsiniz.


Karakter yüzü oluştururken dikkat etmeniz gerekenler:

Karakterinizi kalıplaşmış güzellik algılarına bağlı tutmayın: Güzellik algısı belirli başlı kitleler tarafından oluşturulan ve zamanla değişen bir durum. Fakat günümüzde maalesef ki "Karakterimi sarı saçlı ve mavi gözlü yapmalıyım, burnu kavisli olmalı" gibi sıkça örnekler duyuyoruz. Karakterinizi ayarlarken bu örneklere bağlı kalmak zorunda olmadığınızı kendiniz bir karışım yaratabileceğiniz unutmayın.
Karakterinizin ten rengini belirleyin: Her şeyden önce karakter yaratma ekranında ebeveyn seçerken oluşturmak istediğiniz karakterin ten rengine karar verin. Bununla beraber olarak hem anne hem baba seçerken ortaya çıkacak ten rengini hesaplayabilmeniz daha kolay olacaktır.
Karakterinizi uyruğunuza uygun yüz özellikleriyle taçlandırın: Karakterinizi oluştururken seçtiğiniz uyruğun epey bir öneminin olduğunu söylemek isterim. Eğer koreli bir karakter oluşturmak istiyorsanız karakterinizin büyük ve çekik gözleri, hacimli dudakları ve ince uzun yüz hatları olması gerçekliğe daha uygun olacaktır.
Karakterinizin yüz hatlarına uygun saç modeli ve saç rengi seçin: Günümüzde oval, yuvarlak, kare, üçgen, kalp şeklinde, geniş, elmas ve dikdörtgen yüz olmak üzere farklı tiplerde yüz şekilleri bulunmaktadır. Karakterinize uygun yüz hatları belirledikten sonra en önemli adım bu hatlara uygun saç modeli ve saç rengi seçmektir. Rehberin en sonunda bıraktığım görsellerde bunlara dikkat ederek karakterinizi daha estetik hale getirebilirsiniz.
Karakterlerinizin yüzünün renklenmesini sağlayın: Hem erkek hem kadın karakterler için makyaj seçenekleri sunucu içerisinde bulunuyor eğer bir erkek karakter oluşturacaksınız doğru allığı seçip kırmızı tona getirdiğinizde eğer opaklığı kısarak uygun oranı sağlarsanız karakterinizin yüzünün diğer oyunculardan daha renkli olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bir kadın karakteriniz var ise yine doğru allığı seçip opaklığı çok fazlalaştırmadan doğal bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayriyetten karakterinize uygun göz makyajı seçerek (kapkara simsiyah bir makyaj seçmekten bahsetmiyorum) göz rengini ortaya çıkarabilirsiniz. Kadın karakter için bir başka örneğim yine doğru bir ruj rengi seçip karakterinizin daha hoş gözükmesini sağlayabilirsiniz çok koyu ya da çok açık renkler seçmektense doğru rengi seçip opaklığı kısarsanız çok güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Burada en önemli şey opaklık ayarını doğru ayarlayarak güzel görünteye ulaşabilmek.
 

16 Yorum


Önerilen Yorumlar

Bir karakter canlandırılırken genelde en çok atlanan ve blog'da da yer edinilen kısım "Güçlü ve Zayıf Yönler" basitleşmiş karakter kalıplarından kurtularak bu tarz yeni renkler katacak durumlar yaratılabilir. Karakter gelişimine ve yapısına fazlasıyla katkı sağlayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...