Jump to content

tauro

4,791 okunma

V1.png.de1a6917fc07e6f494d217e4671d0a52.png

Dünyamızda GTA Cluckin Bell ve Burger Shot Restoranları Kapatıldı

Take-Two, SDCC 2023'te pop-up Cluckin' Bell ve Burger Shot restoranlarının açılmasını önlemek için bir ihtarname yayınladı.

Grand Theft Auto fast food zinciri Cluckin' Bell temalı popüler San Diego Comic-Con cosplay restoranı Take-Two'dan bir durdurma ve yasaklama emri aldı. Cluckin' Bell pop-up restoranının SDCC 2022'de başarılı olmasının ardından, yeni bir Burger Shot etkinliği ile birlikte SDCC 2023 için geri döneceği duyuruldu. Ancak Take-Two, pop-up restoranların Grand Theft Auto mülkiyetini ihlal ettiğine karar verdi ve sessizce ilerlemeyeceklerinden emin oldu.SDCC 2022 sırasında, Smokin J's BBQ ve moda markası boyworldwide arasındaki şaşırtıcı bir ortaklık, Cluckin Bell adlı Grand Theft Auto'dan ilham alan bir pop-up restorana yol açtı.

Bu fast food zinciri ilk olarak Grand Theft Auto: San Andreas'ta Taco Bell ve KFC'nin küfürle karışık bir parodisi olarak ortaya çıkmıştı. Cluckin' Bell, Grand Theft Auto 5'in yanı sıra serinin diğer birkaç oyununda da yer almaktadır. SDCC'deki Cluckin Bell, "Taste the ****" tişörtleri, tavuk maskeleri, küfürlü menü öğeleri ve hatta oyun içi logosuyla doğrudan Grand Theft Auto serisinden yararlandı. Büyük bir başarı elde edildi ve Cluckin Bell'in SDCC 2023'te geri dönmesi için planlar açıklandı.

Cluckin Bell'in dönüşünün duyurulması ne yazık ki Take-Two'nun dikkatini çekmiş görünüyor. Rockstar Intel, Smokin J's BBQ ile yaptığı görüşmede Take-Two'nun restorana bir ihtarname gönderdiğini doğruladı. Smokin J's BBQ'dan yapılan açıklamada, restoran Take-Two'nun avukatlarının ihtarnameyi teslim ettiğini doğruladı.

V2.png.d7330812651e0263bf7cc53cf8b08737.png

Smokin J's BBQ, Take-Two'nun ihtarnamesine uymayı planladığını doğruladı. SDCC 2023'te daha önce duyurulan Burger Shot etkinliğinin iptali ve Cluckin Bell pop-up mağazasının yeniden düzenlenmesi gibi ayrıntılar yer alıyor. Cluckin' Bell artık hizmet vermeyecek, ancak onun yerini Don't Cluckin' Tell adlı farklı ve henüz benzer bir dükkan alacak. Bu değişikliğin Smokin J's BBQ'nun telif hakkıyla korunan tüm rahatsız edici materyalleri dükkândan kaldırmasına ve dükkânın çalışmaya devam etmesine olanak sağlayacağı düşünülüyor.

Take-Two konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, olup bitenlerle ilgili nerede sorun yaşadığını görmek kolaydır. Cluckin' Bell ve Burger Shot Take-Two ve Rockstar'ın fikri mülkiyetindedir. Take-Two'nun fikri mülkiyetini kullanan parodi bir pop-up restoran 2022'de çok fazla dikkat çekmekten kaçınmış olabilir, ancak etkinliği büyük bir duyuruyla tekrar yapmak çok ileri bir adım gibi görünüyor.

Grand Theft Auto hayranları bu karar karşısında anlaşılabilir bir şekilde hayal kırıklığına uğrayabilir. Ne de olsa SDCC'nin deryasına bağlanan eğlenceli bir pop-up olarak görülebilir. Ancak daha büyük endişeler de var. Pop-up sadece Take-Two'nun popüler IP'sinden herhangi bir resmi lisans veya gelir paylaşımı olmadan yararlanmakla kalmadı, aynı zamanda bir sağlık veya güvenlik sorununun haksız yere Take-Two ile ilişkilendirilmesi olasılığı da var. Hayranlar Cluckin' Chicken'ı her zaman Grand Theft Auto oynayarak resmi olarak alabilirler. RageMP, FiveM, ALT:V gibi platformlarda bulunan Roleplay sunucularında da, bu ve buna benzer olan dükkanları satın alıp, işletimini yapabilirsiniz. Bu da benden sizlere ufak bir bilgilendirme mesajı olsun. 

  • Beğen 4

9 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...