Jump to content

Grand Theft Auto V (GTA V) Michael'in En İyi Sözleri


Guest strega

5,380 okunma

Grand Theft Auto V (GTA V) Michael'in En İyi Sözleri

MichaelDeSanta-GTAVee.webp.9e1f5c173a8369b27c65221d85a996c3.webp

Grand Theft Auto 5, Michael da dahil olmak üzere oyun içerisindeki unutulmaz kahramanlarından harika karakterlere ve alıntılara sahiptir.
Grand Theft Auto 5 bu yüzyılda piyasaya sürülen en şöhretli oyunlardan biridir ve oyunda üç efsanevi, unutulmaz kahraman olsa da, Michael De Santa durumlardan konuşarak kurtulma yeteneğiyle tanınan biridir. Genellikle şiddetten kaçınmaya çalışan grubun sakin sesi olduğunu kanıtlayan Michael, daha önce bir kez suç hayatından kaçmayı seçmişti.
Franklin genç ve deneyimsizdir ve Grand Theft Auto 5 boyunca üst düzey suç dünyası hakkında öğrenmesi gereken çok şey vardır. Trevo
r, alıntıları çoğu zaman çılgınca ve okunaksız olan bir jokerdir, Michael ise oyun boyunca kelimelerle oldukça unutulmaz hale gelen bazı mükemmel anlara sahiptir.
 

1 "Stockholm Sendromunun Yılın Bu Zamanlarında Güzel Olduğunu Duydum"

CaidaLibre-GTAV-KidnappedPatricia.webp.ee2da4af78f374a36dc6dda139801ed6.webp
 

Michael sık sık korkunç, çarpık ya da düpedüz tuhaf durumların içinde dolaşır. Grand Theft Auto oyunlarının dünyası ve özellikle Grand Theft Auto 5'te tasvir edilen Los Santos versiyonu, yaşamak için tuhaf bir şekilde çılgın bir yerdir. Michael, bir keresinde, Trevor'ın Patricia'yı kaçırdıktan sonra onunla iyi geçinmeye çalıştığını görür. Trevor ile bağ kurduktan sonra oldukça istekli bir rehine olan Michael gözlerine inanamaz ve Patricia'ya istemeden burada olduğunu hatırlatmaya çalışarak ikisi arasında gelişen ilişkiyi yorumladığında oyundaki en iyi repliklerinden birini söyler.


2 "Sen... Bir Hipster'sın!"
 

maxresdefault(1).jpg.83732eaffe496e404f61444dd9f1325d.jpg
Michael ve Trevor Grand Theft Auto 5'te hiçbir zaman göz göze gelemezler. Geçmişteki birliktelikleri o kadar kötü bitmiştir ki, Trevor eski arkadaşının hala yaşadığını ilk keşfettiğinde Michael'ı öldürmek ister. Ancak bir şekilde uzlaştıktan sonra bile, diğer adamın hayatında nasıl değiştiğini anlayamazlar.

Michael'ın sorunu, sürekli olarak Trevor'ın artık bir hipster olduğunu, haritadan uzakta taşrada yaşadığını ve toplumda yer almayı reddettiğini düşünmesinden kaynaklanıyor. Yüksek hızlı bir araba kovalamacası sırasında Michael'ın Trevor'ın toplumdaki yerini sorguladığı bir konuşma özellikle komik bir etkileşimdir ve GTA sürrealizmi fikrine en iyi şekilde uyar.

3 "Hayatta Kalmak Kazanmaktır Franklin, Geri Kalan Her Şey Saçmalıktır"

Michael, GTA 5 boyunca genç Franklin'e bu dünyada bir akıl hocası olma konusunda iki deneyimli suçludan çok daha iyi. Hemen hemen her konuda aşırı derecede alaycı olsa da, Franklin'e suçun göz alıcı dünyasının sadece öldürülmemeye çalışmaktan ibaret olduğunu hatırlattığı andan daha fazla ortaya çıkmıyor.

Yıllarca ailesiyle birlikte rahat bir yaşam sürmüş ve hayattaki her şeyden tamamen yorulmuş olan Michael, kendisini suça iten materyalizmin artık hiçbir önemi olmadığını düşünüyor. Grand Theft Auto 5'te bu hayata heyecan için geri dönüyor gibi görünüyor. Bu da yine bu cümleyi oyun bağlamında anlamlı kılıyor.

Gro2C_Grand_Theft_Auto_V2C_GTA_5.webp.8eaa3176852a34d48cdbab0fde232cc1.webp


4 "Alaycılık Sahip Olduğum Tek Şey"

Michael iğneleyici esprilerle doludur, Grand Theft Auto 5 boyunca ortaya koyduğu tüm harika esprileri saymakla bitmez. Ancak, iğneleyici tavırları sorgulandığında kendini bildiği an en iyi anlarından biridir. Michael ve Trevor'ın birbirlerini sorguladıkları bir başka sahnede Trevor, Michael'ın eskiden harika olduğunu ve bir şeyleri temsil ettiğini, ancak şimdi sadece bir kabuk olduğunu söylüyor.

Michael da kendisinin hep böyle olduğunu ve Trevor'ın zalim olmakta ahlaki açıdan haklı olduğunu düşündüğünü söylüyor. FIB bağlantıları bir sonraki işleri için iki milyon dolar değerinde ekipman almaları gerektiğini söylemek için tartışmalarını böldüğünde, Michael mutlu bir şekilde emekli olduğunu ve şimdi tamamen beş parasız olduğunu ve bu yüzden elindeki tek şeyin alaycılık olduğunu söyleyerek söylenmeye başlar.


5 "Her Gün Binlerce Şeyi Unutuyorsunuz"

Grand Theft Auto 5'in açılış repliklerinden birinde Michael bunu önsöz soygununda bir güvenlik görevlisine söyler. Bu sadece oyun bağlamında son derece önemli bir replik değil, aynı zamanda ikonik bir şekilde hayranların bir karakter olarak Michael ile ilişkilendirdiği özellikle unutulmaz bir repliktir.

Korumaya "bunun onlardan biri olduğundan emin olmalısın" demesi, korumaya burada gerçekten hiçbir seçeneği olmadığını hatırlatmanın tüyler ürpertici bir yoluydu. Michael, bu durumda gardiyanı öldürmeye fazlasıyla istekli olabilecek Trevor gibi karakterlerle arasındaki temel farkı hemen kanıtladı.

6 "Lütfen Beni Plastik Cerrahlarınızın Yaptığı Tüm Harika İşleri Mahvetmek Zorunda Bırakmayın"

Michael, bir başka soygun sırasında, hem alaycı yanını hem de gerekli olduğunda şiddet uygulama eğilimini gösterir. Bu, güvenlik görevlisine davranışına benzer şekilde, Michael'ın öldürmekten hoşlanmadığını, oysa başka bir suçlunun ne kadar ciddi olduğunu kanıtlamak için bir kişiyi öldürebileceğini hatırlatır.

Ayağa kalkması ve herkesin ona meydan okumayacak kadar tehdit altında hissetmesini sağlaması Michael'ın ne kadar zeki olduğunu hatırlatır. Şiddet kullanmadan da onları korkutabileceğini biliyor, sadece tehdit etmek bile çoğu insanı durdurmaya yetiyor. Ayrıca emekliliğinde bir parçası haline geldiği toplumdan ne kadar nefret ettiğini de gösteriyor.

7 "Buna Kapitalizm Deniyor"

Michael'ın Franklin'e dünya hakkında ders verdiği bir başka örnek de Franklin'e "Üniversiteye gidebilirsin. O zaman insanları soyabilir ve bunun için para alabilirsin." Bu, hem Michael'ın dünyaya alaycı ve tecrübeli bakışını hem de en kötü suçların nerede işlendiğine dair anlayışını ele alan bir başka harika andır.

Michael suç dünyasına geri dönmesine rağmen, en kötü suçları onların işlemediğini biliyor. Michael, dünyanın berbat bir yer olduğunu kabul eden ve bundan şikayet etmekten başka bir şey yapmayı reddeden ve sonuç olarak antisosyal davranışlarda bulunan tipik bir alaycıdır, ancak en azından Franklin'in insanları soymak yerine okula gitmesini sağlamaya çalışmıştır.

tarihinde strega tarafından düzenlendi

12 Yorum


Önerilen Yorumlar

tauro, Şimdi yazdı:

"Hayatta kalmak kazanmaktır Franklin, geri kalan her Şey saçmalıktır." Bomba gibi bir söz. 


Kesinlikle 🙏

Yorum bağlantısı

"That's Trevor, my best friend. That's Franklin, the son I always wanted." meali "Bu Trevor, en iyi arkadaşım. Bu Franklin, her zaman istediğim oğlan."

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...