Jump to content

Grand Theft Auto VI (GTA 6) Haritasının Büyüklüğü


tauro

7,305 okunma

V1.png.aba5917277a167ccd4b802be50cd3577.png

Grand Theft Auto VI (GTA 6) Haritasının Büyüklüğü

Bunun hakkında yeni bir söylenti çıkmaya başladı. GTA 6'nın Vice City'den daha fazla mekan içerebileceğini ve bunlardan birinin de Rockstar'ın başka bir serisinde görüldüğünü belirtiyor.

Grand Theft Auto 6'nın haritası hayranların ilk başta düşündüğünden de daha büyük olabilir. Geçtiğimiz yıl doğrulanan sızıntılarda ortaya çıktığı üzere, Rockstar'ın dev GTA serisinin uzun zamandır beklenen yeni oyunu, Miami'nin kurgusal mekânı Vice City'e geri dönüyor. Daha önce Vice City, müzik ve modasından Miami Vice ve Scarface'e selam vermesine kadar 80'lerin pop kültürüne göndermelerle dolu bir yerdi, ancak GTA 6, şehrin GTA 4 ve GTA 5'te görülen Liberty City ve Los Santos'un günümüz versiyonlarına daha uygun yeni bir versiyonunu gösterecek.

Bir hayran, GTA 6 sızıntılarından ve Rockstar'ın RAGE Engine birimlerinden elde ettiği bilgileri kullanarak yeni Vice City haritasını GTA 5'in Los Santos'uyla karşılaştırdı. GTA 6'nın Vice City'si Los Santos'un biraz daha büyüğü gibi görünüyordu, ancak arazi haritanın tepesinden devam ediyor gibi göründüğü için daha kuzeyi keşfetmek için bolca alana sahipti. Bu durum pek çok hayranın yeni oyunda Vice City'den daha fazla yer olabileceği yönünde spekülasyon yapmasına yol açtı.

V3.png.acea9d7d1a149db741f42ac64d623b6f.png

GTA 6, Vice City Dışında Brezilya Gibi Bölgeleri Keşfedebilir

Matheusvictorbr, Twitter'da GTA 6'nın Vice City'den daha fazla yer içereceğini iddia etti. Başlığın Miami ve Brezilya'nın bazı bölümlerini içerip içermeyeceği sorulduğunda, "diğerlerinin yanı sıra Carcer City, VC, Küba'dan %80 emin olduklarını" belirttiler. Matheusvictorbr şimdiye kadar GTA serisiyle ilgili bazı güvenilir bilgiler verdi, ancak iddialarının çoğu henüz Rockstar tarafından resmi olarak açıklanmadı veya yalanlanmadı, bu nedenle bu yeni bilgiler değişebilir.

Screenshot_2.png.ebc7aa2b4acebbdd8bd7a02aec44c9cc.png

Küba'nın dahil edilmesi, Kübalı çete Los Cabrones'un orijinal GTA: Vice City ve GTA: Vice City Stories'de oynadığı rol göz önüne alındığında mantıklıdır, ancak bu oyunlar hala Vice City sınırları içinde yer almaktadır. Carcer City belki de en şaşırtıcı seçimdir; Rust Belt'ten esinlenen bu mekân daha önce sadece GTA serisinde anılmış ve Rockstar'ın Manhunt oyununun ana mekânı olarak hizmet vermiştir.

V2.png.9bf1170818561a0ab1c055f714a3b975.png

GTA Hayranları Yıllardır Çok Lokasyonlu Bir GTA Haritası Bekliyor

Eğer GTA 6 Matheusvictorbr'un bahsettiği ek yerleri içeriyorsa, bu Rockstar'ın hayranlarına yıllardır istediklerini vermek için RAGE motorunun yeni ve daha güçlü versiyonunu kullandığı anlamına gelebilir. GTA Online'ın çıkışını takip eden yaklaşık yirmi yıl boyunca, GTA 4'ün Liberty City'si veya Vice City gibi başka şehirlerin ekleneceğine dair söylentiler vardı. Bu, çevrimiçi çok oyunculu oyunu GTA 5'in Los Santos haritasıyla sınırlı tutmak yerine taze tutmak için ilginç bir yol olabilirdi, ancak ne yazık ki hiçbir şey gerçekleşmedi. Rockstar'dan henüz GTA 6 için ne hazırladığına dair resmi bir açıklama gelmedi, bu nedenle her zaman olduğu gibi bu söylentiler de bir tutam tuz ile ele alınmalıdır. 

  • Beğen 2

6 Yorum


Önerilen Yorumlar

Rockstar beklentileri epey bir yükseltmeye başladı, umarım beklentileri karşılayabilirler. Büyük bir oyun sunacakları kesin. 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...