Jump to content

tauro

5,385 okunma

V1.png.25d2346ba5539e1ba9f8a01ac4c71a5a.png

Grand Theft Auto V (GTA V) Chiliad Dağı Gizemi
Grand Theft Auto V dünyasının ilgi çekici gizemleriyle doludur ve heybetli Chiliad Dağı, grup en iyi gizemini barındırır.

Chiliad Dağı, haritadaki en yüksek nokta olması ve Los Santos'un harika manzarasını sunması nedeniyle birçok GTA 5 oyuncusunun öğrenebileceği bir yerdeydi. Oyuncular genellikle Grand Theft Auto 5'in sandbox sınırları içinde yarışlar gibi şeylerle zorlamak için dağa sık sık giderler, ancak birçok kişi Chiliad'ın yüzeyinin altında derin ve uğursuz bir sır olarak barındırıldığına inanmaktadır.

Bu, Chiliad'ın zirvesine yakın bir yerde görünen ve dağın kendisini bir UFO, bir jetpack ve uzaylı benzeri bir yumurta da dahil olmak üzere çeşitli sembollerle birlikte açıkça tasvir eden gizemli karalamalardan biriydidu. Bu sembollerden bazılarının içeriğinin içeriği tamamlanmış ve oyuncu %100 tamamlamaya ulaşmış, sonra gece ziyaretleri halinde ana hikayede Chiliad Dağı'nın üzerinde bir UFO beliriyor. Bu çiftler için güzel bir yıllık yumurtası olsa da, GTA topluluğu Chiliad'ın gizeminin çok daha derin olduğu konusunda hemfikir.

Özellikle jetpack sembolü bu gizemin ilgisinin büyük bir kısmı oluşuyor, zira oyuncular bugüne kadar GTA 5'te bir jetpack'in takip ettiğinden haberdar değiller. Elbette, jetpack 2004 yapımı San Andreas'ta önemli bir araçtı ve GTA 5'in kendi muadiline sahip olduğu hayran inancının ateşini körükledi. Jetpack benzeri araçlar GTA Online'da görünmeye devam ederken, Chiliad'daki karalamalar oyunu tek oyunculu modda keşfedilmemiş bir jetpack'in bulunmayı beklediğini gösteriyor.

Uzaylı yumurtası sembolü belki de en gizemli olanıdır ve GTA 5'in hikayesinde yumurtanın varlığına dair gerçek bir kanıt yoktur. Bir kez daha, uzaylı yumurtası daha sonra bir GTA Online görevine eklendi, ancak bu, Rockstar'ın nihayet hayranlarına hak ettikleri bir ödeme yapmaktan ziyade Chiliad gizemine bir selam gibi davrandı. Chiliad sembollerinin dağılımının vücuttaki üreme yapılarına mı yoksa haritadaki diğer kapsamlı mi işaretlere sahip hala belirsizliğini koruyor, ancak oyuncular hala gizemi çözmek için çok çalışıyorlar.

Grand Theft Auto V'in çıkışının üzerinden yıllar geçtikçe görülen bazıları, Chiliad Dağı gizeminin ardında daha derin bir anlamlı süt umutlarını yitirdi. Arama sonuçsuz kalsa bile, Chiliad çevresindeki tartışma ve heyecan, San Andreas'ın eski Koca Ayak efsanesi gibi GTA'nın kazandığı bir fayda sağladı. Chiliad'ın gerçekten ortaya çıkması gereken büyük bir sır saklandığına dair artan şüpheciliğe rağmen, pek çok oyuncu kesinlikle önümüzdeki yıllarda ünlü dağı araştıracak.

V2.png.049db32ba10ab5ac2f3f375cfcf6b608.png

Önemli Bilgiler
• Chiliad Dağı, UFO, jetpack ve uzaylı yumurtaları da dahil olmak üzere gizem ve gizli sembollerle dolu bir yer.

• Bazı örneklerin devam etmesine rağmen, oyuncular hala bu sembollerin ardındaki daha derin anlamı, özellikle de bir jetpack'in varlıklarını araştırıyor.

• Chiliad Dağı gizemiyle ilgili devam eden soruşturma, yılın ardından henüz kesin bir cevap bulunamamış olsa da GTA toplumu büyümüştü.

Grand Theft Auto V, oyunun patlayıcı ana hikayesinden uzak, Los Santos ve San Andreas'ın dört bir yanında dağılmış çok çeşitli ilgi çekici gizemlere sahip. Oyunun bu alternatif unsurları, oyunun gidişatı ve hikâye anlatımına yardımcı olmakta harikadır ve oyuncuların günümüze kadar sürümünün tüm gizemlerinin bulunup bulunmadığından hala emin değildir.

Grand Theft Auto V'de ikonik ve sıklıkla tartışılan gizemlerden biri Chiliad Dağı ile ilgili ayrıntılar ve bu konumsal başlıkta önemli ölçüde tanınabilir bir dönüm noktasıdır. Bir dizi oyun içi ipucu Chiliad Dağı'nın büyük bir doğaüstü gizemin kaynağına işaret ediyor ve kendini bu gizemi çözmeye adamış oyuncular yıl boyunca bu gizemi çözmeye çalışıyor. Chiliad Dağı'nın gizemini ortaya çıkarmak için harcanan miktardaki tutkulu çaba, onu tüm zamanların en büyük GTA efsanelerinden biri haline getirdi ve yanıtları hala potansiyel olarak orada duruyor.

  • Beğen 2

6 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...