Jump to content

 Red Dead Redemption 2 (Spoiler İçerir)


Dusty

8,163 okunma

 Red Dead Redemption 2

 

Amerika, 1899. Vahşi Batı döneminin sonu gelmiştir. Bir soygunun batı kasabası Blackwater'da kötü bir şekilde gitmesinin ardından Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmaya zorlanır. Federal ajanlar ve ulusun en iyi ödül avcıları peşlerine düştüğünde, çete hayatta kalmak için Amerika'nın sarp iç bölgelerinde yol çalarak, çalmak, soygun yapmak ve savaşmak zorundadır. Derinleşen iç bölünmeler çeteyi parçalamaya tehdit ederken, Arthur kendi idealleri ile onu yetiştiren çete arasında bir seçim yapmak zorundadır.

 

Red Dead Redemption 2 mini games guide: 6 of the best

Resmi Açıklama: 

 

Red Dead Redemption 2 (stilize edilmiş şekliyle Red Dead Redemption II), Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir batı temalı aksiyon-macera video oyunudur. Bu oyun, Red Dead serisinin üçüncü girişi olup 2010 tarihli Red Dead Redemption'ın bir öncülüdür ve 26 Ekim 2018'de PlayStation 4, Xbox One için; 5 Kasım 2019'da ise PC için piyasaya sürülmüştür.

 

1899 yılında Amerikan Eski Batısı'nın kurgusal bir yeniden oluşturmasında geçen Red Dead Redemption 2, Arthur Morgan'ın hayatına ve kötü ün kazanmış Van der Linde çetesindeki yerine odaklanır. Oyun, çetenin yasa adamları, rakip çeteler ve Pinkerton ajanları tarafından kovalanışını takip eder. Hikaye, Morgan'a ek olarak Dutch van der Linde, John Marston ve Micah Bell karakterleri etrafında döner.

 

Red Dead Redemption 2, oyuncunun hikayeyi ilerletirken keşfedebileceği beş Amerikan bölgesinden oluşan açık bir dünyada geçer ve üçüncü şahıs ve birinci şahıs görünümüyle oynanabilir. Oyuncular, Arthur Morgan olarak, hikaye görevleri, yan görevler, zorluklar, rastgele olaylar ve avcılık dahil olmak üzere birçok farklı şekilde oyun dünyasıyla etkileşimde bulunabilirler. Bir önceki oyundan geri dönen Onur sistemi, oyuncunun diğer karakterlere karşı yaptığı eylemlere göre değişir.

 

Yayınlandığı dönemde, Red Dead Redemption 2 geniş çapta evrensel övgü aldı; yazım, temalar, karakterizasyon, açık dünya tasarımı, görseller, gerçekçi öğeler ve detaylara verilen övgüyle birlikte, oyunun kontrol şeması ve gerçekçiliğin oynanışa etkisi konusunda eleştiriler de aldı. Ticari bir başarı olan Red Dead Redemption 2, eğlence tarihinin en büyük ikinci lansmanını yaparak açılış haftasında 725 milyon dolar gelir elde etti ve perakende olarak 23 milyon kopya sattı.

 

2.png

 

-OYNANIŞ-

 

Red Dead Redemption 2, açık bir dünya ortamında geçen ve üçüncü şahıs bakış açısından oynanan bir batı aksiyon-macera oyunudur ve tek oyunculu ve çevrimiçi çok oyunculu bileşenleri içerir. Oyunda önceki oyunda bulunmayan yeni özellikler bulunmaktadır. Örneğin, ok ve yay kullanma, iki tabanca ile ateş etme, suda yürüme ve kanoda kullanma gibi yeni mekanikler tanıtılmıştır. Oyundaki vahşi yaşam ve avcılık da geliştirilmiştir.

Oyun, hikaye ve görevler için oyuncu seçimine ağırlık verir. IGN'nin İlk Bakış önizlemesi sırasında oyuncu seçimlerinin etkileşimleri ve görevleri nasıl etkileyebileceği konusunda konuşulan bir bölümde, Rockstar North'un Ortak Stüdyo Başkanı Rob Nelson şunları söyledi: "Bu görevlerin birçoğunda yaklaşımınızı seçme şansı vermeye çalışıyoruz, arkadaşlarınızı önce gönderecek misiniz, yoksa siz mi önce gireceksiniz.

 

Oyuncular, önceki Rockstar oyunlarından çok farklı yollarla herhangi bir NPC ile iletişim kurabilirler. Dostça bir sohbet etme, NPC'den para çalmak için tehditkar bir konuşma yapma veya karakteri öldürüp cesedini soyma gibi seçenekleri seçebilirler.

Daha fazla içe dönüşün bir parçası olarak, oyuncular silahlarını temizleyerek gibi ekipmanlarına bakmak zorundadır. Karakter özelleştirmesi açısından oyuncular, saçlarını kesmek ve şekillendirmek için bir berbere gitme seçeneğine sahiptir; ancak oyuncuların kullanabileceği saç stilleri, karakterlerinin oyun süresince saçlarını ne kadar uzattığına bağlıdır. Karakterler farklı hava koşulları için farklı giysilere sahip olacak, düzenli olarak yemek yemek ve banyo yapmak zorunda kalacak ve bir zamanlar daha otomatik olan eylemler ayrıntılarıyla büyük ölçüde genişletilmiş olacak, bunlar arasında bir öldürülen hayvanın derisini yüzmek ve nesneleri incelemek gibi eylemler bulunur.

 

Avcılık ve Balıkçılık

 

Avcılık ve balık tutma, vahşi doğada hayatta kalma için temel becerilerdir ve yiyecek, malzeme ve gelir kaynağı sağlar. Birçok farklı balık, birçok nehir, göl ve akarsuda yüzer ve doğru yem veya sazanın seçimi, başarılı bir gün avının anahtarıdır. Bir hayvanı izlemek odak ve sabır gerektirir; dikkatlice hareket etmek ve rüzgar yönünü izlemek gereklidir, aksi takdirde avlarını uyandırırlar. Silah seçimi ve atış yeri de çok önemlidir ve et ve postun kalitesini etkiler, bu da tüccarların bunlar için ne kadar ödeme yapacaklarını etkiler. Oyuncular, avladıkları hayvanın boyutuna uygun bir tüfek seçmek veya sessiz ve temiz bir öldürme için yayı kullanmayı ustalaşmak zorundadır. Eğer av yaralanırsa, kaçmaya çalışacaktır, bu da oyuncuların onları takip etmeye devam etmesini gerektirir.

 

Başarılı bir avın ardından oyuncular, hayvanı yerinde deri yüzebilir ve parçalayabilir veya tamamen yanlarında götürebilirler. Hayvan derileri ve cesetleri uygun şekilde bakılmazsa zamanla çürür ve bu hem değerlerini azaltırken hem de kötü kokmalarına neden olur ve karakteri kasabadan uzakta iken vahşi hayvanların hedefi haline getirir. Deriler, parçalar, etler ve tüm cesetler atların üzerine yüklenebilir ve kasaplarda veya kasabadaki genel mağazada satılabilir, çadıra yemek tenceresi için götürülebilir veya giysi veya diğer eşyalar haline getirilebilir. Kürkçüler daha egzotik ürünler yapabilirler.

 

Arthur'un Bakımı

 

Önceki Rockstar oyunlarının aksine, Red Dead Redemption 2'de saçlar uzar. Zamanla Arthur'ın saçları ve sakalı uzayacaktır. Oyuncu Arthur'un sakalını kaldırmak isterse, sakalı kamp alanında ya traş edebilir ya da tamamen tıraş edebilir. Oyuncular saçını kestirmek isterlerse, bir berber dükkanını ziyaret etmeleri gerekir; burada berber, saçlarını/sakalını keser ya da onları profesyonelce tarar, ki bunu Arthur kamp alanında yapamaz. Berberlerde önceki oyunlarda veya gerçek hayatta olduğu gibi saç "eklenemez". Örneğin, oyuncu Arthur'un sakalını tıraş etmeye karar verirse, kıvırcık bir bıyıkla stilize edilen bir sakal seçemez.

 

Ayrıca, Arthur da banyo yapabilir. Bu zorunlu değildir, ancak oyuncu çamur veya kanla kaplanmışsa, NPC'ler Arthur'un kokusunu veya görünüşünü eleştirecektir. Arthur'un kendini iyi beslemesi ve uyuması gerekiyor, aksi takdirde yorgun ve enerjisi tükenmiş hissedecektir. Eğer Arthur zayıfsa, dayanıklılığı daha yavaş azalacak, ancak sağlığı daha hızlı azalacaktır. Eğer kiloluysa, sağlığı daha yavaş azalacak, ancak dayanıklılığı daha hızlı azalacaktır. Arthur'un kilosu en iyi mükemmel veya ılımlı bir seviyedeyken olur.

Arthur hasta olduğunda, çekirdekleri sabit bir yüzde tarafından azaltılır ve sınırlı miktarda yiyecek yiyebilir. Arthur sadece uyuyarak ihtiyaç duyduğu faydalara sahip olur. Arthur hastayken çok fazla yemek yediğinde hemen öksürmeye başlar.

 

John'un Bakımı

 

"Red Dead Redemption" görevini tamamladıktan sonra oyuncu John olarak oynamaya başlayabilir.

 

Zamanla, John'ın saçları ve sakalı da uzayacaktır. Oyuncu, John'ın sakalını kaldırmak isterse, bunu Pronghorn Ranch'taki banyoda (Epilog - Bölüm Bir) veya Beecher's Hope'taki banyoda (Epilog - Bölüm İki) ya traş edebilir ya da tamamen tıraş edebilir. Oyuncu saçlarını profesyonelce şekillendirmek isterse, bir berber dükkanına gitmelidir. Oyuncu uzun saçları şekillendirmek isterse, John'ın saçını/sakalını uzatmalıdır. Oyuncular, John'ın yüz saçı kısa ise yaralarını görmüş olabileceklerini fark edebilirler.

 

John aynı zamanda banyo yapabilir. Bu, oyuncunun yapabileceği bir şey olabilir veya bir işlev olarak hizmet edebilir. Eğer John kirliyse ve bir süredir banyo yapmamışsa, diğer siviller koku hakkında yorumlar yapacaktır. John, uyumalı ve kendisine iyi bakmalıdır, aksi takdirde yorgun ve enerjisi tükenmiş hisseder.

 

John'un kilosu da sağlığını korumanın büyük bir parçasıdır. Eğer kilosu normal ise, dayanıklılığı ve sağlığı etkilenmeyecektir. Eğer John zayıfsa, daha az sağlığa sahip olacak, ancak daha fazla dayanıklılığa sahip olacaktır; aksine, eğer şişman ise, daha fazla sağlığa sahip olacak, ancak daha az dayanıklılığa sahip olacaktır.

 

3.png

 

-GELİŞİM-

 

Red Dead Redemption 2'nin geliştirilmesi, öncülü olan Red Dead Redemption'ın yapımı sona ererken 2010 yılında başladı. Geliştirilmesinin tam olarak ne zaman başladığı belirsizdir, Vulture gibi bazı siteler geliştirmenin 2011'in başlarında başladığını belirtirken, IGN gibi diğerleri geliştirmenin 2010 yılında başladığını iddia eder.

2011'in başlarında, Rockstar Games'in kurucu ortağı ve şirketin baş yazarı Dan Houser, ilk Red Dead Redemption'ın potansiyel bir devamı hakkında Rockstar San Diego ile görüşmeye başladı. Dan Houser, Vulture ile yaptığı röportajda, 2011 yazının sonlarına doğru oyunun "geniş bir taslağı ve kabaca oyunun akışı" olduğunu söyledi. Sonbahar 2012'ye gelindiğinde, oyunun birçok görevi şekillenmeye başladı, ancak o dönemde görevlerin senaryoları çok kabasından tamamlanmamıştı.

 

Bu sırada senaryoların okuma oturumları video konferans görüşmeleri şeklinde, dünya genelindeki Rockstar ofislerindeki oyun, sanat tasarımı ve animasyon yönetmenleriyle gerçekleştirildi.

Red Dead Redemption 2'nin ana hikayesi için final senaryosu yaklaşık olarak 2000 sayfa uzunluğundadır. Ancak ek yan içerik ve ekstra diyaloglarla birlikte Dan Houser'a göre sayfalar yığıldığında "sekiz ayak yüksekliğinde" olurdu. Senaryoyu daha da canlandırmak için toplamda 2200 gün boyunca hareket yakalama çalışmalarına büyük çaba harcandı. Bu aynı zamanda büyük miktarlarda aktör gerektirdi; toplamda 1200 aktör, 700'ü diyalog ile hareket yakalama oturumlarında yer aldı.

İlk hareket yakalama oturumları 2013 yılında New York'taki Bethpage'deki Rockstar hareket yakalama stüdyosunda başladı. Oturumların çoğu Edge tarafından yönlendirildi.

 

2015 yılında ünlü besteci Woody Jackson, oyunun müziğini bestelemek üzere getirildi. "192 interaktif görev müziğimiz var ve [besteci] Woody Jackson'ı 2015 yılında getirdiğimizden beri müziği sürekli düşündük", diyor Rockstar'ın müzik sorumlusu Ivan Pavlovich.

2017'nin ortalarına gelindiğinde, Red Dead Redemption 2'nin hikayesi tamamlanmıştı. Bu sırada hikayenin yaklaşık olarak 65 saat uzunluğunda olduğu ancak oyunun hikayesinden 5 saatlik bir bölümün daha sonra oyundan çıkarıldığı belirtildi. Bir dönem oyunun başkarakteri Arthur Morgan'ın iki aşk ilgisi olduğu belirtildi, ancak Dan Houser "bunlardan birinin işe yaramadığına" karar verdi ve bu fikri iptal etti. Aslında, bütün görevler çıkarıldı, nedeni şu şekildedir: "teknik olarak işlemeyeceklerini veya yeterince akıcı olmayacaklarını veya gereksiz olduklarını düşündük. Tüm bu süreç her zaman bir uzlaşma ve pazarlık sürecidir. Herkes sevdiği oyunun parçalarını kaybeder.

 

2017 ve 2018 yıllarının büyük bir bölümünde oyun son haline getirildi ve test edildi. 2017 yılında, oyunun çevrimiçi karşılığı için çalışmalar da başlatıldı: Red Dead Online. Hikaye segmentleri bir araya getirildi ve ek hareket yakalama çalışmaları yapıldı.

Oyunun geliştirilmesine tam olarak kaç kişinin dahil olduğu bilinmiyor. Rockstar'ın açık "Teşekkür Ederiz" mektubuna göre, oyunun gelişimine katkıda bulunan toplamda 3168 kişi kredilendirilmiştir. Ancak bu, 1200 aktörden herhangi birini içermez, bu nedenle kesin sayı yaklaşık olarak 4368 olarak tahmin edilebilir.

2020'nin sonlarına gelindiğinde, oyunun eklemeler veya güncellemeler için herhangi bir ek olup olmayacağı bilinmemektedir.

 

5.png

 

-ÖZET-

 

Batı kasabası Blackwater'da kötü giden bir soygunun ardından Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmak zorunda kalır. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcıları peşlerine düşerken, çete hayatta kalmak için Amerika'nın vahşi topraklarını yağmalamak, çalmak ve savaşmak zorundadır. Derinleşen iç bölünmeler çeteyi parçalamak tehdit ederken, Arthur kendi idealleri ile onu büyüten çete arasında bir seçim yapmak zorundadır. 1899 yılında Amerikan sınırında geçen Red Dead Redemption 2, Dutch van der Linde'ın haydut çetesinin bir üyesi olan Arthur Morgan'ın hikayesini takip ediyor.

 

Hikaye Mayıs 1899'da, Blackwater adlı büyük liman kasabasında başarısız bir feribot soygununun ardından Dutch Van der Linde ve çetesi bölgeyi terk etmek zorunda kalır. Çeteden bir üye öldürülürken, biri de vurulur (ve daha sonra ölür). Çete, para stoğunu geride bırakarak yasayı atlatabilmek için kuzeye karlı dağları aşmayı denemiştir. Üyeleri Arthur Morgan, John Marston, Hosea Matthews, Dutch'ın sağ kolu Bill Williamson, Javier Escuella, Lenny Summers, Charles Smith, Sean MacGuire, Uncle, Abigail Roberts, Molly O'Shea, Tilly Jackson, Simon Pearson, Leopold Strauss, Karen Jones, Susan Grimshaw, Josiah Trelawny, Mary-Beth Gaskill, Reverend Swanson ve Micah Bell'i içermektedir. Çete, geçici bir sığınak olarak terk edilmiş Colter maden kasabasında bir kamp kurar. Arthur, Micah ve Dutch bir parti veren bir çiftliği bulurlar, ancak partiye ev sahipliği yapanın rakip bir çete olan O'Driscolls olduğunu fark ederler. Üçlü onları yenerek Sadie Adler'ı bulurlar, kocası O'Driscolls tarafından öldürülen bir dul kadını. Sadie'yi himayelerine alırlar.

 

Kaçışlarını finanse etmek için Dutch, çeteyi servet sahibi petrol magnatı Leviticus Cornwall'a ait bir treni soymaya zorlar. Öfkeli ve intikamcı Cornwall, Pinkerton Dedektif Ajansı'nı kiralar, bu da Ajanlar Andrew Milton ve Edgar Ross'un çeteyi yakalamak için gönderilmesine yol açar. Sivilizasyonun ilerlemesinin haydutların zamanını sona erdirdiğini fark eden Dutch ve çete, şimdilik emekli olmak ve yasa kaçmak için yeterince para toplamaya karar verir. Çete, New Hanover eyaletine güneye taşınır ve özgürlüklerini sağlayacak son büyük soygunu sürekli olarak vaat eden Dutch liderliğinde yeterince para toplamak için birçok iş ve soygun yapar.

 

4.png

 

Cornwall ve adamlarıyla ölümcül bir çatışmanın ardından, Milton'ın kampı keşfetmesi nedeniyle çete yeniden yer değiştirmek zorunda kalır. Rhodes'ta Grays ve Braithwaites adlı iki rakip aileyle tanışırlar, muhtemelen iç savaş altınlarını saklamaktadırlar. Çete her iki aile için çalışarak onları birbirine karşı kışkırtır, ancak her iki aile de çetenin onları kullandığını anlar ve sonuç olarak Grays'in Rhodes'ta Sean'ı öldürdüğü bir pusuya uğrarlar ve Braithwaites, John'un oğlu Jack'i kaçırır. Çete, intikam amaçlı olarak her iki aileyi de öldürür ve Jack'in suç lordu Angelo Bronte'ye satıldığını öğrenir.

 

Dutch, John ve Arthur, Bronte'nin Saint Denis'teki malikanesine giderek Bronte ile yüzleşir ve Jack'i geri alır. Bronte Jack'i geri verir ve çeteyi kucaklar, ancak daha sonra onları bir tuzakta yönlendirir. Karşılık olarak Dutch, Bronte'yi çetesiyle birlikte kaçırır ve onu bir timsahın önüne atar, öldürür. Bu noktada Dutch, çetenin Amerika Birleşik Devletleri'nde bir geleceği olmadığına inandığı için onları yurtdışına taşımak için yeterince para toplamak için bir Saint Denis banka soygununa liderlik eder. Pinkertonlar müdahale eder ve Milton, Hosea'yı çetenin önünde öldürür. Silahlı çatışma başlar, Lenny ölür ve John tutuklanır. Arthur, Dutch, Bill, Javier ve Micah, Küba'ya gitmek için bir tekneyle kaçar.

 

Şiddetli bir fırtına gemiyi batırır ve adaya Guarma çıkarlar, burada tiran şeker plantasyonu sahipleri ile köle yerel nüfusu arasındaki savaşın içine çekilirler. Grup, plantasyon sahiplerine karşı devrimi başarıyla destekler ve Amerika Birleşik Devletleri'ne geri dönüş için ulaşım sağlar. Grup, geri kalan çete üyeleriyle yeniden bir araya gelir. Bir Pinkerton saldırısını kamp üzerinde püskürttükten sonra Dutch, bir çete üyesinin casus olarak çalıştığına inanmaya başlar ve başarısızlıklarını nedeniyle paranoyaklaşır. Tekrar yer değiştirdikten sonra Dutch, son bir soyguna takıntılı hale gelir. Bu arada, yerel bir Kızılderili kabilesini çeteyle çatışmaya çekmek için Arthur'un isteksizliklerini kullanarak Dutch, Arthur'un sadakatini sorgular, bunun kısmen Micah Bell'in manipülasyonu tarafından kolaylaştırılır, çünkü Micah, Dutch'ın sağ kolu olarak Hosea'nın rolünü hızla üstlenmiştir.

 

Diğer yandan Arthur, Dutch'ın artık tanıdığı adam olmadığından, giderek daha fazla cinayet ve paranoya yoluna gittiği ve ideallerini terk ettiğinden endişelenir. Arthur daha sonra bir hastadan bir borç topladığında, Thomas Downes adlı hastalıklı bir çiftçiden verem kapmış olduğunu keşfeder, bu da ona yaşamak için çok kısa bir süre verir. Kendi ölümüyle yüzleşen Arthur, eylemlerini ve ölümünden sonra çetenin nasıl korunacağını düşünür.

 

Birkaç çete üyesi hayal kırıklığına uğrar ve ayrılırken, Dutch ve Micah ordu maaşı trenini son bir kez soyma planlarını yaparlar. Arthur, John'a soygunun ardından ayrılıp ailesiyle yeni bir hayata başlaması gerektiğine ikna eder. Dutch daha sonra Cornwall'u öldürür ve Pinkertonların eylemlerinden onu sorumlu tutar. Arthur'un Dutch'a olan inancı sonunda Arthur'u heist sırasında John'u ölüme terk ederken ve Milton Abigail yakalandığında onu kurtarmamayı reddederek tamamen sarsılır. Arthur Dutch'ın emirlerine karşı gelir ve Abigail'ı Sadie'nin yardımıyla kurtarır. Kurtarma sırasında Arthur, Micah tarafından pusuya düşürülür ve Dutch onların kavgasına müdahale eder. Dutch'i Micah'ı bırakması için ikna eden Arthur, Dutch'a Micah ile birlikte ayrılmasını ve Blackwater parasını almasını söyler. Dutch, her iki adamı da terk eder ve Micah öfkeyle ayrılır. Onur sahibi oynanıyorsa, Arthur veremine ve yaralanmalarına boyun eğer ve bir Geyik güneşin altında dinlenirken huzur içinde ölür. Saygı gösterilmiyorsa, Micah tarafından revolveriyle öldürülür ve oyuncu Geyik yerine yağmur altında bir Çakal görür.

 

6.png

 

Sekiz yıl sonra John, dürüst bir yaşam sürmeye ve Abigail ve oğlu Jack'a geçim sağlamaya çalışıyor. Yerel bir çiftlikte çalışırken, John'ı işverenini tehdit eden bir grup haydut tehdit ettiğinde geri dönmek zorunda kalır. Abigail'ın onun eski yaşamından kaçamayacağını düşünerek, Abigail Jack ile ayrılır. Abigail'ı değiştiğine ikna etmek için, John, onu bir çiftliğe dönüştürme niyetiyle arazi satın alır. Hayatta kalan birkaç çete üyesi ile, Uncle, Sadie ve Charles dahil, yeniden bir araya gelir. Uncle ve Charles, John'un çiftliğini inşa etmesine yardımcı olurken, Sadie ona banka borçlarını ödemek için ödüller sağlar. Abigail'ın dönüşünden sonra John ona evlenme teklif eder. Sonunda Sadie, Micah'ın adamlarından birinin Strawberry'de olduğu bilgilerini bulur ve Charles ve John'u bilgilendirir. Abigail, John'a gitmemesini yalvar, ancak ona Arthur olmadan her şeyin, çiftlik dahil, olmayacağını anlamasını söyler. John, Sadie ve Charles ile Arthur'u intikam almak için terk eder. Üçlü Cleet'i bulur ve ona nerede olduğunu söylemezlerse onu asacaklarını tehdit ederler. Cleet daha sonra onu Mica'nın çetesinin olduğu Mount Hagen'de olduğunu ve bir kız çocuğunu öldürdüğü için Micah'ın çetesiyle düşman olduklarını ortaya çıkarır. Cleet ya asılacak ya da Sadie tarafından vurulacaktır.

 

Micah'ın kampına vardıktan sonra, Charles ve Sadie onun adamları tarafından yaralanır, bu da John'un yalnız devam etmesine neden olur. Micah'ın adamlarından birkaçını vurduktan sonra, John Micah ile yüzleşir ve Sadie onu köşeye sıkıştırır. Dutch beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar, Micah Sadie'yi rehin alır ve üçlü arasında bir mexican standoff başlatır. Sözlü bir değişimden sonra Dutch, Micah'ı çetenin ihanet ettiği için vurur, Micah Sadie'yi bırakır ve onu öldürmeye çalışır, ancak John onu sonsuza dek bitirir. Micah öldüğünde, Dutch'e teşekkür etmeye çalışır, ama Dutch kelimesizce ayrılır. John daha sonra Micah ve Dutch tarafından kurtarılan Blackwater parasını alır ve onunla banka borcunu tamamen ödemek için kullanır. Daha sonra John Abigail'a resmi olarak evlenme teklif eder ve ikisi de Uncle ve Jack ile birlikte çiftliklerinde yeni bir hayat yaşamaya dört gözle bakar. Charles Kanada'ya gidip orada bir aile kurarken, Sadie Güney Amerika'ya gider.

 

Sağ kalan çete üyelerinin kaderleri gazete makaleleri, mektuplar, NPC diyalogları, rastgele karşılaşmalar ve bazı ara kredi sahneleri aracılığıyla açıklanır: Pearson, Rhodes'taki bakkalın sahibi oldu, Swanson New York'ta bir rahip oldu, Tilly bir avukatla evlendi, Mary-Beth muhtemelen alkolizmden öldü, ve Strauss tutuklandı ve esirken öldürüldü, çete için sadık kaldı ve çetenin sırlarını açıklamadı. Öte yandan, Şimdi Araştırma Bürosu'nda çalışan Ajan Ross, Micah'ın cesedini bulur. Micah'ın cesedini takip etmek için Archer Fordham adlı ortağıyla John'un çiftliğine gider, bu da ilk oyunun olaylarını dört yıl sonra önceden haber verir.

 

%100 tamamlama sonrası, bir sahne oynanacak ve John Marston'ın Micah'a intikam aldıktan sonra Arthur Morgan'ın mezarını ziyaret ettiğini gösterecektir. John mezarı gözler ve "Sanırım işimiz bitti dostum" der.

 

 

  • Beğen 1

9 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...