Jump to content

Grand Theft Auto: San Andreas Neden GTA Trilogy'nin En İyi Oyunu?


Izanagi

3,404 okunma

Neden Grand Theft Auto: San Andreas? İnsanlar yıllardır bu ve benzeri soruların cevaplarını arıyor. Aslına bakarsanız bırakın San Andreas'ı, Grand Theft Auto deyince bizler için akan sular durulur.

 

Burada sizlere de bir soru yöneltmek istiyorum, sizce neden Grand Theft Auto: San Andreas GTA Trilogy'nin en iyi oyunu? 

 

image.png

 

Grand Theft Auto: San Andreas, oyun dünyasının bir kesmi tarafından hala tercih edilmeye devam ediyor. Kaliteli bir proje ve detaylı bir açık dünya oyunu. Bu da onun uzun süre boyunca piyasada olan yerini korumasını sağladı. Bunlara bağlı olarak San Andreas, yapılan araştırma ve anketlere göre Rockstar Games'in 3D evreni GTA Trilogy'nin en iyi oyunu olarak kabul görüyor. Piyasaya sürüldüğü tarih olan 2004 yılının en iyi oyunlarından biri olan San Andreas, kısa sürede büyük beğeni topladı. Grand Theft Auto V ortaya çıkana kadar serideki hayranların favorisi olmaya devam etti. Ve hala daha San Andreas'ın da aynı derecede sevildiği tartışılabilir.

 

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition'ın piyasaya sürülmesiyle San Andreas, diğer iki 3D Universe GTA oyunu olan Grand Theft Auto III ve Grand Theft Auto: Vice City ile birlikte yeniden ilgi odağı haline geldi. Her üç oyun da klasik olarak kabul ediliyor. Ve bu oyunlar Grand Theft Auto'yu Rockstar'ın amiral gemisi haline getiriyor. Hayranların GTA Trilogy remasterlarına yönelik tepkisine rağmen oyunlar hala her zamanki kadar iyi durumda.

 

Bununla birlikte, bir oyun açık ara fark ile diğerlerinden çok daha üstün konumda. Bu oyunun San Andreas olduğunu anlamak pek zor değil. GTA Trilogy'nin diğer iki oyunu çok güzel oyunlar olsa da, San Andreas, gerçekten açık dünya deneyimi yaratmak için tüm parçaları bir araya getiren bir şaheser. Karakterler, aktiviteler ve oynanış, San Andreas'ın bugüne kadarki en iyi GTA oyunu olmasını sağlamada eşit bir rol oynadı ve oyun hala daha durumunu koruyabiliyor.

 

 

San Andreas'ın Los Santos Şehri Yapılacak Şeylerle Dolu!

 

image.png

 

GTA: San Andreas'ın geçtiği yer olan Los Santos şehri, oyuncuların görev aralarında zamanlarını eğlenerek ve ara sıra CJ'yi yeni bonuslarla donatarakzzaman geçirmeleri için birçok fırsat sunuyor. Oyuncular bir ambulans veya itfaiye aracı çalarak silahlı çatışmalara ara verebilir veya kasabada dolaşarak para karşılığında hayat kurtarabilirler. Benzer şekilde, bir taksi çalmak CJ'nin sivilleri dolaştırmasına olanak tanıyacak ve oyuncunun yerel ortamda daha rahat olmasını sağlayacak. Özellikle cesur veya şanslı bir oyuncu, polis telsizinde adı geçen suçluları avlamak için bir polis arabası çalabilir. Kanunun diğer tarafında ise CJ, bazı soygunları gerçekleştirmek için geceleri bir kamyon çalabilir. Bu yan görevlerin tümü, yalnızca çeşitli arabaların direksiyonuna geçilerek gerçekleştirilebilir ve bu, San Andreas'ın içeriği için buzdağının yalnızca görünen kısmı.

 

 

San Andreas'ta Heyecan Verici Çok Fazla Görev Var

 

image.png

 

San Andreas'ın ana hikaye görevlerine adım attığınızda, oyunun çok çeşitli görevlere sahip olduğunu göreceksiniz. Örneğin, GTA: San Andreas'ın en eski görevlerinden biri, Grove Street ekibini Los Santos sokaklarında bir çatışmaya sürüklemeyi içerirken, bir diğeri silah çalmak için bir askeri üsse gizlice girmeyi içeriyor. Bu görevlerin her ikisi de oyunun ilk perdesinde, olay örgüsünün sürprizleri gelmeden önce veya sonra gerçekleşir.

 

San Andreas, oyuncuya hikayeye devam etmeden önce istedikleri sırayla gerçekleştirmeleri için çeşitli görevler veriyor; bu nedenle eğer bir tanesinde hayal kırıklığına uğrarlarsa, birkaç hedefi temizledikten daha sonra ona geri dönebilirler. Hikayedeki her değişiklik, daha fazla araştırmacının CJ için kendi görevleriyle ortaya çıkmasına yol açıyor. GTA Trilogy'i oynayanlar San Andreas'ı en sona saklamalı çünkü San Andreas sürekli ilgi çekici kalmanın yeni yollarını buluyor. Oyunun gelişimi ve görevleri, oyuncuların bir sonraki adımda nereye gideceklerini görmek için geri gelmelerini sağlıyor.

 

İlk çıkışının üzerine on yedi yıl geçmesine rağmen San Andreas, Rockstar şirketinin ürettiği en iyi ve kapsamlı oyunlardan bir tanesi olarak gururla direnmeye devam ediyor. Kalite ve etki açısından GTA Trilogy'nin diğer iki oyununu gölgede bırakan San Andreas, üçünün en büyüğü olarak zirve konumunda.

tarihinde Izanagi tarafından düzenlendi

  • Beğen 1

4 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...