Jump to content

Democrituss

6,575 okunma

RAGE:MP (RAGE Multiplayer), Grand Theft Auto V için bir modifikasyon aracıdır. Oyuncular, RAGE:MP aracılığıyla birçok oyunculu oyun sunucusunda oyun oynayabilirler. RAGE:MP ile ilgili bazı sık karşılaşılan hatalar ve bunların olası çözümleri aşağıda sizlere belirttik. GTA5 Roleplay oynamaya çalışırken bu tarz hatalara maruz kalabiliyoruz umarım bu hataları çözümlendirirsiniz.

 

 

"GTA V Launches But Doesn't Load": Bu sorun, RAGE:MP'nin yüklü olmasına rağmen, oyuncuların oyuna girememeleriyle ilgilidir. Çözüm olarak, RAGE:MP klasöründeki "PlayGTA.exe" dosyasının "uyumluluk modu" özelliğini açabilir veya "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçebilirsiniz.

"Failed to Load RAGE:MP DLL": Bu hata, RAGE:MP'nin doğru şekilde yüklenmediğini veya eksik DLL dosyalarının olduğunu belirtir. Çözüm olarak, RAGE:MP'nin doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için oyun dosyalarını doğrulayabilir veya RAGE:MP'nin en son sürümünü yükleyebilirsiniz.

"Failed to Start Game: Unknown Game Version": Bu hata, RAGE:MP'nin mevcut GTA V sürümüyle uyumlu olmadığını belirtir. Çözüm olarak, RAGE:MP'nin en son sürümünü yükleyebilir veya GTA V'nin en son sürümüne güncelleyebilirsiniz.

"Failed to Connect to Server": Bu sorun, oyuncuların sunucuya bağlanamamasıyla ilgilidir. Çözüm olarak, internet bağlantınızın çalıştığından ve sunucunun doğru IP adresine sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, RAGE:MP'nin firewall'ınızda bloke edilmediğinden emin olun.

"Crashes During Gameplay": Bu sorun, oyuncuların RAGE:MP aracılığıyla oynarken oyunun çökmesiyle ilgilidir. Çözüm olarak, RAGE:MP klasöründeki "PlayGTA.exe" dosyasının "uyumluluk modu" özelliğini açabilir veya oyunu düşük grafik ayarlarında çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, RAGE:MP'nin en son sürümünü yüklemek de sorunu çözebilir.

"Infinite Loading Screen": Bu sorun, oyuncuların oyuna girdikten sonra sonsuz bir yükleme ekranıyla karşılaşmalarıyla ilgilidir. Çözüm olarak, oyun dosyalarını doğrulayabilir veya RAGE:MP'nin en son sürümünü yükleyebilirsiniz.

"Missing or Corrupted Game Files": Bu hata, oyun dosyalarında bir sorun olduğunu belirtir ve RAGE:MP'nin bu dosyalara erişememesi nedeniyle oluşur. Çözüm olarak, oyun dosyalarını doğrulayabilir veya RAGE:MP'nin en son sürümünü yükleyebilirsiniz.

"Audio Issues": Bu sorun, oyuncuların RAGE:MP aracılığıyla oynarken ses sorunları yaşamasıyla ilgilidir. Çözüm olarak, oyundaki ses ayarlarını kontrol edebilir veya oyunu düşük grafik ayarlarında çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

"Server Timeouts": Bu sorun, oyuncuların sunucuya bağlandıktan kısa bir süre sonra bağlantılarının kesilmesiyle ilgilidir. Çözüm olarak, internet bağlantınızın çalıştığından emin olabilir veya sunucunun yüksek yoğunluklu bir trafiğe maruz kalmadığından emin olabilirsiniz.

"Unhandled Exception": Bu hata, oyuncuların oyunun çalışması sırasında beklenmeyen bir hata ile karşılaşmalarıyla ilgilidir. Çözüm olarak, oyun dosyalarını doğrulayabilir veya RAGE:MP'nin en son sürümünü yükleyebilirsiniz.

"Out of Memory": Bu sorun, oyuncuların oyunun çalışması sırasında yetersiz bellek hatası aldıklarını belirtir. Çözüm olarak, oyunu düşük grafik ayarlarında çalıştırmayı deneyebilir veya sistem belleğinizi yükseltebilirsiniz.

 

❗Her ihtimale karşı RAGE:MP'yi silip tekrar baştan kurulum yapabilirsiniz belki kurulum aşamasında bir hata gerçekleşti veyahut tam kurulum sağlanamadı, bu yüzden tekrar kurmak sorunuzu çözümlendirebilir.

 

❗Ayrıca RAGE:MP'yi silip, GTA5'inizi lütfen oyun dosyalarını kontrol edin ve doğrulayın. Bunu Steam oyun ayarlarından yapabilirsiniz eğer eksik dosyalar var ise hata almanız gayet muhtemeldir. Eksik dosyanız bulunduysa eğer indirin ve         RAGE:MP kurulumuna başlayın.

 

 

Bu, RAGE:MP için bazı sık karşılaşılan hatalar ve bunların potansiyel çözümlerini belirttik. Sorun yaşarsanız, öncelikle RAGE:MP'nin resmi web (https://rage.mp/) sitesindeki destek sayfasına başvurmanızı öneriyoruz.

 

Yazar: AlyX

  • Teşekkürler! 1

13 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...