Jump to content

ŞEHİR MECLİSİNDE ORTALIK KARIŞTI! ROWLAND'IN TAHTI SALLANIYOR


Manifesto

2,794 okunma

ŞEHİR MECLİSİNDE ORTALIK KARIŞTI! ROWLAND'IN TAHTI SALLANIYOR

 

Şehir meclisinde Cumhuriyetçiler ve Demokratlar birbirine girdi. George Rowland'  ın yönetiminden memnun olmayan kişiler artık bunu yüksek sesle dile getiriyor. Rowland uzun süredir başkanvekilliği yapan George London'ın akıl hocası ve 15 yılı aşkın süredir meclisin en sözü geçen üyesi olarak biliniyor. Aynı zamanda güçlü aile mirası ve  Los Santos'un yönetici şirketi olarak görülen Vice Incorporated'in en medyatik isimlerinden olmakla beraber, son yıllarda meclis üzerinde eskisi gibi etkinliğinin olmadığı hissedilmeye başlandı. Şehrin giderek büyüyen eğlence sektörü ve genişleyen pazar payı sayesinde ihtiyaçların artmasıyla beraber karşıt görüşlü Cumhuriyetçi ve Demokratlar daha sık karşı karşıya gelmeye başladı.

 

Son olarak geçtiğimiz hafta yapılan meclis oturumunda Demokrat Parti destekçisi olarak bilinen Medikal Departman Direktörü Henry Caldwell' in şehre gelecek turistlerin yeni vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına yol açacak çeşitli iyileştirmeler ve teşvikler yapılması üzerine verdiği öneriye Cumhuriyetçi parti üyeleri şiddetle karşı çıktı. Yaklaşık iki yıldır şehre kabul edilen misafirler ve kolay verilen vatandaşlıklar üzerine iki parti taraftarları karşı karşıya gelmeye başlamıştı. Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaşanan siyasi tartışmalar ve son beş yılın en popüler gündemi olan göçmen karşıtlığı, her ne kadar Los Santos kendini soyutlamış bir şehir olsa da buraya da sıçradı. Özellikle şehrin yerlisi ve Beyaz Amerikan olarak kendini adlandıran kesim ülkeye herkesin alınmasından rahatsız.

 

Buna karşın Demokratların her zaman savunduğu hümanist görüşe göre, bu ülkeyi kuran en temel unsur birçok farklı rengin ve kendine Amerikan Vatandaşı diyebilen herkesin eşit muamele görmesi yönünde. Tüm bu tartışmalar ışığında 2011'den beri meclis üzerinde en otoriter isim olarak görülen George Rowland'la ilgili bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Rowland eskiden meclisi daha bir arada tutan ve kavgaları bastırabilen isim olarak görülürken, son zamanlarda Vice Incorporated çıkarına fazlasıyla hareket ettiği ve aldırdığı siyasi kararları şehrin durumundan çok şirketin çıkarlarına dönük yaptırmakla suçlanıyor.  

  • Beğen 2

10 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...