Jump to content

Los Santos Polis Departmanı


Manifesto

3,688 okunma

 

              Los Santos Polis Departmanı          

 

Los santos Polis Departmanı Logo, vice online

LSPD Mührü


LSPD Vespucci İstasyonu Vice Online
LSPD Vespucci İstasyonu

(2015 yılı ve sonrasından beri aktif)


                                Bilgiler                                    

Tam Adı

Los Santos Police Department

Motto

"koru ve hizmet et"                 

                      

 

Operasyon

Yetki Alanı

 

 

 

Yetki Alanı

Los Santos, San Andreas

Amerika Birleşik Devletleri

Yerel Polis

 

                                                           

Üst Komuta

Takımı

Steven B. Gonzalez, CoP.
Luana Perez, ACoP.
Michael Echols, DCoP.
Frederick M. Robert, Com.
Kathleen Fenton, Cpt.
Ken Rivalry, Lt II
Andrew Benton, Lt I

Komuta 

Takımı

 

 

Blake Flores, SGT II
Jonathan Lyndon, SGT II
Noah Tidwell, SGT I
Edwin Waldon, SGT I
Cornelius Gorshkov, SGT I
Lucas Hewitt, SGT I

 


              Los Santos Police Department          

Vicepedia, özgür ansiklopedi 

Los Santos Polis Departmanı 
(LSPD), tam ve resmî adı Los Santos Şehri Polis Departmanı, Los Santos, San Andreas'ta konumlanan bir polis departmanıdır. Sekiz binden fazla  yeminli polis memuru ve iki binden fazla sivil personele sahiptir. LSPD 1290
km2'lik alandan sorumludur ve bu onu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük polis departmanlarından  birisi yapar. Los Santos Polis Departmanı üç milyondan fazla insana hizmet eder ve 'koru ve hizmet et' mottosuyla çalışır.

 Los Santos Polis Departmanı bünyesinde toplamda yirmi bir divizyon bulunur. Bunlardan öne çıkanları; Dedektif büro kapsamında pek çok özel soruşturma birimi, Metropolitan Divizyonu, Hava Destek Divizyonu, Trafik Divizyonu olarak belirtilir. Diğer divizyonlar, içişleri bürosu ve profesyonel standartlar bürosu gibi, Polis Şefi'ni desteklemekle yükümlülerdir. 1995 yılında bu  divizyonların görev tanımlarına personel takibi ve eğitimi de dahil edilmiştir.

 

 Los Santos Polis Komisyon Kurulu, bir diğer adıyla Polis Komisyonu, beş kişiden oluşan ve Los Santos Polis Departmanı'nı denetleyen bir kuruldur. Polis şefi bizzat bu kurula bağlıyken, polis departmanı personellerinin hepsi polis şefine bağlıdır. 

 

 

Tarihçe


 

 Los Santos şehrindeki ilk polis birlikleri 1853 yılında kurulmaya başlamıştır. Şehrin askerleri ve gönüllü birlikleri ülkedeki polis teşkilatının oluşmasında büyük rol oynamışlardır. Görev alan askerler kısa zamanda kendilerini şehrin koruyucuları olarak görmeye başlamışlardır ve kendilerine şehir koruyucuları adını almışlardır. Bu zamanda genellikle hırsızlık ve yasa dışı örgütlenmeler ile mücadele etmişlerdir.Yıllar boyunca polis departmanının adı pek çok skandal olayda geçse de, bunların en dikkat çekeni her daim yolsuzluk soruşturmaları olmuştur. Los Santos Polis Departmanı ve rütbelileri, 1850 yılından itibaren her sene onlarca yolsuzluk ve polis şiddeti suçlamalarıyla dava edilmiştir. Bu davaların önemli bir miktarı basına ve halka açıktır. Bağımsız soruşturma komisyonları, LSPD içindeki polis şiddeti, yolsuzluklar ve ırkçılık geçmişini bir rapor haline getirdiler. 2001 yılında Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı, LSPD ile; yıllardır süren insan hakları ihlalleri ve yolsuzluk davaları için mutabakat kararı imzaladı. Reformların sonucunda kararname 2013 yılında kaldırıldı.

 

 1869 yılında William C. Warren şehre hizmet etmeleri için parayla altı memur tutmuştur. Bu profesyonel kadroya geçişin ilk adımı olarak adlandırılır. Ardından 1900 yılında John M. Glass sistemi değiştirip her bin beş yüz insan için yetmiş memur tutmaya başlamıştır. 1903 yılında toplum hizmetinin de başlamasıyla toplam memur sayısı iki yüze ulaşmıştır. 1910 yılında Alice Stebbins Wells yeminli bir polis memuru olmuştur ve bu sayede tarihe ilk yeminli polis memuru olan kadın olarak geçmiştir.

 

Organizasyon

 
  İstasyon
 Los Santos Polis Departmanı pek çok kez ana büro olarak kullandıkları istasyonda değişiklik yapmıştır. Bu değişikliklerin en günceli 2015 yılında imzalanan reform kararı ile olmuştur. Bu karar ile LSPD ana bürosu olarak Vespucci İstasyonu'nu kullanmaya başlamıştır. Polis Departmanı tarihi boyunca operasyon bölgesi olarak en geniş kapsam alanına sahip istasyon olmuştur.   Şehrin farklı bölümlerindeki polis istasyonları işlevini sürdürse de; basın açıklamaları, brifingler, divizyon çalışmaları gibi önemli aksiyonlar bu istasyonda alınır. 

  Rütbelendirmeler 
  Polis departmanı bünyesinde toplamda on altı rütbelendirme bulunur. POIII rütbesi ve üstünden itibaren rütbeyi temsil etmek için omuzlara apolet giyilir. Bu durum komuta kadrosunda (chief of police, assistant chief of police, deputy chief of police, commander, captain, lieutenant) değişir. Komuta kadrosundaki personeller yakalarına metal pin takar ve rütbelerini bu şekilde temsil ederler.

 

Chief of Police

chief.png

Assistant Chief of Police

aschief.png

Deputy Chief of Police

deputy.png

Police Commander

commander.png

Captain captain.png
Lieutenant

lit1.png

Detective III

det3.jpg

Sergeant II

srg2.jpg

Detective II

det2.jpg

Sergeant I

srg1.jpg

Detective I

det1.jpg

Police Officer III+1

poi3+1.jpg

Police Officer III

po3.jpg

Police Officer II apoleti yok
Police Officer I
Police Candidate

17 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...