Jump to content

Lyncelos

3,868 okunma

Franklin Clinton, Grand Theft Auto serisinde Michael De Santa ve Trevor Philips ile birlikte Grand Theft Auto V'teki üç ana karakterden biri olarak ve The Contract güncellemesinin bir parçası olarak Grand Theft Auto Online'da ana karakter olarak görünen ve ayrıca Lamar Davis ile birlikte Short Trips görev serisinin ve Double Down Adversary Modlarının iki oynanabilir karakterinden biri olarak görünen bir karakterdir. Franklin Los Santos'ta doğdu ve tüm hayatını burada geçirdi. Genç yaşta bir çete üyesi oldu ve en iyi arkadaşı Lamar Davis ile birlikte The Families'e katılarak geçimini sağlamak için çeşitli küçük suçlar işledi. Franklin'in hikayesi, daha fazla bir şey olma ve kendi başına bir şeyler yapma arzusu etrafında dönüyor; bunu, kendisine bir akıl hocası figürü haline gelen ve onu tüm soygunlarında ve diğer suçlular için çeşitli işlerde işe alan Michael ile tanıştığında başarıyor ve Franklin'in nihai başarısına ve zenginliğine yol açıyor. Franklin aynı zamanda üçüncü kahraman Trevor ile de arkadaş oluyor, Trevor ona Michael kadar yakın olmasa da yine de onun için bir nevi akıl hocası oluyor. Ayrıca Grand Theft Auto Online'da Lamar Davis tarafından Mall or Nothing ve Community Outreach görevlerinde ve Hao tarafından LS Car Meet tanıtımı sırasında Shift Work hatırlatılarak kısaca bahsedilmiştir. Daha sonra 2021 tarafından başarılı bir girişimci ve multi-milyoner olarak tanıtılır ve yeni ortağı GTA Online Protagonist ile F. Clinton and Partner ajansının sahibidir. Grand Theft Auto: San Andreas'ın kahramanı Carl Johnson'ın seslendirme sanatçısı Young Maylay'in kuzeni olan Shawn Fonteno tarafından seslendirilmektedir. 

 

 

 

wp5906672.jpg.6ca023f8e26421d4c177c5ad71b3bc25.jpg

 

 

 

Franklin'in Geçmişi

Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden birisi olan Franklin 1988 yılında Güney Los Santos, San Andreas'ta doğdu. Babasını hiç tanımadı ve annesi Franklin çok küçükken kokain bağımlısı oldu. Franklin çocukken sık sık babasının annesine karşı nasıl şiddet uyguladığı ve fiziksel tacizde bulunduğuna dair hikâyeler dinlemiş, bu da muhtemelen annesinin tacizden kaçmak için kokaine yönelmesine neden olmuştur. Franklin'in babası, annesi ona hamileyken onu terk etti. Annesinin bağımlılığı Franklin küçük bir çocukken ölümüne yol açtı. Annesinin ölümünün ardından anne tarafından büyükannesi ve büyükbabasının yanına taşındı. Franklin burada Tonya Wiggins ve JB Bradshaw ile tanıştı. Büyükannesi tarafından sürekli şımartılmasına rağmen Franklin bir sokak serserisi rolünü üstlenmeye karar vermişti. İlk işlerinden biri Bradshaw'la birlikte sigara satmaktı. Franklin'in büyükbabası onları suçüstü yakalayana kadar bu plan başarılı oldu. Tonya'nın sözleriyle, büyükbabası hem onu hem de Bradshaw'u Güney Los Santos'un her yerinde kovaladı. Büyükanne ve büyükbabasının ölümünden sonra Franklin ve teyzesi Denise, Franklin'in büyükannesinin vasiyetinde kendilerine bıraktığı Forum Drive'daki bir eve taşındılar.

 

 

 

F2(1).png.347413a1d76c0e6455c3c5c1947334e7.png

 

 

 

Franklin ve Lamar

Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden olan Franklin, yine Grand Theft Auto V, karakterlerinden olan Lamar Davis, Tanisha Jackson ve Tonya ile birlikte Davis Lisesi'ne devam etti, ancak bilinmeyen bir nedenle bir öğretmene saldırdığı için okuldan atıldı. Bu sıralarda bir çete üyesi ve uyuşturucu satıcısı olarak yaşamaya başladı ve Lamar ile araba hırsızlığı ve küçük çaplı banka soygunları gibi çeşitli küçük suçlar işlemeye başladı. İlk banka soygunlarında 2.000 dolar çalmışlar ancak bir boya paketi patladığı için parayı alamamışlar ve değersiz hale getirmişlerdir. Franklin ayrıca Marcus adında yerel bir uyuşturucu satıcısı için çalışmış ve daha sonra onu öldürmüştür. Franklin'in küçük suçlarla dolu hayatı 2008 yılında, 20 yaşındayken tutuklanıp cezaevine gönderilmesiyle son buldu. Serbest bırakıldıktan sonra, önceki çete hayatını bırakmaya ve yasal bir iş bulmaya karar verdi. Bir noktada Franklin Tanisha ile çıkmaya başladı, ancak kardeşinin ölümü ve Franklin'in suçlu yaşam tarzının kendisine zarar vereceğinden korkması nedeniyle ayrıldılar. Hikâyesinin başlamasından birkaç ay önce, 2013 yılında Franklin, Lamar ile birlikte Grand Theft Auto V karakterlerinden olan Ermeni iş adamı Simeon Yetarian için çalışmaya başladığında sokak satıcısı rolünün ötesine geçti. Yetarian'ın tefecilik ve gasp için paravan görevi gören bir araba galerisi var; parası yetmeyen insanlara araba satıyor ve fahiş faiz ödemelerini yapamadıklarında Franklin ve Lamar arabalara el koyuyor.

tarihinde Lyncelos tarafından düzenlendi

  • Beğen 2

14 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...