Jump to content

Lyncelos

7,002 okunma

Michael De Santa, eski adıyla Michael Townley, Franklin Clinton ve Trevor Philips ile birlikte Grand Theft Auto V'in üç kahramanından biridir. Ned Luke tarafından seslendirilmektedir. Michael eski bir banka soyguncusu ve emekli olup Los Santos'ta ailesiyle huzurlu bir hayat yaşamak için ölü numarası yapan bir suçludur. Ancak, onlarla olan sağlıksız ilişkisinin bedeli ağır olur ve kısa süre sonra suç hayatına geri çekilerek eski yöntemlerine geri dönmek zorunda kalır. Michael'ın hikayesi, geçmişteki şeytanlarının ve ahlaki açıdan şüpheli yaşam tarzı seçimlerinin ona musallat olmasıyla, görünüşte pastoral ve cıvıl cıvıl yaşam tarzının nasıl durdurulduğuna odaklanıyor. Bu arada, orta yaş krizi onu nihai kırılma noktasına iter ve geçmişinden kaçmaya, özgür bir adam olmaya ve ailesiyle yeni bir hayata başlamaya çalışırken hayatıyla ilgili daha fazlasını başarmaya kararlı hale gelir. Michael, başkahraman Trevor'ın eski bir arkadaşıdır ve hikayenin başlarında Franklin'le de arkadaş olur ve onun için bir akıl hocası figürü haline gelir. Amanda'nın kocası ve Jimmy ile Tracey'nin babasıdır.

 

 

 

HD-wallpaper-grand-theft-auto-v-open-world-rockstar-games-michael-gta-video-game-game-grand-theft-auto-5-gta-v-gaming-gta-5-gta.jpg.ab77e679680e273051a5a65b28fc6672.jpg

 

 

Michael'ın Geçmişi

Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden olan Michael 1965 ya da 1968'de, muhtemelen Orta Batı'da doğmuştur; bu da suç kariyerinin bir kısmını neden Kuzey Yankton'da ya da Doğu Yakası'nda geçirdiğini açıklamaktadır. Çocukken, kendi çocuklarının sahip olduğu lüks ve ayrıcalıklara sahip değildi ve ailesiyle birlikte bir karavan parkının yoksun ortamında büyüdü. Trevor ve Franklin gibi Michael da daha sonra kendisini terk eden alkolik ve fiziksel şiddet uygulayan babası nedeniyle zorlu bir yetiştirilme sürecinden geçmiştir. Michael'ı da terk eden annesine, babasının neden terk ettiğine dair, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, kasabadan kaçtığı, bir tren tarafından ezildiği ve donanmaya katıldığı gibi çok sayıda versiyon anlatıldı. Michael lise yıllarında eyalet çapında bir futbol takımının beğenilen bir oyun kurucusuydu, hatta maçları sırasında inanılmaz bir performans sergiliyor ve zaman zaman yerel gazetede resmi çıkıyordu. Yine de, mizaç sorunları ve sürekli sakatlıkları onu sonunda bırakmaya zorladı. Genç bir yetişkin olarak Michael suç dolu bir hayata başladı. Michael'a göre yirmi yaşına kadar iki kez hapse girmiş.

 

Hapishanedeyken Michael, hücre arkadaşının kalçasına kendi adını dövme yaparak dövme tabancası kullanmak da dahil olmak üzere birçok beceri öğrenmiştir. İlk soygununu 1988 yılında gerçekleştirdi ve Carcer City'nin eteklerindeki küçük bir işletmeden 10.000 dolar çalmayı başardı. Michael, başarısızlıklarına ve eksikliklerine rağmen uzman bir nişancı ve etkili bir soygun lideri olmak için suç becerilerini mükemmelleştirdi. Bu dönemde, daha sonra Michael'a soygunları ve diğer görevleri planlamada yardımcı olacak mükemmel bir planlamacı olan yine Grand Theft Auto V karakterlerinden Lester Crest ile ilişki kurdu. 

 

 

 

M2.png.f1bbf7cb28da70daab4e92a8f99bf0b8.png

 

 

 

 

Michael ve Trevor

Michael, Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden birisi olan Trevor Philips ile sınırdan geçen bir kargoya eşlik ederken tanıştı. Trevor tanımadığı işvereniyle buluşmayı beklerken yolda bir değil iki toz izinin geldiğini fark etti, oysa kendisine kargoyla birlikte sadece bir kişinin onu karşılayacağı söylenmişti. Michael ilk araçtan inerken, yaşlı bir sivil de ikinci araçtan indi. Anlaşıldığı üzere, daha kıdemli olan sivilin Michael tarafından arabası çalınmıştı. Michael yaya olarak aceleyle kaçmaya çalışırken, yaşlı sivil az önce olanlarla ilgili olarak Trevor'ın dikkatini çekmeye çalıştı. Trevor sivile yaklaştı ve bir işaret fişeği tabancasıyla adamın gözüne ateş ederek onu vahşice öldürdü. Daha sonra Michael'la birlikte cesedi bir göle attılar; Trevor daha sonra bunun korkunç bir şey olduğunu çünkü işaret fişeğinin hâlâ adamın kafatasının içinde yandığını anlattı. Trevor ve Michael yanan cesetten gelen pis kokudan dolayı kusmuşlardı. Birlikte ne kadar iyi çalıştıklarını fark ettikten sonra Michael, amaçsız Trevor'ı işleyeceği çeşitli suçlar için ortağı olarak kanatları altına aldı. İkisi de mesleklerinde bir şekilde başarılıydı.

 

Yine de Michael, Trevor'ın öfke sorunları güpegündüz birini öldürmesine neden olurken, Michael'ın ihtiyatlılığı, öngörüsü ve Solomon Richards'ın filmlerinden alıntı yapan kendine özgü tarzı dikkat çektiği için, Trevor ile birlikte bir işi tamamladıktan sonra hızla şehri terk etmelerine neden olduğu için, her zaman kusursuz olduklarını ve sürekli olarak kanundan kaçtıklarını iddia ediyor. Birkaç yıl sonra Trevor, Brad Snider adında bir dolandırıcı arkadaşıyla tanıştı ve onu Michael ile tanıştırdı. Michael ve Brad birbirlerine karşı hiçbir zaman empati göstermemiş ve birlikte çalışırken sık sık karşılıklı hoşnutsuzluk ve güvensizlik ifade etmişlerdir. Trevor'a göre Brad bir noktada Michael'la ilişkisini kesip sadece Trevor'la çalışmayı planlamış, ancak Trevor hayatına amaç katan adama olan sadakatinden dolayı bunu reddetmiştir. Üçlü, Lester ve diğer birkaç suç ortağıyla birlikte bir süre Ortabatı'da soygunlar gerçekleştirdi.

 

 

 

 

d7vdj0u-892ff05c-b388-4692-a595-6dd954909b76.png.661a9a7a403b316d87076fe9d73bc159.png

 

 

 

 

Michael ve Amanda, Ailenin Kuruluşu

1991 yılında Michael bir striptiz kulübünde Amanda adında bir striptizciyle tanıştı. Birbirleriyle flört ettikten sonra çift romantik bir ilişkiye başladı. Michael yasadışı faaliyetlerden kazandığı parayı kullanarak Amanda'ya striptiz ve fuhuş kariyerine yardımcı olacak bazı göğüs implantları satın aldı. Bu durum Michael'ın kendi fuhuş şebekesini kurmasına yol açtı. Birkaç aylık flörtün ardından Grand Theft Auto V, karakterlerinden birisi olan Amanda ile evlenen Michael'ın Tracey ve Jimmy adında iki çocuğu oldu ve Orta Batı'da bir karavan parkında yaşamaya başladı. Sonunda Michael, ailesi için endişelenerek suçlu yaşam tarzını sorgulamaya başladı. Bu durum onu yumuşak olarak tanımlayan Trevor'ı kızdırdı.

 

 

GTA5_PC_073_Michael_DaveNorton-1057-1080.thumb.jpg.ae85b76276787d6cb3e037e8ad95532e.jpg

 

 

 

Michael'ın Temiz Sayfa Açma Planları, Dave Norton ile Anlaşmalar

2004 yılında bir noktada Michael, Grand Theft Auto V karakterlerinden olan, yozlaşmış FBI ajanı Dave Norton ile tanıştı. Ailesinin güvenliğinden endişe eden Michael, ortadan kaybolup yeni bir hayata başlama karşılığında Trevor ve Brad ile bağlarını koparmak için Norton ile gizli bir anlaşma yaptı. Norton'a aylık beş haneli bir miktar ödeyerek Michael ve ailesini Los Santos'a taşıyacak ve onlara yeni bir hayata başlamaları için yeni kimlikler verecekti. FBI ile anlaşmayı kabul eden Michael, Norton'a Ludendorff'ta yapacakları soygunu haber verdi; Michael Norton tarafından vurulmuş gibi yapacak, Norton ise plandaki rolünü öğrenmesi halinde peşine düşebileceğini bildiği Trevor'ı öldürecek ve Grand Theft Auto V karakterlerinden olan, Brad'i tutuklayacaktı. Plan hem Michael'a hem de Norton'a yarayacaktı: Michael temiz bir sayfa açarken, Norton da sözde Amerika'nın en çok aranan adamını alaşağı ettiği için kariyerinde bir yükseliş yaşayacaktı.

 

 

maxresdefault-2-f0de.jpg.86999787d835c364026c92e15baad10e.jpg

 

 

 

Michael, Brad ve Trevor'ın Soygun Girişimi

Ancak sahnelenen soygun, Trevor'ın Michael'a silah doğrultan bir korumayı öldürmesi ve Michael, Brad ve Trevor'ın kendilerini yakalamaya hazır bir düzineden fazla polis memuru tarafından pusuya düşürülmesiyle tam bir felaketle sonuçlandı. Kaçış sırasında şoförleri kendilerini takip eden polisler tarafından öldürülünce Michael direksiyona geçerek ekibi Norton'la birlikte kararlaştırdıkları pusu noktasına götürdü ve orada kendilerini bir helikopterin beklediğini iddia etti. Plan, Kuzey Yankton Eyalet Devriyesi araçlarından oluşan bir barikattan kaçmaya çalışırken araçlarına bir demiryolu geçidinde bir trenin çarpmasıyla neredeyse başarısız oluyordu. Trevor yerine Brad, Trevor'ın önünden geçerken Norton tarafından yanlışlıkla vurulunca işler orijinal plandan daha da saptı. Michael da vurulmuş gibi yaptı ve Trevor'a kendisini geride bırakması için yalvardı. Mantıksız bir şekilde öfkelenen Trevor, pusudan canını zor kurtararak kaçmadan önce gelen çok sayıda polis memurunu vurmaya devam etti. Trevor polis tarafından asla yakalanamadı ve sonunda saklanmaya başladı.

 

 

 

923661.thumb.jpg.a53d6b61f22f3e648a308410549a09e4.jpg

 

 

 

Soygunun Sonucu

Olayın ardından Michael Townley'nin öldüğü ilan edildi ve cenaze töreni düzenlendi, ancak Brad, aldığı kurşun yarası nedeniyle ölen Michael'ın mezarına gömüldü. Haber raporları Michael'ın öldürüldüğünü, Brad'in hapsedildiğini ve Trevor'ın serbest kaldığını belirtiyordu. Michael sonunda Trevor'ın kendisini öldürttüğü sonucuna vardı, ancak bu varsayımını hiçbir zaman doğrulatamadı. Los Santos'a taşınmalarının ardından Michael ve ailesi Rockford Hills'te bir malikaneye taşındı ve Michael uzun süredir kullandığı takma adı olan "De Santa" soyadını kullanmaya devam etti.

tarihinde Lyncelos tarafından düzenlendi

  • Beğen 1

13 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...