Jump to content

Lyncelos

5,994 okunma

Trevor Philips, Grand Theft Auto serisinde bir karakterdir, Michael De Santa ve Franklin Clinton ile birlikte Grand Theft Auto V'in üç kahramanından biri olarak görünür ve Grand Theft Auto Online'da ana karakter olarak yer alır. Steven Ogg tarafından seslendirilmektedir. Trevor, karmaşık bir geçmişe sahip eski bir banka soyguncusu ve kariyer suçlusudur, daha sonra Blaine County'de uyuşturucu ticareti ve silah kaçakçılığı yapan kendi şirketi Trevor Philips Enterprises'ı kurmuştur. Şirketinde çalışan Ron Jakowski ve Wade Hebert ile arkadaştır ve suç hayatından emekli olmak için sahte bir ölüm numarası yaptıktan sonra neredeyse on yıl boyunca öldüğüne inandığı Michael'ın en eski ve en iyi arkadaşıdır. Trevor'ın genellikle umursamaz ve çok agresif davranışları olduğu bilinir, ancak aynı zamanda çok sadıktır ve ona yakın olan herkese derinden saygı duyar. Trevor'ın hikâyesi, eylemlerinin hem kendisi hem de arkadaşları üzerinde nasıl sonuçlar doğurduğuna ve Michael'ın geçmişteki eylemleriyle yüzleşmesine odaklanıyor. Trevor daha sonra üçüncü kahraman Franklin ile de arkadaş oluyor ve onun için bir tür akıl hocası figürü haline geliyor.

 

 

 

3867620.thumb.webp.ed82404fe8b7f4e6bc877e07441316ae.webp

 

 

 

Trevor'ın Geçmişi

Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden olan Trevor'ın geçmişi hakkında bilinenler kendi sözlerinden gelmektedir. Trevor Kanada'da, Amerika Birleşik Devletleri sınırına yakın bir yerde ya da kendi deyimiyle Amerika'nın Kanada sınır bölgesinde doğmuş ve büyümüş. Franklin'le takılırken yaptığı bir konuşmada, "beş eyalette, iki ülkede, on dört farklı evde, sekiz babada, üç bakım evinde, iki ıslah evinde, bir annenin güzel, hasarlı çiçeğinde büyüdüğünü" ve "benim ülkeme, senin ülkene ve kendime hizmet ettiğini" iddia ediyor. Çocukken bile, topluma uyum sağlama girişimlerini mahveden öfke sorunları ve şiddet dürtüleri geçmişi vardı (özellikle, öfke nöbeti sırasında hokey koçunu bir hokey sopasıyla sodomize ettiği ve Cletus ile yaptığı bir konuşmada bir noktada bir klarnetçiyi kendi enstrümanıyla boğduğunu ima ediyor). Trevor ayrıca hayatının ilk yıllarında bile çeşitli hayvanları ve "serserileri" nasıl öldürdüğünden bahsetmektedir. Trevor'ın çocukluğu mutsuz geçmiştir. Hang Ten'de de belirtildiği gibi babası ona fiziksel şiddet uygularken, annesi de duygusal olarak şiddet uyguluyor, zorbalık yapıyor, ona küçümseyerek davranıyor ve onu annesi pek umursamayan işe yaramaz bir çocuk olarak görüyordu. Çocukken babası Trevor'ı bir alışveriş merkezinde terk etmiş, Trevor da daha sonra misilleme olarak bu alışveriş merkezini yakmıştır.

 

Trevor'ın ayrıca Ryan adında bir erkek kardeşi vardı ve Trevor onu pek sevmezdi. Ryan 2013'ten önce bir kaza sonucu ölmüştür. Trevor okulu bırakmıştır, bu da Amerika'nın bir parçası olduğunu düşündüğü antik Roma'nın yeri gibi bazı temel bilgilerden yoksun olmasının olası nedenidir. Ayrıca dilbilgisiyle ilgili sorunları olduğunu ve noktalama işaretleri söz konusu olduğunda doğaçlama yaptığını ortaya koyuyor. Polis kovalamacaları sırasında ceza hukuku üzerine bir gece dersi aldığından bahsettiği için resmi bir eğitim almış olması mümkündür. Trevor iyi matematik becerilerine sahiptir, dört ton altının fiyatını birkaç saniye içinde doğru bir şekilde hesaplayabilmektedir. Golf oynarken, Trevor Kanada 18 yaş altı Şampiyonu olduğunu ve neredeyse profesyonel olduğunu söylüyor. Trevor hayatının ilerleyen dönemlerinde jet uçurma konusunda yetenekli olduğunu keşfetti. Savaş uçağı uçurmak için hava kuvvetlerine yazıldı, ancak eğitimini tamamlayıp lisanslı pilot olmadan birkaç gün önce, Trevor psikolojik değerlendirmelerden sorumlu olan cadı tarafından akli dengesinin yerinde olmadığına karar verildi ve bu da Trevor'ın terhis edilmesine ve ömür boyu yere çakılmasına neden oldu. Terhis edilmesinin annesiyle olan psikolojik ilişkisinden kaynaklandığı ima edilmiştir. Trevor ordudan terhis edildikten sonra serseriliğe başlamış ve aklında belirli bir hedef olmadan sınır boyunca küçük suçlar işlemiştir.

 

 

 

T2.png.08073b2d10b744f4dde8fe975453bd69.png

 

 

 

Trevor ve Michael

Grand Theft Auto V, ana karakterlerinden olan Michael Townley ile 20 yaşlarında sınırdan geçen yüklere eşlik ederken tanışana kadar hiçbir ciddi suç işlememiştir. İşvereniyle buluşmak üzere pistte beklerken, kendileriyle sadece bir kişinin buluşacağı söylenmesine rağmen yoldan bir değil iki toz izinin geldiğini görmüştür. Michael ilk arabadan inerken, Michael'ın daha önce arabasını gasp ettiği bir adam diğer arabadan inerek onlara bağırdı. Trevor taşıdığı işaret fişeğini ikinci adamın gözüne ateşleyerek onu öldürdü. Daha sonra o ve Michael cesedi bir göle attılar. Cesedi bıraktıklarında işaret fişeği hala kafasının içinde yanıyordu ve bu da ikilinin kusmasına neden oldu. Olaydan sonra Trevor ve Michael arkadaş oldular ve birlikte bir suç ortaklığına başladılar. Trevor'ın ilk işi çek bozdurulan bir yeri soymaktı. Ancak tezgâhtarın kendisini tanıyan biri olduğu ortaya çıkınca yakalandı ve altı aylık cezasının dört ayını yattı. Trevor serbest bırakıldıktan sonra Michael ile birlikte orta batıda pek çok soygun gerçekleştirdiler, ancak Michael'ın Solomon Richards'ın filmlerinden tanıdık replikler aktarması ve Trevor'ın güpegündüz insanları öldürme alışkanlığı onları sık sık kaçmak zorunda bıraktı. Zamanla Michael, Amanda adında bir striptizciyle ilişki geliştirdi ve evlendi, sonunda Tracey ve Jimmy adında iki çocukları oldu. Bu durum, Michael'ın yeni ailesiyle giderek daha fazla zaman geçirmesi ve suç faaliyetlerine daha az zaman ayırması nedeniyle suçlu çift arasında bazı sürtüşmeler yarattı. Buna rağmen Trevor kendisini çiftin çocuklarının amcası olarak görmeye başladı, hatta Tracy'ye yanlış yapan olursa intikamını almaya yemin etti. İlerleyen yıllarda Michael bir suçlu olarak daha temkinli davranmaya başladı çünkü hapse girmesi ya da öldürülmesi halinde kaybedecek daha çok şeyi olduğunu düşünüyordu ve bu da Trevor'ın Michael'ın yumuşadığına inanmasına neden oldu. 

 

 

2f1e9-16385303899635-1920.thumb.png.e1005c982394cc4cd7a83afbdfb653bf.png

 

 

Trevor ve Michael'ın Soygun Planlamaları

Bir süre sonra Trevor, sık sık Trevor ve Michael'a katılıp birlikte soygunlar yapan, Grand Theft Auto V karakterlerinden olan Brad Snider ve Lester Crest adında bir bağlantı ve birkaç başka ortakla tanıştı. Michael ve Brad birbirlerine güvenmiyor ya da birbirlerinden hoşlanmıyorlardı ama Trevor, Brad ile belli bir dereceye kadar iyi anlaşıyordu. Trevor Brad'e Michael'ın yumuşayacağına dair inançlarından bahsetmiş, Brad de Michael ile ilişkilerini kesmelerini ve sadece birbirleriyle çalışmalarını önermiştir. Trevor, Michael'a sadık kalması gerektiğine inanarak bunu reddetmiştir. Trevor ve Michael, 2004 yılında Brad ve ismi açıklanmayan bir kaçış şoförüyle birlikte Kuzey Yankton, Ludendorff'ta talihsiz bir soygun gerçekleştirene kadar suç ortağı olarak kaldılar. Michael gizlice, yozlaşmış FBI ajanı Dave Norton ile suç hayatını bırakıp Los Santos'ta ailesiyle yeniden başlamak üzere bir anlaşma yaptı. Plana göre grup bir para deposunu soyduktan sonra bir buluşma noktasına gidecek, Dave burada Trevor'ı vuracak ve Michael'ı vurmuş gibi yapacak, Michael da Ludendorff Mezarlığı'na gömülmüş gibi yapacak, ardından da ailesiyle birlikte Los Santos'a taşınacaktı. Soygun başlangıçta, Trevor Michael'ı silah zoruyla tutan bir güvenlik görevlisini öldürene ve grubun kaçış arabasına zar zor ulaşmayı başararak mücadele etmek zorunda kaldığı polisin gelişine kadar nispeten sorunsuz ilerledi. Kendilerini bir helikopterin beklediği söylenen buluşma noktasına giderken, şoförleri polis tarafından öldürüldü ve Michael direksiyona geçmek zorunda kaldı. Araçları bir demiryolu geçidinde karşıdan gelen bir trene çarpıp parçalanınca planları suya düştü. Michael plana sadık kalmaları konusunda ısrar etti ve helikopteri aramak üzere yürümeye başladılar. Daha sonra Dave Norton tarafından pusuya düşürüldüler ve üçlüye ateş ederek Trevor'ı ıskalayıp Brad'i ölümcül şekilde yaraladıktan sonra tekrar ateş ederek Michael'ı yaraladı. Trevor arkadaşlarını geride bırakmayı reddetti ve Michael ona kendini kurtarmasını söyleyene kadar polisle savaşmaya çalıştı ve Trevor isteksizce kaçtı. 

 

 

 

Cactuses_GTA_5_Trevor_Philips_522362_1280x720.thumb.jpg.c0e7913f2f5b462be7b53bcb0dbf7f47.jpg

 

 

Soygunun Sonucu

Başarısız soygun sonucunda hem Trevor hem de Michael yanlışlıkla birbirlerinin öldüğüne inanmışlardı. Trevor, kimliği açığa çıktığı için birikimlerine ulaşamadı ama yine de birkaç yıl boyunca polisten kaçmayı başardı ve San Andreas'ın kırsal Sandy Shores kasabasında kendine yeni bir hayat kurdu. Orada kristal meth bağımlılığı geliştirdi ve yeni ortakları Grand Theft Auto V, karakterlerinden olan Ron Jakowski - paranoyak bir komplo teorisyeni -, Wade Hebert - deneyimsiz bir gezgin - ve Chef - bir meth aşçısı ile küçük bir suç imparatorluğu kurdu. Trevor Philips Enterprises adlı şirket, silah kaçakçılığı ve kristal metamfetamin pişirip satma konusunda uzmanlaşmıştı. Trevor Sandy Shores'ta geçirdiği süre boyunca Aztecas çetesi, cahil köylü O'Neil kardeşler ve aralarında kulübün lideri Johnny Klebitz'in de bulunduğu The Lost MC'nin üst düzey üyeleriyle ilişki kurdu. Ancak aralarındaki ilişki, Trevor'ın Johnny'nin kız arkadaşı Ashley Butler ile ara sıra seks yapma eğilimi nedeniyle özellikle gergindi ve bu durum Johnny'yi çok üzüyordu.

 

tarihinde Lyncelos tarafından düzenlendi

  • Beğen 2

13 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...