Jump to content

Üniversite Rolleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve Püf Noktalar


reina

1,826 okunma

Üniversite Rolleri Hakkında
Öncelikle Üniversite rolleri oldukça emek ve süreklilik gerektiren bir ortam sağlar, bu ortam içerisinde oldukça realist ve doğal bir şekilde karakterinizi yaratmanız ve canlandırmanız gerekiyor.

universite-hayati | Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur HaberBurdurweb,  Burdur Haber, Güncel Burdur Haber

Bunu üç madde ile sağlayabiliriz;

1 * Günlük hayatta yaşadığımız şeyleri oyuna adapte etmek
2 * Sosyal rollere önem verip katılmak
3 * Sahip olduğumuz karakterin hobilerinin, fobilerinin, zevklerinin, sevdiği ve sevmediği şeylerin olması
4 * Karakterin üniversite okurken aynı zamanda part-time bir meslekte çalışması


1. madde
Bir Üniversite öğrencisi günlük rutininde ne yapar öncelikle bunu düşünelim.
Sabah uyanır, derse girer, eve döner, kursa gider, yemek yiyip arkadaşları ile buluşur. Ailesi ile zaman geçirir, filmler seyredip kitaplar okur.
Aynen bunu oyuna senkronize etmek realist bir rol kavramı oluşturmanın ilk adımı olacaktır. Realizm Latince’de gerçekçilik anlamına geliyor, aynen bizim de bunu yapmamız gerekiyor.
Bunun için de 2. maddeye geçiyoruz.

Türkiye'de Üniversiteye Başlamak İsteyen Yabancıların Bilmesi Gerekenler


2. madde
Karakterimizin de bir çevresi olması kesinlikle gerekiyor. Arkadaşları, öğretmenleri, okul dışı arkadaşları, ailesi, ve dahası.
Bu bir karakterin kesinlikle sahip olması gereken bir şey, sebebi ise doğrudan roleplay oyun mantığı. Roleplay sosyal olarak farklı oyuncular arasında geçen bir oyun türü, ve bu oyun türü doğrudan sosyallikten destek alıyor. Bunu hem IC(In-Character) hem de OOC(Out Of Character) olarak sağlamamız gerekiyor.

Üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak 10 uygulama - Uplifers


3. madde
En önemli madde olan 3. maddede karakterimizin;
Hobileri, fobileri, dostları, rakipleri, ailesi, kişisel davranışları, kendine özgü müzik tarzından, giyim tarzına kadar öznel olmalı.
Karakterin çevresinin kişilik özelliklerine göre yönlenmesi de önemli, mesela egoist bir karakterin egoist ve maddi durumu iyi arkadaşlardan oluşan bir çevresi olması daha uygun.
Karakterin zevklerinin de rollere yansıması gerekiyor, örneğin: farklı bir karakterle müzik zevki hakkında konuşabilir. Ayrıca bu rol imkânını da arttıran bir etken.

4. madde
Üniversite okurken, aynı zamanda part time bir şekilde çalışma imkanı elde edebileceğiniz bir işletme bulup, bir yandan çalışıp bir yandan da okula gidebilirsiniz. Maddi gelir sağlayabilir ve çalıştığınız işyerinde sosyallik imkanı elde edebilirsiniz. Öğrencilik döneminde çalışmayanlara kıyasla çalışanlar, çok daha kolay iş bulabilmektedir. Çünkü öğrencilik döneminde çalışan kişi, teorik bilgi ve pratiğe sahiptir. Bu özelliklere ek olarak genç ve enerjik olması da iş bulmasını kolaylaştırır. Şirketler bilgi ve pratiğe sahip kişilerle çalışmak istemektedir. Hem okuyup hem çalışan öğrenciler erken etapta çalışmanın verdiği sorumlulukla iş hayatına dair edinimler elde ederken aynı zamanda referans kazanmış olurlar bu kazanılan referanslar ileride başvurulacak işlerde kendilerine kaynak olacaktır. Bu sebeple erken etapta iş hayatının içerisine dahil olmak ekstra kazançtır. 

İşte üniversite roleplay'leri hakkında bazı bilgiler ve ipuçları:
 

Karakter Yaratma: FiveM sunucularında, özel karakterler oluşturabilirsiniz. Üniversite roleplay'inde karakterinizi bir öğrenci olarak oluşturabilir ve karakterinize benzersiz bir kimlik ve arka plan verebilirsiniz. Karakterinizin ismi, yaşadığı geçmişi, dersleri ve kişisel hedefleri gibi özellikleri belirlemek, rol yapmanızı daha keyifli hale getirecektir.
 

Kampüs Ortamı: Sunucu sahipleri genellikle üniversiteyi temsil eden bir kampüs bölgesi oluşturur. Bu alanlar, derslikler, yurtlar, kafeler, spor sahaları ve diğer öğrenci etkinlikleri için yerler içerebilir. Oyun içindeki bu kampüs bölgeleri, diğer oyuncularla etkileşime girmenizi sağlar.
 

Dersler ve Eğitim: Roleplay'de dersleri ve öğrenci etkinliklerini canlandırabilirsiniz. Derslere katılmak, ödevler yapmak ve sınavlara girmek gibi tipik üniversite deneyimlerini yaşayabilir.

via - reina, semiks

tarihinde reina tarafından düzenlendi

  • Beğen 1

14 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...