Jump to content

Dusty

4,775 okunma

 

7455.RSG_5F00_TBoGT_5F00_Screenshot_5F00_083.jpg

 

 

 

Luis Fernando Lopez, Niko Bellic, Patrick McReary, Derrick McReary ve Michael Keane'in karıştığı bir banka soygununda Bank of Liberty'de rehin tutuluyor. Yanında yerel bir silah kulübü üyesi olan Eugene Reaper, Keane'i vurur ve ardından McReary kardeşlertarafından intikam amaçlı öldürülür. Sahne soygununun ardından, Luis polis tarafından olay hakkında sorgulanıyor ve ardından Gay Tony'nin çatısına doğru ilerliyor. Yolda, soygundan dönen Niko Bellic ve yanından geçen Johnny Klebitz tarafından neredeyse eziliyor. Tony'nin yardımcılarından biri olan Rocco Pelosi ve yardımcısı Vince, çatıya girer ve Tony'nin kulüpleri Maisonette 9 ve Hercules'teki kötü mali durumunu düzeltebilmek için haftalık gelirini alırlar. Tony, Luis'e kötü durumdaki finansal durumunu açıklar. Chinatown'a giderek üst düzey bir Triad ile anlaşma yapmaya çalışırlar. Ancak, Triad ile yapılan pazarlık hızla ters gider ve Luis, Tony'yi koruyarak Chinatown'dan kaçmalarına yardım eder.

Luis, maddi sorunları olan annesini ve çocukluk arkadaşları Henrique Bardas ve Armando Torres'u ziyaret eder. Henrique ve Armando, uyuşturucu ticaretiyle yoğun olarak ilgilenen Luis'in arkadaşlarıdır. Luis, Liberty City'deki bir emlak geliştiricisi olan Yusuf Amir ile tanışır. Luis, Yusuf'a bir dizi araç temin eder, bunlar arasında NOOSE tarafından kullanılan deneysel bir askeri helikopter olan "Buzzard", bir zırhlı personel taşıyıcı (APC) ve hatta bir metro vagonu bulunur.

Bu sırada Tony, uyuşturucu bağımlılığından dolayı kötüye gidiyor ve erkek arkadaşı Evan Moss tarafından temin edilen uyuşturucuları kullanıyor. Luis, Tony ve Evan, "Platypus" adlı bir tankerle gelen bir aşçıdan 2 milyon dolar değerinde elmas satın almak için limana giderler. Değiş tokuş sırasında The Lost üyeleri (şimdi Johnny Klebitz tarafından yönetilen, eski liderleri Billy Grey) saldırır, Evan'ı öldürür ve elmasları ele geçirir. Tony, Luis'e uyuşturucu bağımlılığını bırakacağına söz verir ve Luis'i Mori Kibbutz ve küçük kardeşi Brucie ile tanıştırır. Mori son derece kendini beğenmiş, sürekli Brucie'yi ezer ve küçümser ve Luis'e sürekli olarak Brucie'ye sahip çıkması gerektiğini söyler. Triatlonlara katılarak ve tehlikeli polis kovalamacalarını sürdürerek, Luis sonunda Tony'nin Mori'ye olan borcunu iptal etmeyi başarır. Brucie sonunda intikam alır ve Mori'ye yumruk atar. Daha sonra Maisonette 9'a gelir ve Luis'e teşekkür eder. Brucie, Luis'e övgüler dizdikten sonra ona yaklaşır ve ona hitap etmeye çalışarak Luis'e ilgi duyduğunu belirtir. Luis bunu kesin bir dille reddeder ve Brucie, Luis'i eşcinsel olduğunu test etmek için denediğini beceriksizce açıklamaya çalışır.


 

Tony ve Luis, Ray Bulgarin ve onun ortağı Timur ile Maisonette 9'da buluşur. Onlar Luis'e maddi yardım karşılığında bazı işler teklif ederler. Luis, Bulgarin'e bazı yolsuz federal ajanları ortadan kaldırmasında ve Liberty City Rampage buz hokeyi takımını ele geçirmesinde yardımcı olur. Ancelotti ailesi, Gracie Ancelotti'yi uyuşturucuya geri döndürür ve bilinmeyen saldırganlar tarafından kaçırılır. Ancelotti ailesi, elmasların kaçırılmasından Gracie'nin kaçırıldığını öğrenir ve suçu Tony ve Luis'e yöneltir. Tony, elmasların The Libertonian'da değiştirileceğini öğrenir ve Luis'i onları geri almaya gönderir. Luis, değiş tokuşu (Niko Bellic ve Johnny Klebitz'in de dahil olduğu) pusuya düşürür ve daha sonra altın kaplamalı hale getirilen Buzzard ile kaçar.

Bulgarin, Luis'i orta kesimdeki Algonquin'deki bir binanın çatısına gitmesi için arar. Luis, "Platypus" adlı gemiden pişiricinin kesik kafasını açığa çıkarırken, elmasların ona ait olduğunu ve pişiriciyi, Luis'i ve Tony'i onları çalmak için işbirliği yapmakla suçlayarak açıklar. Bulgarin, Luis'i çatıda bir pusuya yönlendirdiğini itiraf eder ve Luis buradan sağ kurtulur. Gracie'nin babası Giovanni Ancelotti, daha sonra Luis ve Tony'ye elmasları kaçıranlarla takas yapmalarını ve Gracie'yi geri almalarını emreder. Takas sırasında Bulgarin ortaya çıkar ve adamlarını saldırganlar, Packie McReary ve Niko Bellic'i saldırmaya emreder. Bulgarin olay yerinden kaçar ve elmaslar ters yöne giden bir çöp kamyonuna düşer. Luis, Tony ve Gracie bir motor botuyla kaçarlar.

Son zamanlaki olaylarla meşgul oldukları için Tony borcunu ödeyemez ve şehir tüm kulüplerini kapatır. Luis, Rocco ve Vince ile Middle Park'taki tuvalette buluşur ve Luis'e Tony'yi öldürmesi gerektiğini, aksi takdirde Ancelotti ve Ruslar'ın Tony'yi, Luis'i ve tüm arkadaşlarını ve ailelerini öldüreceğini açıklarlar. Luis, Maisonette 9'a gelir ve Tony'yi vurmayı düşünerek düşünür, ancak nihayetinde silahı Vince'e doğrultur ve onu başından vurur. Tony, Rocco'yu vurmasın diye uyarır, çünkü Rocco "mafya tarafından onaylanmış bir adam"dır. Rocco kaçar ve Ruslar olay yerine gelir ve kulüpte büyük bir silahlı çatışma başlar. Tony, Luis'i onu öldürmeyi düşünmekle suçlar ve çöldeki bir eve taşınmak üzere çantasını toplar. Luis, Tony'ye onu öldürmeyi düşünmediğini çünkü dünyanın onlara karşı olduğunu ve durumlarını çözmeleri gerektiğini söyler. Luis, Firefly Island'a giderek bir Rus eroin takasını pusuya düşürür ve Tony'ye Meadows Park'taki Monoglobe'un yanına saklanmasını söyler.

Luis, eğlence parkında eroini yok eder ve Timur'u öldürür, bu sırada Bulgarin'in şehirden uçağıyla kaçtığını söyler. Uygun bir telefon görüşmesinden sonra, Yusuf Buzzard ile gelir ve takip eden Rusları ortadan kaldırırken Luis, havaalanına doğru sürer. Luis, uçağa yetişmeyi başarır ve uçaktaki tüm adamları öldürür. Kin dolu Bulgarin, kokpitte belinde bir el bombasıyla ortaya çıkar ve Luis'i öldürmeye tehdit eder. Luis, riski alır ve Bulgarin'i vurur, bu sırada el bombası düşer ve patlar. Luis uçağın yanarak enkazından paraşütle güvenli bir şekilde çıkar ve Tony onu Meadows Park'ta bekliyor. Orada, ikisi de Yusuf'a kulüpleri bayilik olarak vermeyeceklerini ve onu bir "aile işi" olarak tutmayı tercih edeceklerini söylerler.

Elmaslar ise sonunda, Meadows Park'ta Tony ile buluşmaya giderken, Luis'in yanlışlıkla yoluna çarptığı bir çöp kutusunun yanında bir evsiz adam tarafından bulunur.

 

e3bb92bcef2a0c8bba4b18751e93fde0.jpg

 

Oyunun ana karakteri Luis Fernando Lopez olarak belirlenmiştir. Oyunun başlangıcında, Niko Bellic, Derrick ve Patrick McReary ve "Saint" Michael Keane tarafından işlenen banka soygununa geri dönüyoruz. Ancak, olay yerinden serbest bırakılıyor ve patronu Tony "Gay Tony" Prince ile konuşmaya başlıyor. Yolda, neredeyse Niko ve ardından Johnny Klebitz tarafından eziliyordu.

Tony'nin apartmanına vardığında, Rocco Pelosi ile tanışıyor, Tony'nin önceki "kredilerinden" önemli bir miktarda para alıyor ve Maisonette 9 ve Hercules gece kulüplerini kurtarmak için kullanıyor. Rocco'yu memnun etmek için Luis ve Tony, Chinatown'da bir mahalleye giderek bir Doğu kökenli suçluyla pazarlık yapmaya çalışırlar. Aynı binada The Lost Motorcycle Club'ın başkanı Billy Grey, Yardımcı Başkan Johnny Klebitz ve Jim Fitzgerald'a tuzak kurmaya çalışıyor. Luis ve Tony odadayken, müzakere çok gerginleşir ve Luis, Tony'yi kurtarmak için birkaç kişiyi ortadan kaldırır.

Kısa bir süre sonra, Luis'in annesi Adriana Yanira "Mama" Lopez, maddi sorunları olan ve Luis'in üniversiteye gitmesini ve arkadaşları Armando Torres ve Henrique Bardas, uyuşturucu kaçakçılığıyla uğraşan hayalleri olan bir kadın olarak tanıtılır. Luis'in "patronu" olan zengin bir emlak işadamının oğlu olan ve UAE'de bulunan biri olan Yusuf Amir ile tanışır. Luis görevlerini yerine getirirken, Tony, Niko'nun Liberty City'ye geldiği Platypus gemisinin aşçısı tarafından tekrar satışa sunulan 2 milyon dolar değerinde elmasları satın almak fikrini ortaya atar. Ancak, anlaşma The Lost MC'nin müdahalesiyle başarısız olur ve Johnny Evan'ı öldürür.

 

 

Evan'ın kaybedilmesinden ve elmasların kaybedilmesinden sonra, Tony, kardeşi Brucie'yi sürekli alaya alan Mori Kibbutz ile tanıştırır. Luis, Mori için görevlerini yerine getirdikten sonra Tony'nin borçları affedilir ve Brucie nihayet kardeşiyle yüzleşir ve onu yüzüne yumruk atarak intikam alır. Kısa bir süre sonra, Brucie Maisonette 9'a gelir ve Roman Bellic ile birlikte Luis'e teşekkür eder ve Luis'e veda ederken ona öpmeye çalışır.

Luis kısa bir süre sonra Ray Bulgarin ve ortağı Timur ile tanışır, onlar da Maisonette 9'a sahip olmak isteyen zengin adamlardır ve Tony onlara borçlu kalmıştır (Bulgarin hariç). Bu, Luis'i Tony'nin arkasından farklı finansal fırsatlar arayarak gizli bir şekilde ilişkiler içine sokar ve Tony'nin ölmesini isteyen birçok kişiyle ilişkisini gizlemesi gerektiği anlamına gelir. Luis sık sık Tony'yi yeterince danışmadan büyük kararlar alır (Luis'in Tony'yi eleştirdiği bir durumu da yine Luis yapar). Luis, sonunda Bulgarin tarafından ödüllendirilir ve olayları Tony'ye itiraf etmek zorunda kalır. Tony ve Luis, anlam kazanan ve Luis'in kısa süreli olarak Tony'yi neredeyse öldürdüğü, sonra birbirlerine sadakatlerini sürdürmek için hayatlarını riske attığı kendi aralarındaki çatışmayı simgesel olarak yenerler.

Mama Lopez, Armando ve Henrique: Luis'in annesi ve çocukluk arkadaşları. Armando ve Henrique, hala çok iyi arkadaşlar olsa da, Luis'i uyuşturucu satışlarını bırakıp gece kulüplerinde çalışmaya "ihanet etmekle" eleştirirler. Mama Lopez de Luis'e kulüpleri ve çeteleri terk edip üniversiteye gitmesi ve iş bulması için yalvarır, kardeşlerinin yaptığı gibi. İlk oyunda görünse de daha sonra diyalogları azalır ve Luis'in hayatındaki sadakat, güvenilirlik ve takdir sorunlarının uzun bir listesi, Luis'in onunla çalışmasını ve onu babası figürü olarak görmesini sağlar.

Gracie Ancelotti ve Evan Moss: Tony'nin arkadaşı ve erkek arkadaşı. Gracie, Ancelotti Suç Ailesi'nin başı Giovanni Ancelotti'nin kızıdır. İkisi de Tony'nin kötü alışkanlıklarını temsil eder, özellikle Luis, Tony'nin uyuşturucu bağımlılığı ve borçlarını Evan'a yükler.

Oyundaki bir diğer önemli karakter seti ise, ana hikayeyi etkilemese de, Kulüp Yönetimi görevlerinde karşılaşılan kurgusal ünlülerdir. Luis ve Tony, son derece güçlü ünlülerin eşleri ve güvenilir güvenilirleri olurlar. Pop kültüründeki mizahi değerin ötesinde, Tony ve Luis için gökten fırsat yağmasını ve onları birbirlerini terk etmeye ya da tehlikeye atmalarına yol açacaklarını göstermeyi amaçlar.

 

 

r/GTA - Anyone knows where I can get this jacket that Luis Lopez had in GTA 4 TBOGT?

 

 

 

Alıntı

 

Liberty City'den Bölümlerle birlikte verilen broşürde okunduğu gibi,

 

Luis Lopez, birçok sorunu çözen bir adamdır ve gece hayatı efsanesi Tony Prince'ın sağ kolu ve koruması olarak, çözülmesi gereken birçok sorun vardır. Algonquin'in gece hayatı sahnesi, aptal ünlüler ve trajik sosyeteler için bir oyun alanıdır; parıltı ve ihtişamın her şeyi olduğu bu sahnede, şehrin en popüler iki kulübünü (Hercules ve Maisonette 9) sahip olması, Tony'i Liberty City'nin tartışmasız parti kralı yapar. Her şeyi olduğu görünüyor - zenginlik, güç, saygı - ancak mafyalara, kredilere ve vergi memuruna borçlu olması, değişen dünyayla yüzleşmesi ve korkunç ekonomiyle başa çıkması ve tahtına göz dikenlerden tehdit altında olması, Tony'yi daha da kötü bir orta yaş krizine sürüklemeye başlar. Luis, Tony'nin imparatorluğunu çöküşün eşiğinden kurtarmak ve şatafat ve aşırılıkla tanımlanan bir dünyada kendi izini bırakmak için savaşırken, annesi Adriana Yanira Lopez'i sessiz tutmak ve arkadaşları Armando Torres ve Henrique Bardas'ın ona "ihanet etmiş" demesini önlemek zorundadır. Parti neredeyse sona eriyor. Onu sürdürmek için Luis'e düşüyor.

 

  • Beğen 1

16 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...