Jump to content

Dusty

2,764 okunma

34557768_1722253914531628_3420511473498062848_n.jpg

 

 

 

Çocukluk

 

Johnny Klebitz, Yahudi bir aileye doğdu ve 1974 yılında Acter, Alderney'de dünyaya geldi. Ağabeyi Michael Klebitz, Johnny 10 yaşındayken Billy Grey ile arkadaş olan biridir. İlginç bir şekilde, Michael Irak'ta askerlik yapan ve kanuna saygılı bir vatandaş olmuştur ve Johnny'nin motosikletçi yaşam tarzını ve Billy ile olan suç ilişkisini eleştirmektedir.

 

Yetişkin hayatı

 

Billy'ye göre, Johnny'yi The Lost MC'ye kabul eden kişi kendisidir. Johnny'nin suç kaydı, 1991 ile 1994 yılları arasında yoğun faaliyet gösterdiğini göstermektedir, bu dönemde Johnny 17 ile 20 yaşları arasında olmalıydı. Kısa bir süre sonra hapishaneye girdi ve 2000 yılında şartlı tahliye ihlali yaptı, yani yaklaşık altı yıl hapis yattı. Bir noktada, Johnny Thomas Stubbs'ın bir arkadaşına, hapishanede bir yıl boyunca "plakaları dövdüğünü" söyler. Ayrıca, hapishane otobüsünü kullanırken "bir on sekiz tekerlekli kamyoneti kullanmak gibi" olduğunu söyleyerek, kamyon şoförlüğü deneyimi olabileceğini gösterir. Johnny'nin ceketindeki yamalardan biri "2004 yılında Los Santos'a Gittim" yazmaktadır. Birçok yara izine ek olarak, bir gözü zayıf veya hatta kör olduğu ima edilmiştir; Clay Simons ile konuşurken, "Vay. İyi gözümü kullanmalıyım." der. Ayrıca, The Lost and Damned'deki Billy ile yapılan bir konuşmada, Johnny'nin 230 pound (yaklaşık 104 kg) ağırlığında olduğunu belirtir.
 

Johnny, Billy'nin aksine, işlere önem verir ve kulübü ayakta tutmak için büyük çaba sarf eder, ancak yanlış olan veya ona karşı gelen herkesi hızlı bir şekilde durdurur. En iyi arkadaşı Jim Fitzgerald ile birlikte, Johnny, The Lost'un herkes arasında en çok önemsediği kişi gibi görünmektedir. Johnny, diğer motosikletçilere göre çok daha kararlı ve mantıklıdır.
 

Johnny ve Ashley Butler eskiden çıkmışlardır, ancak Johnny ilişkiyi Ashley'in Billy ile olan ilişkisi ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle sonlandırmıştır. Johnny, Ashley'in hayatını mahvettiğine inandığı için hala Ashley ile ilgilenmektedir ve onu korumak için her şeyi yapacaktır. Örneğin, bir telefon araması alır almaz ona yardım etmek için yaptığı şeyi bırakmıştır. Johnny ayrıca, kendisi için tamamen yabancı olan Roman Bellic ile de empati kurar ve Roman's Holiday görevinde ona acımasını ister, çünkü Ashley'in Dimitri Rascalov'a olan borcunu ödemek için kaçırma yolunda başka bir seçeneği yoktur.

 

 

 

 

835411-lostanddamned3.jpg

 

 

The Lost and Damned Olayları

 

2008 yılında Billy, uyuşturucu dağıtımı suçundan tutuklanır ve zorla rehabilite edilir. The Lost'un geçmişten beri düşmanı olan Angels of Death ile geçici bir ateşkes sağlayarak The Lost'un geçici başkanı olarak, Billy'nin motosikletini satarak bu durumu başarmayı başarır. Billy rehabilite sonrası hemen serbest bırakıldığında, motosikletini kaybetmesinden ötürü Johnny'ye sinirlenir ve Johnny ile birlikte The Lost'u Angels of Death'e saldırmak üzere yönlendirir. Bu, iki çete arasında gerginlik yaratır ve hızla The Lost ile Angels of Death arasında yeni bir savaşa dönüşür.
 

Billy, rehabilite sonrası eski alışkanlıklarına geri döndüğünde, The Lost kulüp binasında Billy'nin serbest bırakılmasını kutlamak için parti düzenlemek yerine kulübü daha iyi yönetmeye ve para kazanmaya odaklanmaması nedeniyle Johnny ile huzursuzluğa düşer. Kısmi zamanlı avukat, kısmi zamanlı motosikletçi Dave Grossman tarafından ziyaret edilirken, Johnny, Billy ile artan gerginliklerini tartışmak için Billy ile bir araya gelir. İkisi de birbirinin bakış açısına katılmaya başladığı anda, Billy'e, Angels of Death tarafından saldırıya uğrayan The Lost üyeleri hakkında bilgi verilir. Johnny, Billy ve diğer motosikletçiler saldırıya uğrayan Lost üyelerini kurtarmak için harekete geçer, bu sırada Billy'ye Broker'da bir Doğu Avrupalı tarafından öldürülen Jason Michaels'ın ölümü bildirilir. Billy, Angels of Death'ı suçlayarak durumu manipüle eder ve The Lost'u kulüp binasına saldırmaya teşvik eder. Saldırı sırasında, Billy iki çuval dolusu eroin bulur ve onları çalmak için kullanır. Amacı onları satmaktır ve bu durum da onunla Johnny arasındaki gerginliği artırır.
 

Billy daha sonra Johnny'yi Elizabeta Torres ile tanıştırmak için gönderir. Torres, çalınan eroin için bir alıcı bulmuştur. Niko Bellic ve Playboy X ile birlikte eroini satmaya çalışırlar, ancak bu işin bir LCPD baskın operasyonu olduğu ortaya çıkar. Biraz karışıklıktan sonra, Johnny eroinle kaçmayı başarır. Kısa süre sonra Billy, Kongre Üyesi Thomas Stubbs III ile buluşmasını ister ve ona "bazı kirli çamaşırları" ve diğer hassas durumları halletmesine yardımcı olmasını ister. Stubbs'un dostluğunun The Lost için yakın gelecekte faydalı olacağına inanır.
 

Sonunda The Lost'un çalınan eroinin Triad'lara ait olduğunu keşfederler ve Johnny ve Jim, başka bir çatışmayı önlemek için onu geri vermenin daha iyi olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar. Biraz tartışmadan sonra, Billy ve The Lost'un sekreteri Brian Jeremy, onlarla birlikte anlaşma yerine gelir, ancak değişimi gerçekleştirmeye katılmazlar, nöbet tutmayı seçerler. Johnny ve Jim, Niko Bellic'in yardımıyla, Doğu Avrupalılar tarafından saldırıya uğrarlar, bu da onları eroini terk etmeye ve kaçmaya zorlar. Kargaşa sırasında, Billy ikiliden kaçmaya çalışırken motosikletiyle kaza yapar ve LCPD tarafından tutuklanırken, Johnny'ye kendi kurduğu tuzağa düşürdüğü için öfkeli bir şekilde bağırır.
Bu olayın ardından, Johnny resmi olarak The Lost'un başkanı olur, ancak Billy'nin tutuklanmasını onun sorumluluğu olarak gören Brian, The Lost içinde kendi sadık destekçileriyle birlikte bir çatışmaya girişir. Bazı başarısız barış müzakerelerinden sonra, Johnny'nin fraksiyonu ve Brian'ın fraksiyonu savaşa girer, ki bu sonunda Ray Boccino'nun The Lost ile iş yapmaya devam etmek istemesi üzerine Brian tarafından ele verilmesiyle sona erer. Boccino, Brian'ın saklandığı yeri açığa çıkararak Johnny'nin onunla yüzleşmesini sağlar.
 

Bu sırada Jim, Johnny'yi Uptown Riders üyeleri Malc ve DeSean ile tanıştırır ve Johnny'yi birkaç iş için Elizabeta için işbirliği yapmak üzere eşleştirir. Ashley de Johnny'den yardım isteyerek, Dimitri Rascalov'un adamlarına borçlu olduğunu söyler. İsteksizce Johnny, Malc'ın yardımıyla Roman Bellic'i kaçırır ve onu Dimitri'ye borcunu ödemek için kullanır.

Sonunda, Boccino, Johnny'nin ona olan borcunu ödemek için Johnny'i Elizabeta'dan öğrenir ve ona The Lost ile düzenli olarak iş yapan Ray Boccino'yu ziyaret etmesini ister. Boccino, yakalanmamak için, gelirlerin yarı yarıya bölüşüleceği şekilde Johnny'yi Niko Bellic ile birlikte The Libertonian'a gitmeye ikna eder. Ancak anlaşma Luis Lopez tarafından pusuya düşürülür ve kargaşa sırasında Johnny Boccino'yu ihanetle suçlar ve parayı çalıp kaçar. Boccino'nun bu haberle öğrendikten sonra Jim'i yakalatıp işkence ettikten sonra Johnny'yi Drusilla'nın yanına gelmesi için telefondan kandırır. İkili, dışarı çıkarak kaçar, ancak Boccino'nun gönderdiği tetikçilerle başa çıktıktan sonra, Johnny Ashley tarafından Jim'in (gizlice Niko tarafından) öldürüldüğü konusunda bilgilendirilir.
 

Bu kaybın ardından Thomas Stubbs kulübeye gelir ve Johnny'yi Boccino'dan uzak durmasını, Boccino'nun federal ajanlar tarafından izlendiğini ve muhtemelen bir ay içinde ölü veya hapiste olacağını söyler. Ayrıca Billy'nin Johnny ve diğer The Lost üyelerini tanık koruma programına katılmak için ele vereceğini ortaya çıkarır, bu da Johnny'i kulübeyi basmaya ve Billy'i susturmaya teşvik eder. Saldırı, birçok The Lost üyesinin ölümüne neden olsa da, Johnny Billy'i öldürmeyi başarır ve hayatta kalanlar kulübeye geri döner. Onları talan edilmiş bulan Johnny ve geri kalan The Lost üyeleri, Alderney şubesinin sona erdiğine karar verir ve kulübeyi dışarıdan izleyerek yanmalarına izin verirler.

 

 

 

856039-gta_ld_screen.jpg

 

The Lost and Damned'in Sonrası

 

Hikayenin tamamlanmasının ardından, Johnny'nin hayatı karmaşık hale gelir. Billy'nin ihaneti, Alderney şubesinin enkazda kalmasına neden olur ve geriye kalan tek üyeler Terry Thorpe, Clay Simons, Angus Martin ve Johnny olur. Johnny, Ashley ile iletişimi keser, çünkü ondan 40 dolar istediğinde reddeder - bildiği üzere o parayı meth almak için kullanacaktır. Johnny, Angus'a Ashley'de gördüğü tek iyi şeyin onun, onun kendi tabiriyle, "etrafını mahvetmesi" olduğunu itiraf eder. Johnny, Thomas Stubbs ile olan bağını da keser, onun teklifini reddeder ve ona yozlaşmış hayatında başarılar dilerken sarkastik bir şekilde. Angus'a yaptığı bir telefon görüşmesinde, Johnny şu anda bir süreliğine The Lost ve suç yaşam tarzından uzaklaşma niyetini açıklar ve Jim'in dul kadın ve çocuğuna para göndermeye odaklanmak istediğini söyler - bu da çalınan elmas anlaşmasından aldığı 2 milyon dolardır.

 

Grand Theft Auto Online Olayları (GTA V'den önce)

 

2008 ile 2013 yılları arasında Johnny, Terry, Clay, Ashley ve The Lost'un diğer birkaç üyesi, Blaine County'ye taşınıp yeni bir bölüm kurarlar. Çete daha sonra uyuşturucu ve silah ticaretiyle yoğun bir şekilde ilgilenmeye başlar. Johnny de Ashley'in etkisiyle muhtemelen meth bağımlısı olur, bu da onun daha zayıf ve psikolojik olarak dengesiz olmasına neden olur. Bu dönemde The Lost, burada ticaret yapan Trevor Philips ile ilişki kurar. Ancak ilişkileri oldukça kararsızdır, çünkü Trevor sık sık bir tetikçi göndererek The Lost'tan mal çalar ve çoğu zaman Ashley ile ilişkiye girer, bu da Johnny'nin hoşlanmadığı bir durumdur.

 

 

871891-gtalnd24.jpg

 

Kişilik

 

Johnny, genellikle rahat ve sakin bir kişiliktir. Planları ve eylemleri düşünmek istemekte ve riskli kararlar almaktan kaçınmaktadır. Kolayca sinirlenebilir ve provoke edildiğinde saldırgan ve şiddet dolu bir hale gelebilir. İnsanları öldürme konusunda da tereddütleri vardır ve sınırları vardır. Brian Jeremy ve Billy Grey'i öldürme konusunda isteksizdir çünkü onları geçmişteki "kardeşleri" olarak görür, onlara ihanet etmelerine ve kendisini öldürmeye çalışmalarına rağmen. Bir kez Elizabeta'ya, bir iş sırasında bu kadar çok kişiyi öldürmenin gerçekten gerekli olup olmadığını sorar. Genel olarak, Johnny'nin cinayet konusundaki tutumu, soğukkanlılıkla cinayet işleyebilecek yeteneğe sahip olmasına rağmen, cinayetin haklı olması gerektiğine inandığı şeklindedir.
 

Johnny her zaman kendisine verilen emirleri yerine getirecek ve buna katılmadığı durumda bile, bunu yaparken frustrasyonunu dışa vuracaktır. Clean and Serene görevleri sırasında, Johnny inancı terk ettiğini ve onun yerine dinine inandığını belirtir. Johnny, savaş ve politikalara karşı bir tutuma sahiptir ve ikisinin de "şişman kedileri daha da şişman yaptığı" şeklinde ifade eder. Arabalardan hoşlanmaz, onları "kafesler" olarak niteler.
 

Ahlaki açıdan bakıldığında, Johnny, GTA serisindeki en ahlaki başkarakterlerden biridir ve The Lost and Damned'in ana hikayesi sonunda suçlu yaşam tarzını geride bırakabilen nadir kişilerden biridir. Alderney The Lost şubesinin neredeyse sona ermiş olmasının yanı sıra, Jim Fitzgerald'ın ölümündeki rolü nedeniyle duyduğu suçluluk da buna katkıda bulunmuştur ve bu onu çoğu parasını Jim'in dul eşine ve çocuğuna bağışlamaya yöneltmiştir. Ancak Grand Theft Auto V olayları meydana geldiğinde, eski suç alışkanlıklarına geri dönmüş ve bu nedenle benzer şekilde Victor Vance gibi, uyuşturucu ticaretiyle uğraştığı bir tuzakta ölümle sonuçlanmıştır.
 

2013 yılına gelindiğinde, Johnny kontrolsüz bir meth bağımlılığı geliştirmiştir ve sonucunda zihinsel ve fiziksel olarak zayıflamıştır. Bu nedenle, Trevor tarafından kolayca korkutulur ve ezilir ve cesaretinin çoğunu kaybetmiş gibi görünür. Johnny'nin uyuşturucu bağımlılığı, muhtemelen Ashley'in etkisiyle gelişmiştir, çünkü daha önce onunla ilişkisini kesmişti, çünkü Ashley hayatını düzeltmeyi reddediyor ve bağımlılığıyla mücadele etmiyordu.

tarihinde Dusty tarafından düzenlendi

14 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...