Jump to content

Democrituss

5,949 okunma

GTA5 Roleplay'de sanal bir evrende sanal bir karakter açarız, açtığımız da en düşündüğümüz kısım karakterimizin rol planı ve hikayesi olur. Karakterinizin hikayesi oldukça önem arz etmekte olup  ve buna göre karakterinize bir rol planı oluşturmanız gerekmekte ve bu şekilde ileriye dönük planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda her ne kadar belli başlıklardan ilerlediysekte bu sizin ufkunuza bağlı bir şeydir. Sizlere bu konuda kafanızda fikir oluşması adına yardımcı olmaya çalışacağım.
 

GTA5 Roleplay'de bir sanal karakter açarken, karakterinizin kişiliğini ve yeteneklerini dikkate alarak bir rol seçmenizi öneririm. Burada bazı fikirler sunacağım: 
 

Sivil: Karakteriniz sıradan bir hayat yaşayabilir ve sosyal hayatınızla ilgili meşgul olabilirsiniz. Ayrıca sosyal hayatınız yoğun olmayı başarabilirseniz, bu da hiç sıkılmadan devam ettirebileceğiniz bir rol halinde gelir.

Suçlu: Yasa dışı işlere bulaşan bir karakter olabilirsiniz. Çeşitli hırsızlık, soygun, yağma ve araba çalma gibi suçlara karışabilirsiniz. Polisle sürekli bir mücadele içinde olacaksınız ve kendinizi suç dünyasının içinde bulacaksınız.

Polis Memuru: Polis departmanına katılabilir ve şehirdeki suçluları yakalayabilirsiniz. Suçlularla mücadele ederken, kanunun adil bir şekilde uygulanmasını sağlamak için elinizden geleni yapabilirsiniz.
Devlet Memuru: Hükümet, Valilik, Belediye gibi kurumlarda memur olarak çalışabilir ve görev alabilirsiniz. İnsanlar ile sürekli iletişim halinde kalırsınız.

Hastane Çalışanı(Hemşire & Doktor): Acil durumlarda ambulans kullanarak yaralıları hastaneye taşıyabilirsiniz. Karakterinizin hızlı bir şekilde hareket etmesi ve soğukkanlılığı önemlidir. Aynı zamanda hayat kurtarmak için hızlı düşünme yeteneğine de sahip olmanız gerekir.
İtfaiyeci: İtfaiye departmanına katılabilir, er olarak başlayabilirsiniz. Yangın, arama kurtarma gibi çeşitli rollerde yer alabilirsiniz.

İş İnsanı: Şehirde iş yapan bir karakter olabilirsiniz. Karakteriniz, örneğin restoran veya otel işletmesi gibi bir işletmeye sahip olabilir ve işlerinizi büyütmek için çaba sarf edebilirsiniz. İş İnsanı olarak, zengin olmak için çeşitli iş fırsatları arayabilirsiniz.

Sanatçı: Sanatçı bir karakter olabilirsiniz. Örneğin, müzikle ilgileniyorsanız, bir DJ olabilirsiniz. Ayrıca resim, heykel veya grafitti gibi farklı sanat dallarıyla da ilgilenebilirsiniz. Hatta kendinize bir ofis açıp, ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

Yarışçı: Hızlı arabalarla yarışan bir karakter olabilirsiniz. Yarışlara katılarak para kazanabilir ve şehirdeki en iyi yarışçılardan biri olabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gerekir çünkü yasalara karşı geldiğinizde polisle başınız belaya girebilir.

Gazeteci: Şehirdeki olayları takip eden bir gazeteci karakteri olabilirsiniz. Haberleri takip ederek, röportajlar yaparak ve olayların perde arkasında olanları araştırarak, şehirdeki insanları bilgilendirebilirsiniz.

Turist Rehberi: Şehirde turistler için rehberlik yaparak para kazanabilirsiniz. Tarihi yerleri, turistik noktaları, restoranları ve alışveriş merkezlerini tanıtarak turistlerin şehri keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Avukat: Şehirdeki insanlar için hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunan bir karakter olabilirsiniz. Suçlu veya masum, herkesin savunucusu olarak adaleti sağlamak için mücadele edebilirsiniz.

Psikolog: Şehirde kendinize bir ofis açabilir ve psikolojik destek almak isteyenleri ağırlayabilirsiniz. 

Şoför: Taksi, otobüs veya kamyon şoförü olarak, şehirde insanları ve malları taşıyabilirsiniz. Karakterinizin sürüş yetenekleri ve yol/harita bilgisi oldukça önemlidir.

Veteriner: Sunucuda pet sistemi de olacağından veteriner rolü yapmanızda hiç bir engel yoktur, hayvanları tedavi edebilir ve hayvan dostlarımızla iç içe olabilirsiniz.

Fotoğrafçı: Şehirde güzel manzaraları çekebilir, koleksiyon yapabilirsiniz. Hatta kendinize bir ofis açıp, aile fotoğrafı gibi vs. çeşitli fotoğraflar çekip bunlardan para kazanabilirsiniz.

Emlakçı: Karakteriniz sunucuda emlakçı rolü yapabilir, ev al-sat yapabilirsiniz ve bu işten para kazanmanız oldukça zor olmayacaktır.

Galerici: Araç al-sat yaparak, piyasayı oynatabilir ve para kazanabilirsiniz. Araçlarla ilginiz var ise bu oldukça makul bir meslek.
Yatırımcı: Sunucuda kripto, ev, araç, işyeri gibi yerlere yatırım yapabilir ve bunlardan para kazanabilirsiniz. 
İnternet Fenomeni: Sunucuda oldukça popüler biri olabilirsiniz ve insanlara yön bile verebilirsiniz, şehirde ki ününüz herkes tarafından duyulur.

Bilgisayar/Web Site Programcısı: Sunucuda bu tarz roller yapabilirsiniz, forumda ki işyeri tanıtımları, bbcode tasarımları gibi işler çıkartıp para kazanabilirsiniz.

 

Yazar: AlyX

16 Yorum


Önerilen Yorumlar

KuzgunArz, 15 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar belediyeye bekliyorum. Memur maaşı. Sabah sekiz akşam beş miss

şaşırtmadın buddy 😄

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...