Jump to content

Grand Theft Auto V (GTA V) Karakter Listesi


tauro

6,915 okunma

Grand Theft Auto V (GTA V) Ana Kahramanları

G1.png.d832fbe57f344aeb345dbf4ab4202590.png

Michael De Santa
 

Michael orta yaşlı, emekli bir banka soyguncusudur. Görünüşe göre 9 yıl önce Kuzey Yankton'da Trevor ile yaptığı bir operasyon sırasında öldürüldükten sonra Michael, FIB ile bir anlaşma yaptı ve "tanık koruma" kisvesi altında Los Santos'ta yeni bir hayat yaşamaya gönderildi.
 

Şimdi Rockford Hills'te bir malikânede işlevsiz ailesiyle birlikte yaşamaktadır: saygısız kızı Tracey, tembel oğlu Jimmy ve savurgan karısı Amanda - hepsi de soyadlarını "Townley "den "De Santa "ya değiştirmek zorunda kalmıştır.
 

Meksikalı bir kartel lideriyle ters düştükten sonra Michael suç hayatına geri dönmek zorunda kalır, bu kez yardımcısı ve gelecek vaat eden suçlu Franklin Clinton'dan yardım alır.
 

Michael ev hayatından sıkılmış ve hayal kırıklığına uğramıştır; tek çıkış yolu viski, eski Vinewood aksiyon filmlerini izlemek ve terapistine gitmektir. Çetenin "beyni" ve lideri olarak görev yapar ve "pürüzsüz bir operatör" olarak tanımlanır.

G2.png.6320ce1c9a2c07cfa382854a2502f026.png

Franklin Clinton
 

Franklin, sokak çetelerinin ihtişamlı günlerinin çoktan geride kaldığı bir dünyada, Los Santos'ta büyük işler yapmayı hayal eden genç bir çete üyesidir.
 

Lüks bir araba galerisinde haciz memuru olarak çalışmaktadır, ancak hırsı onu bu işten bıktırır. Çok geçmeden Michael De Santa ile yolları kesişir ve onu kanatları altına alır.
 

Franklin üç kahramanın en gencidir ve Michael ile Trevor'ın üstesinden gelemediği zorlu görevlerin üstesinden gelebilir ve hem Michael hem de Trevor'ın sahip olmadığı bir fiziksel beceriye sahiptir.

G3.png.62e64e0ed7cb6e64b4633cd10b22af0a.png

Trevor Philips
 

Trevor hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi. Eski bir havacı, kariyer suçlusu ve Michael'ın eski en iyi arkadaşı ve suç ortağı olan Trevor, şu anda Blaine County, Sandy Shores'da meth kafalar ve motorcu çeteleriyle dolu bir karavan parkında yaşayan, akli dengesi yerinde olmayan bir uyuşturucu bağımlısıdır.
 

Ağırlıklı olarak silah ve uyuşturucu ticareti yapan "Trevor Philips Enterprises" şirketini kurmuştur. Ekibin atanmış pilotudur.
 

Trevor başa çıkılması zor bir kişi olarak tanımlanmıştır: aşırı, aceleci, intikamcı, psikopat, dengesiz, öngörülemez, evcilleşmemiş, kötü şöhretli, cinayete meyilli ve şiddet patlamalarına ve yıkıcı öfkelere eğilimli.


Grand Theft Auto V (GTA V) Başlıca Karakterleri

G4.png.49fb6abce5c132f9900ace3a7d3afe51.png

Lester Crest
 

Michael'ın eski bir arkadaşı olan Lester, Michael, Franklin ve Trevor'ın gerçekleştirdiği soygunların arkasındaki beyindir. Ayrıca Franklin'e suikast görevleri de verir.
 

Lester'ın fiziksel engellerine rağmen, bunu deha seviyesinde zekası, teknoloji ve bilgi işlem alanındaki ustalığı ve detaylara karşı keskin bakış açısı ile telafi eder, bu da onu hayatı boyunca gerçekleştirdiği çeşitli soygunlar için mükemmel bir planlayıcı yapar.
 

Lester, motor becerilerini yavaş yavaş yıpratan ve onu tekerlekli sandalyeye bağlı bırakan bir hastalıktan muzdariptir. Sakatlığı nedeniyle aşırı kilo almış ve astım hastası olmuştur. Michael Townley ve Trevor Philips'e bağlanır, ortaklıklarının başlangıcından beri soygun ekiplerinin düzenli bir üyesi olur, planlayıcı ve bilgi keşifçisi olarak çalışır. Michael'ın sahte bir ölüm numarası yaptığı ve FIB ile bir anlaşma yaparak Los Santos'a taşındığı ortaya çıkınca şüpheleri doğrulanır. 2004 yılındaki nakit depolama tesisi soygununa katılmayı reddeder.
 

Lester ve Michael 2013 yılında, Michael Kartel patronu Martin Madrazo'yu kızdırdıktan sonra paraya ihtiyaç duyduğunda yeniden bir araya gelirler. Lester yardım etmeyi kabul eder, ancak Michael ona bir iyilik yapıp Lifeinvader CEO'su Jay Norris'in öldürülmesine yardım ettikten sonra. Lester ve Michael daha sonra birkaç soygunda ortaklıklarını sürdürürler.
 

Lester sosyal açıdan beceriksizdir ve iyi bir konuşmacı değildir, ancak çok zekidir ve dünya politikası ve şirket faaliyetlerinin ayrıntıları hakkında çok iyi bilgi sahibidir ve bu bilgileri hisse senedi dolandırıcılığı ve şirket suikastlarına dahil olmak için kullanır.

G5.png.f6715882e081c3e8e3afe4ad1df897bf.png

Lamar Davis
 

Lamar Davis, Franklin'in çılgın arkadaşı, Ailelerin gururlu bir üyesi ve Deluxe Premium Motorsport'ta çalışan bir iş arkadaşıdır.
 

Franklin'i çete hayatını geride bırakma girişimleri konusunda sık sık rahatsız eder.
 

Lamar Franklin'in en iyi arkadaşıdır ve Chamberlain Hills'de yaşamaktadır. Franklin'le birlikte Davis Lisesi'ne gitmişler ve sonunda suça karışmışlardır. Lamar'ın bir uyuşturucu satıcısı ve çete üyesi olduğu ve Apaçi kökenli olduğu ortaya çıkar.
 

Rockstar, Lamar'ı tarif ederken onun deli olmasına rağmen "iyi bir tür deli" olduğunu ve Franklin'in tam tersi olduğunu belirtmiştir. Tembeldir ve kendisine para teklif eden herkese körü körüne güvenerek başını belaya sokma eğilimindedir. Bunun bir örneği, daha önce kaçırmaya çalıştığı bir Balla olan D ile anlaşmayı kabul etmesidir - bu anlaşmanın intikam amaçlı bir tuzak olduğu kısa sürede ortaya çıkmıştır. Pek de parlak olmayan zekasına ve görünürdeki korkaklığına rağmen, özellikle Franklin'e sadık bir arkadaştır ve Deathwish'in sonunda ona ve arkadaşlarına yardım etmekte gecikmez.

G6.png.5402ebde1353027f4272fb5afffa7a8b.png

Dave Norton
 

Dave Norton 9 yıl önce Kuzey Yankton'da Michael'ı "öldürmekle" suçlanan FIB ajanıdır. Patronu Steve Haines kadar olmasa da o da yozlaşmış bir FIB ajanıdır.
 

Gerçekte Dave, Michael ile bir anlaşma yaparak ona Los Santos'ta yeni bir hayat kurmuş, kendisi de çok aranan bir suçluyu öldürmüş olmanın itibarını kazanmıştır.
 

Haines'in aksine, sorunları şiddet kullanmak yerine dostane bir şekilde çözmeyi tercih eden makul ve kibar bir adam olarak tasvir edilir. Bununla birlikte, kariyerini sürdürmek ya da ilerletmek için yasaları çiğnemekten çekinmez.
 

Norton, Michael ve çırağı Franklin Clinton'ın bir kuyumcuyu soymasının ardından 9 yıl sonra ilk kez Michael'ın malikanesine gelir. Dave, Michael'ı bunun Trevor'ın dikkatini çekeceği konusunda uyarır ve bu uyarının doğru olduğu anlaşılır.

G7.png.df0f588e1f200e26529315ec0e85d035.png

Steve Haines
 

Steven "Steve" Haines, FIB'den son derece madalyalı ama bir o kadar da yozlaşmış bir ajandır. Haines, Dave Norton'ın amiri olarak Michael, Franklin ve Trevor'ı kendi kirli işlerini yapmaya zorlamak için konumunu kullanır.
 

Haines 1975 yılında doğmuş ve 1993 yılında FIB'e katılmıştır. O kadar yüksek nişanlara sahip ve yüksek rütbeli bir FIB özel ajanı haline gelmiştir ki, kendi FIB özel biriminin liderliği kendisine verilmiş, Andreas Sanchez ve Dave Norton gibi birçok FIB ajanının amiri ve patronu olmuştur. Ancak, aldığı nişanlara ve rütbesine rağmen, 2013 yılına gelindiğinde Haines'in adı yolsuzluğa karışmıştı. Aralarında Haines'in "yakın arkadaşı" olarak gördüğü milyarder Devin Weston'ın da bulunduğu çok sayıda varlıklı kişinin maaş bordrosunda yer aldığı biliniyordu.
 

Haines, kariyerini ilerletmek için bir fırsat varsa yasaları ve FIB prosedürünü çiğnemek konusunda tereddüt etmiyor. Televizyon programında hoş ve çekici biri gibi görünse de Michael'la yüz yüze görüştüğünde bencil, kibirli, duygusuz, çıkarcı ve kendine aşırı güvenen biri olduğu ortaya çıkar. Çok çabuk sinirlenir ve Michael'ın kendi aleyhinde birkaç şaka yaptığı için boğazını sıktığında görüldüğü gibi son derece az sabrı vardır. Temasa geçtiği hemen herkes tarafından hor görülür ve eylemlerinin neden olduğu masum kayıplara çok az saygı duyar ya da hiç saygı duymaz.
 

Norton'un Michael Townley ile yaptığı anlaşmayı öğrendikten sonra, Norton üzerindeki etkisini kullanarak Michael ve ortaklarını kendisi için yasadışı işler yapmaya zorlayabileceğini fark eder. Tüm bu işler IAA'yı sabote etmeye yöneliktir, böylece hükümet FIB'ye daha fazla fon ayıracaktır.

G8.png.9cd0b738d14924e3a798a1318f31e98d.png

Devin Weston
 

Devin Weston, San Andreas'ta çeşitli işletmelerin sahibi olan yozlaşmış ve nüfuzlu bir milyarderdir.
 

Merryweather Güvenlik Danışmanlığı şirketi şeklinde özel bir ordusu vardır ve işlerine müdahale ettiği için Michael'ı suçlamaktadır.
 

Kahramanlar Weston'la ilk kez Steve Haines'le yaptığı bir görüşmeden sonra, By The Book görevi sırasında tanışırlar. Weston'la ancak onun için bir zırhlı kamyonu soyduktan sonra tanışırlar ve Weston üçlüye özel iş fırsatları sunar: Michael'a idolü Solomon Richards'la bir film yapma imkanı ve Trevor ile Franklin'e Çinli hükümet yetkililerine satmak üzere beş lüks araba çalma sözleşmesi teklif eder.
 

Weston verdiği sözlere sadık kalmak yerine, çalınan arabaların parasını ödemekten vazgeçer ve ardından sigorta ödemesini talep etmek için Michael'ın filminin yapımını durdurmaya çalışır.
 

Eğer oyuncu Son C'yi yani Ölüm Dileği'ni seçerse, Weston diğer kahramanlar Haines, Wei Cheng ve Stretch'i öldürdükten sonra Trevor tarafından kaçırılır. Trevor onu kendi arabasının bagajına doldurur ve Blaine County'deki bir uçurumun kenarına götürür, burada üçü onu kenardan aşağı iter.
 

Weston oldukça kendini beğenmiş, bencil, narsist, kibirli, karizmatik, huysuz ve abartılıdır. Kahramanlara sürekli olarak onlardan çok daha zengin olduğunu ve bu zenginliğin ona dilediğini yapma imkânı verdiğini hatırlatmaktan zevk alır.
 

Bununla birlikte, "Deathwish" sonu, Weston'ın birçok bağlantısı olmasına rağmen, ortakları ve tanıdıkları tarafından sevilmediğini ima eder, çünkü kahramanlardan hiçbiri Devin Weston'ın ölümündeki rolleri nedeniyle herhangi bir tepkiyle karşılaşmaz. Polis ve FIB, cesedi bulunamadığında onu "kayıp" olarak listeler ve Merryweather CEO'su Don Percival, Weston'ın hisselerini daha düşük bir fiyata satın almasını sağladığı için Michael ve Trevor'a Weston'ı öldürdükleri için teşekkür eder.

G9.png.5013cf594d73dd7b0666567dee4b3d1d.png

Amanda De Santa
 

Amanda De Santa, Michael'ın karısı ve Jimmy ile Tracey'nin annesidir. Kocasıyla ilişkisi zordur, ikisi de birbirlerine zar zor tahammül etmektedir.
 

Amanda, annesinin sahibi olduğu bir striptiz kulübünde Michael Townley ile ilk tanıştığında striptizci ve muhtemelen fahişe olarak çalışıyordu. Çıkmaya başladılar, evlendiler ve sonra birlikte iki çocuk sahibi oldular.
 

Bu süre zarfında Michael, Trevor ve Brad Snider ile birlikte banka soygunculuğu kariyerini sürdürdü. Ailesinin güvenliğinden korkan Michael, 2004 yılında yozlaşmış FIB ajanı Dave Norton ile bir soygun sırasında ekibini satmak, sahte bir ölüm numarası yapmak ve ardından özgür bir adam olarak çıkmak için bir anlaşma yaptı.
 

Los Santos'taki yeni hayatlarında, Amanda ve Michael arasındaki ilişki çok kötüleşir, ikisi de birbirlerine zar zor tahammül eder. Buna rağmen Amanda, Michael'ı bir striptizciyle seks yaparken yakalayana kadar ona sadık kalır ve Michael'dan intikam almak için onu birçok farklı erkekle aldatır.
 

Michael'ın parasını sürekli tüketmesi ve tenis koçuyla yaşadığı ilişki, sonunda Michael'ı suç hayatına geri dönmeye zorlayan bir dizi koşulun ortaya çıkmasına neden olur. Fabien LaRouche ile birlikte yaşamaya başlamasına ve ardından Michael ile yeniden bir araya gelmesine yol açan bir dizi olaydan sonra, ikisi birlikte kalır ve sağlıklı bir ilişki sürdürmek için ellerinden geleni yaparlar.

G10.png.eb1bc3f53fa77d40625054da543194ac.png

Jimmy De Santa
 

Jimmy De Santa, Michael ve Amanda'nın oğludur.
 

Kendisi 20 yaşında, şişman, mızmız bir esrar içicisi, çok tembel ve video oyunları bağımlısıdır ve ailesinin diğer üyeleri gibi babasıyla çatışmalı bir ilişkisi vardır.
 

James "Jimmy" De Santa kızıl saçlı, aşırı kilolu, ailesinin geri kalanından daha kısa boylu bir genç adamdır. Dövmeleri vardır ve gangster rapçilerin görünümünü taklit eden bir şekilde giyinmiştir.
 

Jimmy hikaye boyunca çok korkak davranır, kendi başarısızlıkları için babasını suçlar ve kötü düşünülmüş eylemleri için suçu hızlı bir şekilde değiştirir. Bir noktada, babasına uyuşturucu verir ve arabasını çalarak kendi evine gitmek üzere ayrılır. Korkaklığına rağmen, bir Merryweather serserisi onu yere düşürdükten sonra babasını kurtarır ve serseriye nargileyle vurarak onu vurmaya hazırlanır.
 

Hikayenin sonuna doğru Jimmy, durumunun tamamen Michael'ın hatası olmadığını kabul eder ve egzersiz yapmaya ve iş aramaya başlar.

G11.png.f92d53734b541a5129ead79e689e7f79.png

Tracey De Santa
 

Tracey De Santa, Michael ve Amanda'nın şımarık, şöhret takıntılı kızıdır. Şarkıcı ve dansçı olma hevesi vardır, ancak ebeveynleriyle çok kötü bir ilişkisi vardır, çok şımarık, iğrenç ve olgunlaşmamış görünmektedir.
 

Eski adı Tracey Townley olan Tracey, 1991 yılında Michael ve Amanda de Santa'nın çocuğu olarak dünyaya geldi. İki yıl sonra erkek kardeşi Jimmy doğduğunda ablası oldu. 2004 yılında Michael, banka soyguncusu olarak yaşadığı hayattan sonra ailesinin güvenliğinden endişe ederek FIB ajanı Dave Norton ile bir anlaşma yaptı, ölü numarası yaptı ve ailesini Los Santos'a taşıdı. Bu süre zarfında ailesiyle olan ilişkisi, ebeveynlerinin yaşam tarzı seçimlerini onaylamaması nedeniyle gerginleşti.
 

Tracey'nin kişiliğini tanımlamak zordur, ancak çok şımarık, iğrenç ve olgunlaşmamış bir kişi olarak görülür ve klişeleşmiş "Babasının Kızı" olarak tasvir edilir. Eylemlerinde asi, onların onayı olmadan Fame veya Shame'in seçmelerine katılacak kadar ileri gidiyor. Ayrıca oldukça saf olarak gösteriliyor ve diyalogları neredeyse her zaman komiklik olsun diye kullanılıyor. Koyunsu doğası ona herkesin kendi çıkarını düşündüğü izlenimini veriyor. İşler planladığı gibi gitmediğinde öfke nöbetleri geçirir ve herkesi "hayatını mahvetmekle" suçlar.
 

Ailenin Yeniden Birleşmesi'ndeki olaylardan sonra babasıyla olan ilişkisi, sorunları hakkında konuşup bunları çözmeye çalıştıklarında daha da iyileşir. Michael, başarılı bir film yönetmeni olduğunda Tracey'i bir film yıldızı yapacağından bahseder.

G12.png.a02733b5e55b5624e1cc4356871c39dd.png

Stretch
 

Harold "Stretch" Joseph, Lamar tarafından bir arkadaş olarak görülmesine rağmen, hem Lamar'ı hem de Franklin'i korkunç bir şekilde yanlış gitme eğiliminde olan işlere göndererek sürekli olarak tehlikeye atan Ailelerin yüksek rütbeli bir üyesidir.
 

Los Santos'ta doğdu ve genç yaşta Chamberlain Gangster Aileleri'ne katıldı, çetede kıdemli ve saygın bir kıdemli üye olmak için rütbelerini yükseltti. Gelecek vaat eden üyeler Lamar Davis ve Franklin Clinton ile arkadaş oldu, ancak ikincisi, muhtemelen bencil davranışları nedeniyle onunla düşmanca bir ilişki geliştirdi.
 

Grand Theft Auto: V'in olaylarından önceki bir noktada Stretch tutuklandı ve hapse atıldı. Oyunun olaylarının başlangıcına yakın bir zamanda hapishaneden geri döndü ve Franklin ile Lamar'ı neredeyse birçok kez hayatlarına mal olacak bazı görevlere gönderdi, hatta Lamar'ın Ballas tarafından kaçırılmasını sağladı.
 

Stretch son derece cani ve şiddet yanlısı bir gangsterdir. O ve Franklin karşılıklı olarak birbirlerinden hoşlanmazlar, Lamar tarafsız kalmaya çalışsa da bir taraf seçmek zorunda kalır. Çok çabuk öfkelenir, kendisiyle dalga geçtiği için Franklin'e saldırır ve silahsız bir D'yi tereddüt etmeden vurduğunda da acımasız olduğu görülür. Pervasızlığına rağmen Stretch çok hilekâr ve manipülatiftir, Ailelere ihanet edip Ballas'a katılır, Lamar üzerindeki etkisini kullanarak onu manipüle eder ve Franklin'in bir muhbir olduğunu düşünmesini sağlar.

G13.png.d33cc95400f3df36465aae436960ff5f.png

Wei Cheng
 

Wei Cheng, Los Santos Triadlarının lideridir ve uyuşturucu ticareti operasyonlarını Blaine İlçesine doğru genişletmeye çalışmaktadır. Sonunda Trevor'ın işlerini bırakıp O'Neil Kardeşler ile ortak olmaya karar verdiğinde Trevor ile çatışmaya girer.
 

Yangshan'dan Çin doğumlu bir gangster olan Cheng, Los Santos Triads çetesini yönetmektedir ve bu çete öncelikle silah kaçakçılığı ve meth üretimi ile ilgilenmektedir. 2013 yılına gelindiğinde operasyonu büyük ölçüde büyümüştür ve Trevor Philips Industries gibi halihazırda orada bulunan gruplarla işbirliği yaparak Blaine County'ye doğru genişlemeye çalışmaktadır.
 

Wei Cheng'in son derece acımasız ve kana susamış olduğu, Triadların Los Santos'ta baskın çete olmasını sağlamak için hiçbir şeyden kaçınmadığı, Michael de Santa'yı Kuzey Yankton'da avlatmaya ve sözde "sevgilisi" Trevor'ın çetesine karşı eylemleri nedeniyle katledilmeye mahkum ettirmeye kadar gittiği gösterilir.
 

Cheng, Blaine İlçesine yayılma hedefini gerçekleştirmek için oğlunu ve tercümanını Trevor Philips ile temas kurmaya gönderir. Aztekaların Trevor'ın metamfetamin laboratuvarına saldırması sonucu başarısızlıkla sonuçlanan bir görüşmenin ardından Cheng'ler bunun yerine O'Neil Kardeşlerle çalışmaya karar verir. Bu durum Trevor'ın kardeşlerin çiftliğini basmasına, çoğunu öldürmesine ve metamfetamin mutfaklarını havaya uçurmasına neden olur. Bu durum öfkeli Cheng'in intikam için Trevor Philips'i yakalamaya çalışmasına neden olur.

G14.png.5cb8cf33b93d0803dfec060b5370d90a.png

Ron Jakowski
 

"Gergin" Ron Jakowski, Trevor'ın çekingen, paranoyak arkadaşı ve yaşadığı Blaine County karavan parkındaki kapı komşusudur.
 

Ron Jakowski paranoyak bir komplo teorisyeni, girişimci ve podcast yayıncısıdır ve Blaine County Talk Radio'daki Blaine County Radio Community Hour'da bir podcast'in sunucusudur. Kendisini "erkeklerden uzak" olmak için Sandy Shores'ta yaşayan bir "bağımsız düşünür" olarak tanımlıyor.
 

Ron, Trevor'ın sağ koludur, ancak ondan korkmaktadır, bu nedenle onu yatıştırmak için büyük çaba sarf etmektedir. Kayıp MC'nin üssüne patlayıcı yerleştirmek için gizlice girmek veya gerektiğinde ona silah ve araç temin etmek gibi çeşitli görevlerde ona yardımcı olur.
 

Ron ayrıca GTA Online'da da görünür, oyuncuya Trevor Philips Entreprises için tamamlaması gereken görevler verir veya Sandık Damlalarını hatırlatmak için arar. Ayrıca Seri A fon soygunu sırasında, kurulum görevlerinin sonunda görülerek veya Kulaklıklar aracılığıyla bilgi sağlayarak görünür. 2017 yılında, Kaçakçının Koşusu güncellemesinin olayları sırasında, kaçak mal kaçakçılığı işinde Çevrimiçi Kahraman ile bir ortaklık kurar.

G15.png.d4dfc26ea96f0bee5d87ce224acb63a6.png

Wade Hebert
 

Wade Hebert, Trevor ve Ron'un arkadaşı ve Floyd'un kuzenidir. Hem zihinsel engelli hem de geri zekalı olan Hebert, Trevor'a Los Santos ve Blaine County çevresindeki işlerinde yardımcı olmaktadır.
 

Wade, Trevor Philips ile 2012 yılında Daisy Bell ve Kush-Cronic ile "buluşmaya" giderken tanışmış ancak uyuşturucu almak için Sandy Shores'ta durmuştur. Arkadaşları onu "terk ettikten" sonra Trevor Wade'e göz kulak olmaya devam etmiş. Wade, arkadaşlarının Trevor'la birlikte bir taş ocağına gitmelerini ve daha sonra hiçbir yerde bulunamamalarını "tuhaf" olarak hatırlıyor.
 

Basmakalıp bir Juggalo'nun parodisi gibi görünüyor: Insane Clown Posse, Tech N9ne ve "horrorcore" müzik besteleyen diğer bazı sanatçıların hayranı. Wade'in konuşmasına ve diyaloglarına dayanarak zihinsel engelli olduğuna inanılıyor. Trevor'a sadıktır ve onun her emrini yerine getirir, ancak bu büyük olasılıkla korkudan kaynaklanmaktadır. Doğuştan masum, neredeyse çocuksu bir zihniyete sahip ve Trevor'ın iyi bir insan olduğunu düşünüyor, söylediği her şeye inanıyor.
 

Trevor istediğinde Michael Townley'nin izini süren ve onu Los Santos'ta bulan kişidir. Trevor'la birlikte Wade'in kız arkadaşı Debra ile birlikte yaşayan kuzeni Floyd'un dairesine taşınırlar. İkisini öldürdükten sonra Trevor, Wade'in eski arkadaşları gibi Floyd ve Debra'nın da "ortadan kaybolduğunu" iddia ederek Wade'in onların ölümünü öğrenmesini engellemeye çalışır.


Grand Theft Auto V (GTA V) Yardımcı Karakterleri

G16.png.75fc5fdb4b07b660657bbffd20de3808.png

Martin Madrazo
 

Martin Madrazo Meksikalı bir iş adamı ve Madrazo Karteli'nin lideridir. Meşru bir işadamı olduğunda ısrar etmesine rağmen, Kartelinin suçlarına tanıklık eden birkaç kişi susturulduğu için uyuşturucu baronu olduğu ima edilmektedir.
 

Madrazo, hayatının bir noktasında Los Santos'taki en acımasız Meksikalı narkotik çetelerinin başı olmuştur. Çete faaliyetleriyle ilgili birçok davaya çağrılmış, ancak ifade vermek isteyen tanıkları susturulduğu için mahkum edilmemiştir. Çabuk sinirlenmesi ve kendisine karşı gelen insanlarla acımasızca başa çıkma yöntemleri nedeniyle genellikle bir psikopat olarak tanımlanır. Karısına kötü davranan ve birden fazla kadınla ilişkisi olan bir kadın düşmanı gibi görünmektedir. Buna rağmen, kendisine saygı duyan insanlara saygı duyuyor gibi görünmektedir ve Trevor'ın, karısı Patricia'ya bir daha kötü davranması halinde onu tehdit ettiğinde görüldüğü gibi, psikopatik eğilimleriyle eşleşebilecek insanlardan korkmaktadır.
 

Michael, Amanda'nın kendisini tenis koçu Kyle Chavis ile aldattığını öğrendikten sonra, metresinin güvertesini yıktıktan sonra kendini Madrazo'ya borçlu bulur. Madrazo, Michael'ın malikanesinde belirir ve yıkılan evi onarmak için gerekli olan 2,5 milyon doları ödemesini talep eder. Michael, Vangelico Kuyumcusu'ndan çalınan parayla tazminatı ödediğinde, Madrazo minnettarlığını gösterir ve Michael'ın sözünü tutmasından memnun olur, hatta gelecekteki işler için onu ve Trevor'ı işe alır.

G17.png.1e8711b6824858ca00c677cf1f7462df.png

Simeon Yetarian
 

Simeon Yetarian, Ermeni kökenli bir otomotiv satıcısıdır ve Franklin ile Lamar'ın çalıştığı Premium Deluxe Motorsport'un sahibidir.
 

İnsanları kandırarak karşılayamayacakları lüks araçlar satın almalarını sağlayan, sonra da ödemeler durduğunda Franklin ve Lamar'ı arabaları geri almaları için gönderen yozlaşmış bir satıcıdır. Los Santos'un liberal atmosferinde, etnik kökenini kendi avantajına kullanmayı öğrenmiştir ve kendisini rahatsız eden herkesi ırkçı olmakla suçlamaktadır.
 

Grand Theft Auto: Online'da Simeon, Çevrimiçi Kahramana geri alma işleri veya özel araç hırsızlıkları gibi işler verir. Simeon 2018'de After Hours güncellemesi sırasında bir İş Savaşında, ardından Arena War güncellemesinde oyuncu için yeni işlerle yeniden ortaya çıkar. Oyuncu istediği zaman Simeon'u arayarak daha önce tamamlanmış rastgele bir iş talep edebilir.
 

Simeon'a 2021'de Sözleşme Güncellemesi olayları sırasında Lamar tarafından atıfta bulunulur, ancak Franklin tarafından hızlı bir şekilde reddedilir ve Franklin'in Simeon'u aşağılık bir dolandırıcı olarak görmeye başladığını öne sürerek "Simeon'u siktir et!" diye bağırır.

G18.png.12beea65c4305b5cdd46cfb06682e9d8.png

Solomon Richards
 

Solomon Richards ünlü bir Vinewood film yapımcısı ve 1978'de babasından devraldığı Richards Majestic Productions adlı film şirketinin sahibidir. Son bir film yayınladıktan sonra emekli olmayı planlamaktadır: Meltdown.
 

Solomon kariyerine babasının filmlerinde yardımcı yapımcı olarak başladı, ancak daha sonra kendi filmlerini üretmeye başladı ve 1970'lerin sonlarında ticari açıdan başarılı ancak sanatsal açıdan vasat filmlerle ün kazandı.
 

2013 yılına gelindiğinde, Grand Theft Auto: V'in olayları sırasında, Solomon'un stüdyosu mali zorluklarla karşılaşmıştır. Solomon, Richards'ın yapım şirketinde büyük bir hissedar olan ortak bağlantıları, holding yatırımcısı Devin Weston tarafından Michael De Santa ile tanıştırılır. Michael çeşitli vesilelerle Solomon'a yardım eder ve ikili arasında bir dostluk gelişir. Meltdown sonunda gösterime girer ve izleyiciler tarafından çok sevilerek Solomon'un kariyerinin en büyük gişe başarısı olur.

G19.png.52a1611a97b788fe68127fcd019b3236.png

Molly Schultz
 

Molly Schultz, Devin Weston'ın şirketinin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Danışmanı, aynı zamanda Devin Weston'ın avukatıdır.
 

Yozlaşmış milyarderin sağ kolu olarak hareket etmektedir. Molly, Devin'in sadık bir takipçisidir ve ona aşık olabilir, bu da onun emirlerini sorgusuz sualsiz yerine getirmesine neden olur ki Franklin bu konuda onu uyarır. Weston ve üç kahraman arasındaki bağlantıları o yürütür.
 

Molly son olarak Weston tarafından Michael de Santa ve Solomon Richards tarafından üretilen bir filmin kopyasını uçağına götürüp saklaması söylendiğinde görülür.

G20.png.951621e67c8afc03426275e70af8998d.png

Floyd Hebert
 

Floyd Hebert, Wade'in korkak ama çalışkan kuzenidir ve Los Santos Limanı'nda sendikalı bir liman işçisi olarak çalışmaktadır.
 

Kayıp arkadaşı ve ortağı Michael Townley'i bulmak için Los Santos'a taşındıktan sonra Trevor Philips tarafından suç dünyasına sürüklenir.
 

Floyd, nişanlısı Debra'nın Vespucci Plajı'ndaki dairesinde yaşamaktadır. Nişanlıları 2013'ten önce bir tarihte nişanlanmıştır, ancak Debra onu Bob adında bir iş arkadaşıyla aldatır. Floyd dürüst ve masum bir adamdır; uyuşturucu, şiddet, açgözlülük ve materyalizm gibi kötülüklerden uzak duran tek karakterlerden biridir.

G21.png.8c6b1e1ee4276f14ead576f73c4f0315.png

Andreas Sanchez
 

Andreas Sanchez Federal Soruşturma Bürosu'nda çalışmakta, yüksek rütbeli ve yozlaşmış FIB ajanı Steve Haines'in sağ kolu olarak görev yapmaktadır.
 

Michael De Santa ve Dave Norton'la yaptığı toplantılarda sık sık onunla birlikte görülür, Ferdinand Kerimov'un IAA binasından çıkarılması ve devlet tahvilleriyle dolu bir Stockade'in soyulması olaylarına karışır.
 

Sanchez daha sonra Merryweather Security'nin bir parçası olan çifte ajan olduğunu ve Kortz Center'da meydana gelen çatışmadan büyük ölçüde sorumlu olduğunu açıklar. Daha sonra Steve Haines tarafından başından vurularak öldürülür.

G22.png.7163c2eab7d995907f7f61b7787ef7f4.png

Tao Cheng
 

Tao Cheng, Cheng Triad patronu Wei Cheng'in ilk doğan oğludur. Acımasız bir örgüt lideri olan babasının aksine, Tao'nun tamamen beceriksiz bir Triad halefi olduğu ve şımarık bir çocuğun tipik özelliklerini sergilediği kanıtlanmıştır.
 

Çin'in Yangshan kentinde doğan Tao, çoğunlukla Mandarin Çincesi konuşmaktadır. Temel İngilizceyi konuşup anlayabilse de, genellikle kendisine tercümanı eşlik eder ve bu tercüman da Tao'nun yapamadığı bazı işleri üstlenir, zira sürekli uyuşturucu kullanmaktadır ve kendi iş toplantılarını yönetmekten acizdir. Buna rağmen babası onu çok önemsiyor ve davranışlarına rağmen onu asla azarlamıyor.
 

Normalde barışçıl ve rahat bir insan olan Tao, aşırı derecede uyuşturucu ve alkol bağımlısıdır. Etki altında olmadığı zamanlarda, Trevor Philips'in kötü bir iş ortağı olduğunun farkına vararak, bir dereceye kadar zeka ve duyarlılığa sahip olduğu gösterilir. Aynı zamanda ciddi ve sinirli bir yanı da vardır, Üçüncü Yol sırasında Franklin'i öldürmeye teşebbüs etmiş ve kendisine ırkçı hakarette bulunduğu için Avery Duggan'a silah çekmiştir.
 

Tao ile ilk kez Grand Theft Auto: V'te, Ron Jakowski tarafından TPI ile bir metamfetamin anlaşması için temasa geçildiğinde tanışılır. Tercümanı tarafından konuşturulur. Trevor ve Aztekler arasında çıkan silahlı çatışmadan sonra Tao, O'Neil kardeşlerle çalışmaya karar verir. Trevor intikam almak için çiftliklerini yok eder ve kardeşlerin çoğunu öldürerek Cheng'leri uyuşturucu ticareti yapan bir ortaktan yoksun bırakır. En son, Franklin'in babası Wei Cheng'i öldürmeye gittiği Pacific Bluffs sahil kulübü yakınlarında üç araçlık bir konvoyda görülür.

G23.png.fa690b2f915f77f3b1897ee28df034f3.png

Dr. Isiah Friedlander
 

Dr. Isiah Friedlander Los Santos'ta yaşayan ünlü bir terapisttir ve Michael'ın terapistidir. Pacific Bluffs sahil şeridinde bir kliniği bulunan Mount Zonah Tıp Merkezi'nde çalışmaktadır.
 

Resmi web sitesinde Dr. Friedlander'ın bir psikoterapist, medya kişiliği, seküler Budist ve hevesli bir model tekne tutkunu olduğu belirtiliyor.
 

Michael, Dr. Friedlander'ı haftada bir kez Pacific Bluffs sahil şeridindeki kliniğinde ziyaret ediyor. Seanslar için fahiş ücretler talep eden Dr. Friedlander, hastalarını ve sorunlarını pek umursamıyor gibi görünmektedir; Michael ile görüşmeleri sırasında saatine bakarak seans süresinin dolmasını beklerken görülür. Michael'ın pişmanlık duymadan öldürebildiğini itiraf etmesi ve hastalarını küçümsediğini daha da pekiştiren birkaç Bleeter paylaşımı yapması nedeniyle Michael'ın davranışları konusunda ilgisiz görünüyor.
 

Aileyi Birleştirme görevinde yeniden ortaya çıkar, Amanda ve Michael'ın ilişkileri hakkındaki tartışmalarını dinler ancak müdahale etmek için hiçbir çaba göstermez. Daha sonra, isteğe bağlı bir ziyarette Michael'a kendi TV programından teklif aldığını ve Michael'ın vakasını programında kullanacağını söyler. Buna sinirlenen Michael, Friedlander'ı kovalar ve onu öldürmek ya da bırakıp gitmek arasında seçim yapmak zorunda kalır.

G24.png.d0868879e6f9bea873f652fd92a2e1cf.png

Patricia Madrazo
 

Patricia Madrazo, Meksikalı gangster Martin Madrazo'nun yaşlı karısıdır. Ancak Madrazo ona kötü davrandığı, sözlü tacizde bulunduğu ve Natalia Zverovna adında bir Rus kadınla aldattığı için evlilikleri mutsuz görünmektedir.
 

Patricia 1956 yılında Meksika'da doğdu ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı. 1983 yılında Martin Madrazo ile evlenir ve bu evlilikten Miguel adında bir oğlu olur.
 

2013 yılında Trevor ve Michael, bir iş için Martin Madrazo'nun malikanesindeyken Patricia Madrazo ile tanışır. Trevor Philips daha sonra Patricia'ya kocası tarafından ne kadar kötü davranıldığını gördükten sonra onu kaçırır ve Sandy Shores'daki karavanına götürür. Bu süre zarfında Trevor ona karşı hisler geliştirir ve onu sevdiğini itiraf eder. Patricia, Trevor tarafından alıkonulurken asla kaçmaya çalışmaz, zamanını Trevor'ın karavanını temizleyerek ve bahçesinde çalışarak geçirir. Buna rağmen Trevor, Patricia'yı hayal kırıklığına uğratacak şekilde eve geri götürmek zorunda kalır. Patricia ve Trevor hikâyenin ilerleyen bölümlerinde de telefonlaşmaya ve e-posta göndermeye devam ederek ilişkilerinin gerçek olduğunu ima ederler.

G25.png.272cbc9a43ea911dddcbdc425688b473.png

Brad Snider 
 

Brad Snider, Trevor ve Michael'ın eski suç ortağıdır. Grand Theft Auto V'teki olaylardan önce Kuzey Yankton'da başarısız bir soygunda yakalandığına inanılmaktadır. Hala Trevor ile iletişim halindedir.
 

Brad, ekibiyle birlikte Ludendorff, Kuzey Yankton'da talihsiz bir soyguna katıldı. Soygun, Trevor'ın bir güvenlik görevlisini öldürmesi ve beklenmedik polis dikkatinin kaçış şoförlerinin ölümüyle sonuçlanması ve Brad ve Michael'ın kaçışları sırasında vurulmasıyla başarısız oldu. Sadece Trevor yetkililerden kaçmayı başardı.
 

Başlangıçta Michael'ın vurularak öldüğüne ve Brad'in hapsedildiğine inanılıyordu, ancak gerçekte Michael kendisinin ve ailesinin soyadını "De Santa" olarak değiştirdi ve FIB ve Dave Norton ile yaptığı bir anlaşma uyarınca Los Santos'a taşındı, Brad aslında yaralarına yenik düştü ve Michael Townley'in adıyla gömüldü.
 

Cesedi Trevor tarafından "Bury The Hatchet" görevi sırasında, soygundan 9 yıl sonra soygunla ilgili gerçeği bulmak için Kuzey Yankton'a gittiğinde ortaya çıkarılır.

G26.png.420e012d5d9585629980aad4b6ac8e49.png

Chop
 

Chop, Franklin ve Lamar'ın evcil Rottweiler cinsi köpeğidir. Nominal olarak Lamar'ın köpeği olmasına rağmen, hikayenin büyük bir kısmında Franklin ile birlikte yaşamaktadır.
 

Franklin, Chop ile onu gezdirmek ve bir topla yakalamaca oynamak da dahil olmak üzere çeşitli aktivitelere katılabilir.
 

Davranışları iFruit Uygulaması ile kontrol edilebilir. Mutluluğu düşükse, üzgün olacak ve herhangi bir numara yapmayacaktır. Mutluluğu yüksekse, gerçekten iyi davranacaktır. Franklin ona yaklaştığında havlayacaktır çünkü ilgi çekmek istemektedir.


 

tarihinde tauro tarafından düzenlendi

  • Beğen 1

12 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...