Jump to content

tauro

7,974 okunma

A1.png.968e815f9043fd25c67eb92da2653a1d.png
Grand Theft Auto IV ve V, The Lost MC Hikayesi
The Lost MC, Grand Theft Auto serisinin HD Evreninde, 2008 yılında öncelikle Acter, Alderney Eyaletinde faaliyet gösteren, ancak daha sonra 2013 ve sonrasında ulusal çapta (Los Santos ve Blaine County, San Andreas dahil) faaliyet gösteren bir kanun kaçağı motosiklet kulübüdür. 

2021 itibariyle, hem doğu hem de batı kıyılarının yanı sıra Ortabatı'da da faaliyet göstermektedirler. Alderney bölümünün başkan yardımcısı (daha sonrasında başkan oldu) Johnny Klebitz, The Lost and Damned'in baş kahramanı ve hem Grand Theft Auto IV hem de Grand Theft Auto V'te küçük bir karakterdir.

Hikaye:
The Lost web sitesine göre, The Lost 1964 yılında Vietnam Savaşı sırasında Kuzey Vietnam'ın Hanoi kentinde tanışan sekiz ABD deniz piyadesi ile başladı. Savaş sona erdikten sonra da uyuşturucu ve şiddete olan açlıkları devam etti. Bu nedenle kulübü kurdular ve savaşta öldürülen tüm arkadaşlarının onuruna 'The Lost' adını verdiler.

Liberty City Bölümü(Kolu):
Lost MC'nin başında, başkahraman Johnny Klebitz, uyuşturucu suçundan hapse giren Billy Grey'in yokluğunda başkan vekilidir(Vice President). Kulüp binası Acter'da bulunmaktadır, ancak komşu Berchem de Lost MC bölgesi olarak kabul edilmektedir.

Liberty bölümünün önde gelen üyeleri arasında bölüm başkanı(President) Billy Grey, başkan yardımcısı(Vice President) Johnny Klebitz, sayman Jim Fitzgerald, sekreter Brian Jeremy, yol kaptanı(Road Captain) Clay Simons ve çavuşu(S.G.T at Arms) Terry Thorpe vardı. Diğer kayda değer üyeler(Member) Jason Michaels ve Angus Martin'in yanı sıra yaşlı bayanlar(Old Lady) Leila Sharpe ve Ashley Butler'dı.

Lost MC'nin Broker, Liberty City de bir varlığı vardır, ancak görünüşe göre Aktör'deki Özgürlük bölümü liderliğine bağlıdırlar.

2008 yılında Jason, Mikhail Faustin'in kızıyla çıktığı için kiralık katil Niko Bellic tarafından saldırıya uğradı ve öldürüldü. Billy serbest bırakıldığında kulüp üyelerine Jason'ın aslında rakip bir motosiklet kulübü olan Angels of Death tarafından öldürüldüğünü söyler ve iki çete arasında bir savaş başlar. Lost, Angels of Death'den büyük miktarda eroin çalmayı başarır ve bunu satmaya çalışır, ancak Billy tekrar tutuklanır.

Johnny bir kez daha Lost'un fiili başkanı olur ve bu da Liberty bölümünün iki farklı gruba ayrılmasına neden olarak Lost'un iç savaşını başlatır. Brian'ın liderliğindeki gruplardan biri, Johnny'nin liderliğindeki diğer grubun Billy'yi sattığına inanıyordu. Sonunda Johnny'nin grubu Brian'ın grubunun tamamını yok eder. Johnny, Pegorino Suç Ailesi için çalışmaya başlar ve onlar için Gay Tony'den pahalı elmaslar çalar. Onları Yahudi mafyasına satmaya çalışır ancak Tony'nin ortağı Luis Fernando Lopez tarafından pusuya düşürülür ve elmasları geri alır, ancak Johnny ayrılmadan önce parayı almayı başarır. Parayı kendine saklar ve Pegorino Suç Ailesi üyelerinden Ray Boccino'nun Jim'i kaçırmasına neden olur. Johnny onu kurtarır, ancak Jim daha sonra Ray'in adamlarından biri tarafından öldürülür.

Johnny ve diğer Lost üyeleri Billy'nin kendilerine karşı tanıklık edeceğini öğrenince Billy'nin tutulduğu hapishaneyi basar ve onu öldürürler. Daha sonra, kulüp binalarını darmadağın olmuş halde bulurlar ve acılarına son vermek için yakarlar. Orijinal Lost kulübünün hayatta kalan ve hâlâ onlara bağlı olan tek üyeleri Johnny, Clay, Terry, Angus ve Ashley'dir.

Liberty bölümü 2009 yılına kadar kendini bir şekilde yeniden inşa etmeyi başarır. Huang Lee, Triad lideri Hsin Jaoming tarafından tutulan özel dedektif Lester Leroc ile temasa geçer. Hsin, Triad saflarında bir hain bulmak amacıyla Lost MC gizli görev yapması için Lester'ı tutar. Lester motosiklet kullanmayı bilmediği için Huang'dan kendisi gibi davranmasını ve AOD'nin başlangıç testini geçmesini ister. Testin bir parçası olarak Huang, Dukes'taki Meadows Park'ta Ölüm Melekleri'nin etrafında dolaşan birçok Lost MC üyesini öldürür.


Los Santos/Blaine County Bölümü(Kolu):
2013 yılına gelindiğinde Liberty bölümünün bazı üyeleri batıya, Blaine County'nin kırsal bölgelerine taşınır; bu üyeler arasında Johnny, Clay, Terry ve Ashley de vardır. Yeni bir bölüm oluşturarak Stab City'de The Range olarak bilinen bir kulüp sığınağı kurmayı ve Grapeseed'de bir güvenli ev/cephe ile eyaletin her yerine malzeme ve silah kaçırmak için kullandıkları bir uçak pisti edinmeyi başardılar.

Bir başka bölüm de Los Santos şehrinde aktiftir, çoğunlukla Doğu Vinewood bölgesinde görülür, burada Çete Burrito'larında devriye gezerler ve bir kulüp evi işletirler. Bazı üyeler şehrin daha güneyinde, rastgele bir olayın gösterdiği gibi Doğu Los Santos'a kadar görülebilir. Bazı çete saldırıları, Lost MC şehrin diğer bölgelerinde de olduğunu göstermektedir. Los Santos bölümünün 2004 yılında Johnny ve birkaç kilit üye şehri ziyaret ettiğinde kurulmuş olması mümkündür. Rastgele Olay - Snatched'da kaçırılan kızın yaklaşık on yıldır bölümle birlikte olduğunu söylemesi de bunu desteklemektedir.

Lost'un varlığı Johnny'nin başkanlığıyla Blaine County genelinde büyüdü; ancak uyuşturucu kullanımı kulüp içinde bir sorun haline geldi. Johnny metamfetamin bağımlısı oldu ve Johnny'nin kız arkadaşı Ashley de bağımlılığını sürdürerek Trevor Philips gibi satıcılarına ödemeyi Johnny'nin şikayetine rağmen seksle destekledi. Johnny'nin bağımlılığı ve Ashley yüzünden yaşadığı depresyon nedeniyle, bir lider olarak zayıflamasıyla birlikte kulüpteki popülaritesi de azalmaya başladı; öyle ki Billy Grey kulübün birçok üyesi için bir şehit haline gelmeye başlamıştı.

Lost'un Blaine County'deki birincil işi yasadışı ateşli silah ve uyuşturucu dağıtımı olmuş, bu da Trevor'ın şirketi Trevor Philips Enterprises ile aralarında gerginliğe neden olmuştur. Trevor ve ortağı Ron Jakowski, daha sonra GTA Online Kahramanına Lost'tan uyuşturucu çalması için talimat verir. Ek olarak, Kayıplar, işlerini bozmak için Çevrimiçi Kahramanı işe alan Madrazo Karteli ve Aileler ile düşman olurlar.

Sonunda, Ashley ile tekrar seks yaptıktan sonra, Trevor Johnny ile karşı karşıya gelir. Trevor onu "teselli ediyormuş" gibi yapar, ancak daha sonra öfkeyle onu öldürür ve Stab City'ye gider, Terry ve Clay de dahil olmak üzere oradaki Lost üyelerini öldürür, çünkü Trevor sonunda bölgedeki tek ateşli silah ve uyuşturucu dağıtıcısı olmaya karar verir. Trevor, Johnny'yi öldürdükten sonra Ashley'i öldürme seçeneğine sahiptir, ancak bunu yapmazsa, radyo daha sonra Ashley'in bir apartman dairesinde eroin partisi sırasında öldüğünü söyleyecektir.

Lost'un hayatta kalan üyeleri intikam almak için Trevor'ın karavanını yağmalar. Trevor'ın yanıtı Sandy Shores Havaalanı'ndaki tüm Lost üyelerini öldürmek ve burayı kendine almak olur. Daha sonra, yeni bir bölüm Stab City'ye taşınır ve tüm eski üyelerini öldüren kişiyi bulma sözü verir. Ancak onlar buna fırsat bulamadan, Trevor gizlendikleri yere gizlice girer ve oradaki yeni üyeleri öldürmeden önce karavanlarının çoğunu havaya uçurur.

Daha sonra Lost MC, önemli ölçüde zayıflamış olsalar da Los Santos ve Blaine County'de varlıklarını sürdürmeye devam ederler. Trevor ile karşılaşırlarsa, gördükleri yerde ona saldıracaklardır. Ana hikayenin tamamlanmasından sonra, The Lost MC'nin Los Santos bölümüne GTA V'te San Andreas'ın güneyinde hala rastlanabilir:

2019 yılına gelindiğinde Lost MC, Paleto Körfezi'nde bir kulüp evi kurmuştur. Sandy Shores'ta meth satın alırken, Tao Cheng Lost tarafından kaçırılır ve üç gün boyunca terk edilmiş motelde tutulur. GTA Online Kahramanı, Tao'nun çevirmeni ve Tao'nun ortağı Agatha Baker tarafından onu kurtarması için kiralanır. Protagonist moteldeki Lost MC yamalısını öldürür ve uyuşturucudan kafası güzel olan ve oyuncuyu gördüğü için mutlu olan Tao'yu kurtarır. Daha sonra, The Diamond Casino & Resort'taki bir soygun için silah elde etmek üzere, GTA Online Kahramanı Paleto Bay kulüp binasına saldırabilir ve iki kasa işaretlenmemiş silah çalabilir.

Daha sonra, 2021'de, Trevor'ın ortağı Chef'in isteği üzerine, Lost'a ait birkaç metamfetamin laboratuvarı GTA Online Kahramanı tarafından yok edilir.


A2.png.5d80b389fa867d8c88fe32f2bb927a0f.png
The Lost MC'nin Üyeleri ve Bilgileri:
•Billy Grey
- 2008 yılına kadar Liberty bölümünün başkanı. Tutuklandı, serbest bırakıldı, ihanete uğradı, yeniden tutuklandı ve 2008 yılında Johnny Klebitz tarafından öldürüldü.
•Johnny Klebitz - 2008 yılına kadar Liberty bölümünün Başkan Yardımcısı. 2008'de Liberty bölümünün başkanı. 2008'den 2013'e kadar Los Santos bölümünün başkanı. 2013'te Trevor Philips tarafından öldürüldü.
•Jim Fitzgerald - 2008 yılına kadar Librty bölümünün Saymanı. Ray Boccino ve Phil Bell'in emriyle 2008 yılında Niko Bellic tarafından öldürüldü.
•Terry Thorpe - 2008 yılında Liberty bölümünün silah çavuşu. 2013'te Los Santos bölümünün silah çavuşu. 2013 yılında Trevor Philips tarafından öldürüldü. 
•Clay Simons - 2008 yılında Liberty bölümünün Yol Kaptanı. 2013'te Los Santos bölümünün Yol Kaptanı. 2013 yılında Trevor Philips tarafından öldürüldü. 
•Brian Jeremy - 2008 yılına kadar Liberty bölümünün sekreteri. Lost'a ihanet etti ve 2008'de Johnny tarafından öldürüldü.
•Jason Michaels - 2008 yılına kadar Liberty bölümünün İnfazcı/Eşli üyesi. Mikhail Faustin'in emriyle 2008 yılında Niko Bellic tarafından öldürüldü.
•Angus Martin - 2008 yılında Liberty bölümünün yamalı üyesi.
•Random Biker - 2008 yılına kadar Liberty bölümünün adayı. Brian Jeremy ile birlikte The Lost'a ihanet etti ve 2008'de öldürüldü.
•Dave Grossman - 2008 yılında Liberty bölümünün adayı.
•Ashley Butler - Johnny Klebitz'in ölümüne kadar yaşlı karısı ve Billy Grey'in eski yaşlı karısı. Trevor Philips tarafından öldürüldü ya da aşırı dozda uyuşturucu aldı ve Johnny'nin 2013'teki ölümünden kısa bir süre sonra öldü.
•Crack Ho - Johnny Klebitz'in eski yaşlı kadını.
•Lost MC Lady - Liberty City bölümünün yaşlı kadını.
•Willy Wetbacks - Liberty City bölümünün üyesi.
•Al Carter - 2013 yılında Lost MC'nin otorite figürü. Oyuncu Lost MC'nin beş çete saldırısında yenerse, oyuncuya onları indirecekleri mesajını verir.
•Lost MC Old Lady - Los Santos Bölümünün eski yaşlı kadını.
•Lost MC Member- Los Santos Bölümünün üyesi.

Savaşın Üyeleri, Yardımcıları:
Bunların hepsi Çete Savaşlarında Johnny'ye yardım edecek olan Lost MC'nin üyeleridir. Hepsi 2008 yılında Lost MC'nin bir parçasıdır ve aynı yıl içinde öldürülebilirler.

•Buck, Dick, Frank, Gleen, Monty, Horse, Earl, Leon, Wayne, Brett, Chuck, Petey, Pat, Tug, Hank, Conan, Spike, Dogg, Bruce, Hall, Hamm, Nick, Shawn.

The Lost MC'nin İş Ortakları:
•Thomas Stubbs
- Kongre üyesi ve iş ortağı.
•Elizabeta Torres ve Andreas - İş ortakları.
•Malc - Uptown Riders üyesi ve The Lost'un eski ortağı.
•DeSean - Uptown Riders üyesi.
•Ray Boccino - Başlangıçta bir ortaktı, ancak düşman oldu. Jimmy Pegorino'nun emriyle Niko Bellic tarafından öldürüldü.
•Niko Bellic - Johnny Klebitz ile iki kez çalıştı, Jason Michaels ve Jim Fitzgerald'ı gizlice öldürdü.
•Trevor Philips - 2010-2013 yılları arasında Blaine County bölümünü distribütör olarak kiralayan uyuşturucu üreticisi. Sonunda kulüple arası açılmış ve Johnny Klebitz ile diğer birçok üyeyi öldürmüştür.
•Anna - Eskiden Lost MC tarafından Sandy Shores'taki Derelict Motel'de bir genelev işletmek için kullanılan fahişe.


A3.png.5a9fe83c157ea6e09a762c42c9c84c46.png
Önemli Bilgiler:
•Night Hog 1982 yılında, Ölüm Melekleri ile olan kavgalarında The Lost'un ilk kurbanı olarak öldü. Yüzüne iki Av Tüfeği mermisi yedikten sonra bile, ölmeden önce ayağa kalkıyor ve SMG'sini ateşliyordu.
•Mitch 1985 yılında hareket halindeki bir motosikletin üzerinde seks yaparken bir yük treninin çarpması sonucu ölmüştür.
•Bozo 1999 yılında üç polis memuruyla girdiği bir çatışmada doğrudan başından vurularak ölmüştür.
•Dirty Sue 2001 yılında motosikletini kullanırken sarhoş olması, karşıdan gelen trafiğe dalması ve bir kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir.
•Harper 2006 yılında bir metamfetamin laboratuarında meydana gelen patlamada öldü. Daha önce de 2003 yılında benzer bir patlamada kulaklarından birini kaybetmişti.
•Horse, devletin kanıtlarını ele geçirdikten sonra Lost MC tarafından öldürüldü.
•Angus Martin, Billy Grey'in neden olduğu bir kaza sonucu kalıcı olarak sakat kalır.
•Wyatt, birkaç kilo eroinle yakalanan ve kısa sürede tutuklanan bir adaydır.
•Moose, The Lost'a sızan gizli bir polisi vurdu ve ardından tutuklandı.
•Jose "kendisine ait olmayan" meth ile yakalanmış ve daha sonra tutuklanmıştır.
•Henry tutuklandı ve saldırı suçundan üç yıl hapse mahkûm edildi.

The Lost MC'de Yaşanan Olaylar(2008):
•Lost MC ve Angels of Deathi arasındaki ateşkes, Billy Grey'in Angels of Death'den bir teğmeni öldürmesiyle bozulur.
•Jason Michaels ve The Lost'tan birkaç Broker tabanlı motorcu, Mikhail Faustin'in emriyle kiralık katil Niko Bellic tarafından öldürülür.
•Billy Grey, başarısız bir eroin anlaşması sırasında tutuklanır.
•Brian Jeremy, eski The Lost kardeşi Johnny Klebitz ve onun grubuyla kavga ederek kendi bölümünü kurmayı savunur. Johnny, Brian'ın mütevellilerinin çoğunu öldürür, ardından Brian'ın kendisini öldürür (Ya da onu bağışlar, ancak daha sonra yine de öldürür).
•Broker tabanlı birçok üye, kendisini ve Tony Prince'i öldürme girişiminin ardından Luis Fernando Lopez tarafından öldürülür.
•Jim Fitzgerald uzun bir motosiklet kovalamacasının ardından Niko Bellic tarafından öldürülür. Johnny onu "hepimizin olmak istediği adam" olarak tanımlar.
•Johnny ve diğer Lost üyeleri hapishaneye girip Billy'yi infaz ettiğinde Billy Grey, Johnny Klebitz ve Angus Martin'i suçlamak üzereydi.
•Lost'un Acter kulüp binası Ray Boccino tarafından ağır hasara uğratılır ve ardından Alderney bölümünün kalan üyeleri tarafından "acısına son vermek" için yakılır.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars Olayı(2009):
•Huang Lee tarafından Buz Pateni müzesinin yıkılması ve bir toplantı sırasında birkaç motorcunun öldürülmesi.

Grand Theft Auto Online Olayı(2013):
•Los Santos Kanalı'nda The Lost ve Vagos arasındaki bir uyuşturucu anlaşması oyuncu tarafından yarıda kesilir. Oyuncu, Gerald'a geri götürmek için uyuşturucuları çalmadan önce birkaç kulüp üyesini öldürmeyi başarır.
•Vagos ile bu kez Del Perro İskelesi altında yapılan bir başka uyuşturucu anlaşması yine oyuncu tarafından saldırıya uğrar. Şiddetli bir çatışmada birçok Lost üyesini öldürürler ve uyuşturucuyu çalarlar.
•The Range oyuncu tarafından saldırıya uğrar ve Daemon motosikletlerinden birkaçı çalınır.
•Oyuncu, Trevor Philips'in emriyle minibüslerinden birini çalmak için birçok Lost üyesini öldürür.
•Oyuncu, 4 Lectro motosikleti çalmak için Doğu Vinewood bölümünün kulüp binasına sızar. Birkaç üye öldürülür.

Grand Theft Auto V Olayı(2013):
The Lost, Trevor Philips adında bir bölge sakini tarafından işletilen Trevor Philips Enterprises ile şiddetli bir savaşa girer. Savaş, Trevor'ın kontrol ettiğini iddia ettiği ancak Lost MC'nin itiraz ettiği bölgede silah ve uyuşturucu satma hakkı nedeniyle başladı.
Johnny Klebitz, Terry Thorpe, Clay Simons ve The Lost MC'nin diğer birçok üyesi Trevor Philips tarafından öldürülür.
Ashley Butler, Trevor Philips tarafından öldürülür ya da bir eroin seks partisinde ölür.
The Range'e Trevor Philips ve Wade Hebert tarafından sızılır ve karavanlara patlayıcı yerleştirerek kulübün ana merkezini yok ederler.


A4.png.4a5df0cccd98724b116de091601aa4b1.png
The Lost MC Hakkında Çıkan Haberler:
Azılı kanun kaçağı motosiklet çetesi The Lost, Alamo Denizi'ni mesken tutmuş ve yoksul çöl halkına dehşet saçmaktadır. Steve Petoria olay yerinde. Lost motosiklet çetesi yıllarca Angels of Death'le dur durak bilmeyen bir savaşın içinde yer aldı ve birçok eyalete yayıldı. Sonra 2008'deki kanlı iç savaş onları yok etmiş gibi göründü. Şimdi geri dönmüş görünüyorlar ve her zamankinden daha kötüler. Çetenin yasadışı silah ticareti ve Kristal Metamfetamin üretimi ve dağıtımına yoğun bir şekilde karıştığına inanılıyor.


A5.png.d36f11f86b5da0bcee2802e44c85824a.png
The Lost MC'nin Esintisi:
The Lost, Outlaws Motosiklet Kulübü'ne dayanmaktadır ve The Lost'un Hells Angels'a dayanan Angels of Death ile olan amansız rekabetine atıfta bulunulmaktadır. Bu rekabet Outlaws ve Hells Angels arasındaki gerçek hayattaki kan davasıyla paralellik göstermektedir. Lost MC'nin sloganı olan "Yüce Affeder, Kayıp Affetmez "in Outlaws MC'nin sloganı olan "Tanrı Affeder, Haydutlar Affetmez "e dayanması da bunun bir başka kanıtıdır.

  • Beğen 1

17 Yorum


Önerilen Yorumlar

Misafir
Bir yorum ekle...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...