Jump to content

Sureño Florencia Thirteen


cructhehunter

Önerilen İletiler

                                                                 

zPeMUUj.png.d53b3bfd35f9b3cb7ef5ee0684bd19dc.png

 

SOUTH SİDE FLORENCİA- 13

 

F-13 olarak da bilinen Florencia 13, Los Angeles, Kaliforniya'daki Firestone'u kontrol eden Meksikalı-Amerikalı bir sokak çetesidir. 2.500 üyesi var ve Los Angeles'taki en büyük İspanyol çetesidir ve gözlerini tam hakimiyete dikmiştir. Florence/Firestone Bölgesi olarak bilinen Los Angeles'ın 3 mil karelik alanını yönetiyorlar. Cinayete, hırsızlığa, araba hırsızlığına ve uyuşturucu ticaretine bulaşıyorlar ve tüm mahalleyi kontrol altına almak için şiddete başvuruyorlar. Florencia 13, şehrin Afrikalı-Amerikalı çeteleriyle (çoğu İspanyol çete gibi) rakiptir ve ana düşmanları (solda Firestone'la sınır komşusu olan) Crips'tir. Setleri/klikleri arasında 300-400 üyeden oluşan 30 klik arasında F-13 Jokerler, F-13 Mandipolar, F-13 Locolar, F-13 Assassinolar, F-13 Tokerler ve F-13 Cüceler yer alıyor. Üyeleri geçiş töreni olarak iki dayağa katlanmak zorundalar; biri çete için, diğeri klik için, her biri 30 saniye boyunca.

 

 

TARİHc39ded71d68ee4de51b6ca0ef3e342b1.png.ee5b69236fa6b1eb0e39fa6fed67c053.png

1930'larda geldi) demiryollarında çalışmak isteyen Meksikalı göçmenlerin ilk dalgasından on yıl sonra kuruldu. Florencia 13, adını Roosevelt Parkı yakınındaki büyük bir cadde olan Florence Bulvarı'ndan almıştır. Çete, Güney-Orta Los Angeles'taki mahallelerinin çoğunluğunu oluşturan Afrikalı-Amerikalılara karşı kendilerini savunmak isteyen genç Meksikalılar tarafından yaratıldı. Kendi ayrı çetelerini istiyorlardı ve kendi bölgelerini savunacak bir grup adam oluşturdular. Jamaikalı siyah bir grup olan The Paragons'un hit şarkısı "Florence"ı şiddete yönelik bir çağrı olarak benimsediler ve ne pahasına olursa olsun öne çıkmaya çalıştılar. 1950'lerin sonlarında La Eme, siyah mahkum popülasyonuyla savaşmak için İspanyol mahkumları işe almaya başladı ve F-13'ün liderleri saflara katılarak Los Angeles'taki en eski çetelerden biri haline geldi. Adlarına "13" ekleyerek La Eme'ye olan bağlılıklarını mühürlediler. " Çünkü La "Eme"deki "M" alfabenin 13. harfidir. 1960'lara gelindiğinde çetede yüzlerce gangster vardı. Mahallenin kuralları sessiz olmaktı ve kimse çeteye karşı çıkmaya istekli değildi. 1971'de 21 yaşındaki Trinidad "Tray" Iglesias, 14 Los Angeles Polis Departmanı memuruna saldırarak olayı başka bir boyuta taşıdı. 22 Mayıs 1971'de, Florence ve Holmes Caddeleri yakınında milletvekili Gary Sonders'ı öldürdü ve mesaj açıktı - F -13 kimseden korkmuyordu LAPD'nin yapabileceği en fazla şey gangsterleri ömür boyu hapse atmaktı, bu da onların La Eme ile hapiste takılmaları gerektiği anlamına geliyordu.

 

                                               Document.jpg.072480c72d2ab2593c97d76546563e2a.jpg                                                                                                                                                                          

LOS SANTOS'DA ORTAYA ÇIKIŞ

Eğer ailenden biri F-13 ise sen de Florencia'sındır. Florencia olmak babadan oğula geçer, güneyde işler böyle başlar ve öyle de devam eder. Juan Pozo ve Sergio Canizares'in hayatları da Florencia bölgesinde, ailelerinden kalan mirasla şekillendi. İkisi de güneyde, etrafındaki kişilerin olduğu gibi, Florencia'nın Macdonald kliğinde bulunan kişilerdi. Florencia'da ortam sizi suça iter, yanında sıcak parayı da getirir. Gittikçe hem suça hem de paraya bağımlı olursunuz. Onlar için çete paranın dışında bir aile gibiydi. F-13'e kandan bağlıydılar ve gittikçe itibar kazanmaya başlayacaklardı. Her zaman olduğu gibi birisi düşer bir diğeri yükselir. Juan ve Sergio bu yolda birbirleriyle karşılaştılar, beraber F-13 için suç işlediler ve gittikçe yakınlaştılar.

 

Çete için ilk başlarda herkese verilen görevleri yaptılar. Çocuklukta köşe tutmak yerine polisi gözlemek için başka köşede beklersin. En alttan üste doğru beraber ilerlediler. Zamanla bu tehlikeli dünyanın iyice içine kapıldılar. Artık emir geldiğinde cinayet işliyorlar, örgüt ve kendileri için uyuşturucu satıp para kazanıyorlardı. Yıllar geçtikçe çete içerisinde bulunduğu yerler yükseldi. Yükseliş yolunda ya birinin altında kal ya da kendi kliğini oluştur. Juan ve Sergio işleri daha da büyütmek istiyorlardı. Kendi kliklerini oluşturmalılardı. Genişlemek eMe'nin işine geliyordu. Zamanla ikisi birlikte kendi ekiplerini oluşturdular ve Los Santos'un Güney bölgesinde,  sokağında Macdonald-13 kliğinin öncülüğünü yapıyorlar. İstedikleri Florencia adını tüm dünyaya duyurmak ve bölgelerini genişletmek.

                                                                                                                                                                                                          7d389e3ac8e013019dee2996a31bc719.jpg.b465e880cfc75c819585328928b7cffd.jpg

 

 

 

 

 

LA EME BAĞLANTILARI

1940'ların sonuna gelindiğinde, Meksika Mafyası veya la eMe olarak bilinen Kaliforniya Hapishane Çetesi çoğunluk olan siyahilere karşı savaşmak için Hispanik mahkum alımı yaptı. Florencia'nın liderleri çabucak saflara katıldı. Florencia, "M"yi ifade eden 13 sayısını isimlerine ekleyerek Meksika Mafyası ile olan ittifaklarını mühürledi. la eMe'ye erken kabul görülmek ve organizasyona erken girmek, onlara onur ve ün kazandırdı.
F13, Meksika Mafyası'ndan yeni emirler aldıkça dışarıda işler daha da şiddetleşti. la eMe'nin liderleri daha fazla bütünlük, disiplin ve para istedi. F13, daha fazla koruma parası almak için hem yasal hem de yasadışı iş yerlerini darlamaya başladı. Florencia, daha sonra odağını la eMe'nin en büyük arzusuna çevirdi. Güney Kaliforniya'nın uyuşturucu ticaretini kontrol altına almak.


Üyeler, Reglas'a -davranış kurallarına- uyarken Meksika Mafyası için iş yapmak zorundalar. F13'ün Meksika Mafyası ile müttefikliği; onlara infazcı, silah kaçakçısı ve avukat sağlıyor. Meksika Mafyası'nın temsilcisi olmaları, onlara küçük çetelerin elde edemeyeceği şeyleri elde etme imkanı sunuyor. F13 üyeleri, vücutlarına 13 sayısını işleyerek la eMe ile olan birlikteliklerini gururlu bir şekilde sergiliyor.

                                                       

 

 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

                                                                İŞLEV GÖRDÜĞÜMÜZ BÖLGELER

 

 

 

                                                                Balksz-1.png.670f49f11ec8ae15eade9fd4b8b729f2.png

 

 

                                                                                                                      resim_2023-08-24_013111662.png.48a846cc703592fe9175fee3510109cb.png

 

 

 

 

 

 

tarihinde cructhehunter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 

                                          ArkaPlan.png.38d1b0d4b09e0bddbd12a574c08762c1.png

                                                                                       GEÇİCİ OOC BİLGİLENDİRME

Öncelikle merhaba arkadaşlar, gerçekleştireceğimiz roller hoşunuza gidebilecekse sizleri aramızda görmek isteriz. Sizler için sunucu açılışı öncesinden rol bilgileri ve konseptten bahsetmek isterim. Aramıza dahil olmak istiyorsanız arkadaşlar bana discord adresim üzerinden ulaşabilirsiniz, şimdiden iyi roller.

Discord adresim: cructhehunter

 

tarihinde cructhehunter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...