Jump to content

User_Resources üzerinden mod kurulumu nasıl yapılır?


Anarchist

Önerilen İletiler

User_Resources üzerinden mod kurulumu nasıl yapılır?

RAGEMP (RAGE Multiplayer), Grand Theft Auto V (GTA 5) oyununu çok oyunculu bir platforma dönüştüren güçlü bir moddur. Temel oyunun üzerine eklenen eklentiler, oyun deneyimini daha zengin, eğlenceli ve özelleştirilebilir hale getirir. Bu blog yazısında, RAGEMP'ye eklenti kurulumu nasıl yapılır, hangi adımları izlemeniz gerektiği ve hangi kaynakları kullanabileceğiniz hakkında size bilgi vereceğim.
 

İlk adım, RAGEMP modunu başarılı bir şekilde kurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer modu henüz kurmadıysanız, RAGEMP modunun nasıl kurulacağına dair bir önceki blog yazımıza göz atmanızı öneririm. Kurulum tamamlandıktan sonra, RAGEMP'ye eklenti eklemek oldukça kolaydır.
 

Öncelikle, aradığınız eklentiyi bulmanız gerekmektedir. RAGEMP topluluğu geniş bir eklenti deposuna sahiptir ve farklı kategorilerde birçok eklenti bulunur. Oyun mekaniklerini değiştiren eklentilerden, grafik iyileştirmelerine kadar birçok seçenek arasından istediğiniz eklentiyi seçebilirsiniz.
 

Eklentileri indirebileceğiniz en popüler kaynaklardan biri, resmi RAGEMP forumudur. Forumda, geliştiriciler tarafından oluşturulan ve topluluğun beğenisine sunulan birçok eklenti paylaşılmaktadır. Forumda eklenti başlıklarını ve açıklamalarını gözden geçirebilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve eklentiyi indirme bağlantısını bulabilirsiniz. 

Kurulum Aşaması

 

1- Kuracağınız Rage:MP modunu indirin.

2- Rage:MP klasörüne gidiniz, ''user_resources'' isminde bir klasör oluşturunuz.

3- İndirdiğiniz Rage:MP modunu açınız ve klasörlerin içinde .rfp  uzantılı dosyayı bulunuz eğer .rfp adlı uzantılı bir dosya bulunuyorsa, modunuz Rage:MP ile uyumludur. Aksi taktirde özellikle ped ve araç modları için bir .rpf dosyası oluşturmalısınız. Bu işlemi buradan dlcpack creator indirerek yapabilirsiniz

4- Kontrol etmeniz bittiğinde ise indirdiğiniz modda örneğin; user_resources>global>game_resources>dlcpacks şeklinde klasör ve alt klasörler olacak.

5- İndirdiğiniz eklentide user_resources ana klasörünü (veya farklı bir isimle bulunan klasörü RAGEMP dosya konumu içinde oluşturduğunuz user_resources dizinine atınız.), Rage:Mp ana dizinine atınız.

6- Kurulumunuz bitti, oyuna giriş yapabilirsiniz.

 

 

❗ İndirdiğiniz modda mutlaka.rfp uzantılı dosya bulunması gerekmektedir, bulunmadığı taktirde modunuz Rage:MP ile uyumlu değildir. Dönüştürülmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 1Ay Sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 9Ay Sonra...
  • 3 hafta sonra...

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...