Jump to content

Los Santos Police Department


Polis Departmanı

Önerilen İletiler

 

 

              Los Santos Polis Departmanı          

 

kzv04z0.png

LSPD Mührü


nwh40xh.jpg
LSPD Vespucci İstasyonu

(2015 yılı ve sonrasından beri aktif)


                                Bilgiler                                    

Tam Adı

Los Santos Police Department

Motto

 

 

"koru ve hizmet et."

                               

Yetki Alanı         

Operasyon

Yetki Alanı

 

Los Santos, San Andreas.

Amerika Birleşik Devletleri

Yerel Polis

 

 

Üst Komuta

Kadrosu

Steven B. Gonzalez, CoP.

Luana Perez, ACoP.

Michael Echols, DCoP.

Frederick M. Robert, Com.

Kathleen Fenton, Cpt.

Ken Rivalry, Lt II

Andrew Benton, Lt I

Komuta Kadrosu

 

 

Blake Flores, SGT II

Jonathan Lyndon, SGT II

Noah Tidwell, SGT I

Edwin Waldon, SGT I

Cornelius Gorshkov, SGT I

Lucas Hewitt, SGT I

 

 


              Los Santos Police Department

Vikipedi, özgür ansiklopedi 

Los Santos Polis Departmanı 
(LSPD), tam ve resmî adı Los Santos Şehri Polis Departmanı, Los Santos, San Andreas'ta konumlanan bir polis departmanıdır. Sekiz binden fazla yeminli polis memuru ve iki binden fazla sivil personele sahiptir. LSPD 1290
km2'lik alandan sorumludur ve bu onu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük polis departmanlarından birisi yapar. Los Santos Polis Departmanı üç milyondan fazla insana hizmet eder ve 'koru ve hizmet et' mottosuyla çalışır.

 Los Santos Polis Departmanı bünyesinde toplamda yirmi bir divizyon bulunur. Bunlardan öne çıkanları; Dedektif büro kapsamında pek çok özel soruşturma birimi, Metropolitan Divizyonu, Hava Destek Divizyonu, Trafik Divizyonu olarak belirtilir. Diğer divizyonlar, içişleri bürosu ve profesyonel standartlar bürosu gibi, Polis Şefi'ni desteklemekle yükümlülerdir. 1995 yılında bu divizyonların görev tanımlarına personel takibi ve eğitimi de dahil edilmiştir.

 

 Los Santos Polis Komisyon Kurulu, bir diğer adıyla Polis Komisyonu, beş kişiden oluşan ve Los Santos Polis Departmanı'nı denetleyen bir kuruldur. Polis şefi bizzat bu kurula bağlıyken, polis departmanı personellerinin hepsi polis şefine bağlıdır. 

 

 

Tarihçe


 

 Los Santos şehrindeki ilk polis birlikleri 1853 yılında kurulmaya başlamıştır. Şehrin askerleri ve gönüllü birlikleri ülkedeki polis teşkilatının oluşmasında büyük rol oynamışlardır. Görev alan askerler kısa zamanda kendilerini şehrin koruyucuları olarak görmeye başlamışlardır ve kendilerine şehir koruyucuları adını almışlardır. Bu zamanda genellikle hırsızlık ve yasa dışı örgütlenmeler ile mücadele etmişlerdir. Yıllar boyunca polis departmanının adı pek çok skandal olayda geçse de, bunların en dikkat çekeni her daim yolsuzluk soruşturmaları olmuştur. Los Santos Polis Departmanı ve rütbelileri, 1850 yılından itibaren her sene onlarca yolsuzluk ve polis şiddeti suçlamalarıyla dava edilmiştir. Bu davaların önemli bir miktarı basına ve halka açıktır. Bağımsız soruşturma komisyonları, LSPD içindeki polis şiddeti, yolsuzluklar ve ırkçılık geçmişini bir rapor haline getirmişlerdir. 2001 yılında Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı, LSPD ile; yıllardır süren insan hakları ihlalleri ve yolsuzluk davaları için mutabakat kararı imzaladı. Reformların sonucunda kararname 2013 yılında kaldırıldı.

 

 1869 yılında polis şefi, şehre hizmet etmeleri için parayla altı memur tutmuştur. Bu hareket profesyonel kadroya geçişin ilk adımı olarak adlandırılır. Ardından 1900 yılında atanan yeni polis şefi sistemi değiştirip her bin beş yüz insan için yetmiş memur tutmaya başlamıştır. 1903 yılında toplum hizmetinin de başlamasıyla toplam memur sayısı iki yüze ulaşmıştır. 1910 yılında Kara M. Carter yeminli bir polis memuru olmuştur ve bu sayede tarihe ilk yeminli polis memuru olan kadın olarak geçmiştir.

 

Organizasyon

 
  İstasyon
 Los Santos Polis Departmanı pek çok kez ana büro olarak kullandıkları istasyonda değişiklik yapmıştır. Bu değişikliklerin en günceli 2015 yılında imzalanan reform kararı ile olmuştur. Bu karar ile LSPD, ana bürosu olarak Vespucci İstasyonu'nu kullanmaya başlamıştır. Polis Departmanı tarihi boyunca operasyon bölgesi olarak en geniş kapsam alanına sahip istasyon olmuştur.   Şehrin farklı bölümlerindeki polis istasyonları işlevini sürdürse de; basın açıklamaları, brifingler, divizyon çalışmaları gibi önemli aksiyonlar bu istasyonda alınır. 

  Rütbelendirmeler 
  Polis departmanı bünyesinde toplamda on altı rütbelendirme bulunur. POIII rütbesi ve üstünden itibaren rütbeyi temsil etmek için omuzlara apolet giyilir. Bu durum komuta kadrosunda (chief of police, assistant chief of police, deputy chief of police, commander, captain, lieutenant) değişir. Komuta kadrosundaki personeller yakalarına metal pin takar ve rütbelerini bu şekilde temsil ederler.

 

Chief of Police

108px-US-O10_insignia.svg.png

Assistant Chief of Police

81px-US-O9_insignia.svg.png

Deputy Chief of Police

54px-US-O8_insignia.svg.png

Police Commander

27px-US-O7_insignia.svg.png

Captain

25px-US-O3_insignia.svg.png

Lieutenant

10px-US-O2_insignia.svg.png

Detective III

35px-LAPD_Detective-3.jpg

Sergeant II

35px-LAPD_Sergeant-2.jpg

Detective II

35px-LAPD_Detective-2.jpg

Sergeant I

35px-LAPD_Sergeant-1.jpg

Detective I

35px-LAPD_Detective-1.jpg

Police Officer III+1

35px-LAPD_Police_Officer-3%2B1_-_Senior_Lead_Officer.jpg

Police Officer III

35px-LAPD_Police_Officer-3.jpg

Police Officer II apoleti yok
Police Officer I
Police Candidate

 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş


 

pdlogot.png.64c1932b2fcc3bc124229ba6261e0e96.png

 

Los Santos Polis Departmanı, ilk kadro alımlarını kemik kadro başvuruları ile gerçekleştirecektir. Sınırlı süre içerisinde aktif olacak başvurularda; Police Officer II ve Police Officer III rütbelerine alımlar yapılacaktır. İlerleyen süreçte aktif edilecek divizyon yapılanmalarına da bu personeller yerleştirilecektir.

 

 

Polis rolü yapmakta hevesliyseniz sizi aramıza bekliyoruz. Kemik kadro başvurusu için tıkla.


 

DİVİZYONLAR

Kemik kadro başvuruları ile birlikte divizyon yapılanmaları da başlatılacaktır. Aktif edilecek divizyonlar ise; Air Support Divison, METROPOLITAN DIVISON, Detective Bureau ve Traffic Enforcement Divison olarak belirlenmiştir. Divizyonların yönetici kadrosu, kemik kadro başvurularından gelen personeller ile oluşturulacaktır.
 
3cv71ka.png
 

Yanıt gönde

 


 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 9Ay Sonra...

buralar değerlenir

 

😎

tarihinde char tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...