Jump to content

Polis tarafından tutuklandım ya da gözaltına alındım?


southliberty

Önerilen İletiler

unknown.png

IC tarafı, günümüz Amerika'sında haklarını bilen, bu tarz bir karakter yönetmek isteyen ve yeterli donanıma sahip olmayan kişiler için geçerli. Çocukluğunu ve evrimini varoşta geçirmiş bir karakteri yönetiyorsan, bunların dışına çıkman gayet doğaldır.

 

Bir tutuklama veya gözaltı ile nasıl başa çıkılır? (IC)

-Haklarınızı kullanın: Tutuklandığınızda, üç haktan(miranda haklarından) birini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir; avukat talep etme hakkı. Özel bir avukat veya hükümetin sizin için sağlayacağı avukatın tavsiyelerini dinleyebilirsiniz.

 

- Her zaman işbirliği yapın: Suçlu siz olsanız da olmasanız da , suçlamalarınızın yumuşatılması için bu çok önemlidir. Adaletten kaçmaya çalışmayın, bu büyük bir para cezasına yol açar veya belki de cezanıza eklenir.

Capo di tutti ratti, her zaman da yapmayın. Piyasa sizi böyle tanımasın:
img.jpg

 


-Her ne olursa olsun polis tarafından gözaltına alındıysanız, bunun bir nedeni vardır. Suçlu birinin çaresiz kalmış polisler tarafından masum ilan edilmesi neredeyse yüzde sıfırdır, vaktinizi suçsuz olduğunuzu iddia etmekle kaybetmeyin.

 

-Sakin olun: tutuklandıysanız, direnmeyin. Uzun vadede çok daha pahalıya patlayabilir.

 

-Önceki tüm adımları izleyin: polisle işbirliği yapmaktan çekinmeyin, indirim aldığınız taktirde suçlu ilan edilip federal hapisaneye sevk edilseniz bile devam eden hayatınız için polislerle yaşayacağınız sorun azalabilir.

 

Gözaltına alındım ya da tutuklandım? (OOC)

Bunlar tavsiyeler,

-OOC yollardan rolü bölmeyin: Polis rolü yapanlara OOC yollardan yanlış yaptıklarını, bunların hiçbiriyle ilginizin olmadığını söyleyerek /pm ile rahatsız etmeyin, /b'den rolü durdurmayın.

 

- Rolü geciktirmeyin: Her şeyin bir karışıklık olduğunu düşünüyorsanız veya yapılan polis rolünden memnun değilseniz, daha sonra OOC(şikayet) ile ilgilenmek için IC'yi sorunsuz bitirmeye çalışın.

 

-Her şeyi zamanında söyleyin: Gerçekten yapmadığınız / ya da yaptığınız rolleri üstlenmeyin / ya da inkar etmeyin, dürüst olun. Sizden rolünüzün kanıtını isteyebilirler ve cezalandırılabilirsiniz.

 

-Karakterinizi her zaman canlandırın: korkularınızı canlandırın, akrabalarınızı aramak isteyin. Karakterinizi muhteşem derecede yönetmek size keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır, karakterinizi oynamaya devam etmekten korkmayın.

 

-Ne olursa olsun dürüst olun: Ortada gerçekten bir rol ihlali veya polis rolcüsünün sizin rolünüzü etkileyen bir hatası bulunuyorsa bunu bildirmekten çekinmeyin, oynadığımız platform ve sizin rol zevkiniz için bu son derece önemlidir.


- Aklınızdan mantıklı bir senaryo uydurup bunu yöneticilere veya oyun yetkililerine inandırmaya çalışmayın, her şeyin kanıtını alın.

tarihinde southliberty tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

RP sunucularında rol yapmak, karakterinizin olaylara gerçekçi ve mantıklı bir şekilde nasıl tepki vermesi gerektiğini anlamak kadar heyecan verici bir deneyimdir. Rehberde paylaşılan tavsiyeler, rolünüzü daha inandırıcı bir şekilde oynamanızı sağlamak için oldukça faydalı olmuş.

Karakterinizin haklarını bilmek ve kullanmak, hem gerçekçilik hem de dramatik etki açısından büyük önem taşır. Aynı zamanda işbirliği yapmanın ve olayları sakin bir şekilde ele almanın da ne kadar önemli olduğunu anlamak, oyunun akışını daha keyifli ve mantıklı kılabilir. Ancak her durumda, karakterinizin kişisel özellikleri ve geçmişi de olaylara tepki verirken göz önünde bulundurulmalıdır.

Rehberin vurguladığı gibi, OOC (Out of Character) yollardan rolü bölmemek ve rolün gidişatını etkileyen şeyleri zamanında iletmek, oyunun bütünlüğünü korumak açısından önemlidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...