Jump to content

Thomas Manganiello


Gentleman

Önerilen İletiler

 

 

             

 

  

gq50wxm.PNGr53hsgy.png

tcgilng.png

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Satranç hayat gibidir Tommy, demişti babası. "Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları güçlü. Bazıları oyunun başında işe yarar, bazılarıysa sonunda. Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu. Satrancın güzelliği budur işte. İşler her an tersine dönebilir. 

 

Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmektir."

 

 

 

 

Liberty City - Little Italy, 8 şubat 1990

f328nr3.jpg

İtalyan mafyası

Italyan mafyası Basilicata, Campania, Sicilya, Puglia ve Calabria'daki suç örgütlerinin bir araya gelmesiyle birlikte oluşan ve 19. yüzyılın son çeyreğinden günümüze kadar özellikle Sicilyalı aşiretlerin ve büyük ailelerin liderliğinde etkin olan ve dünya çapında faaliyet yürüten İtalyan suç organizasyonu.

Sicilya ve İtalya'da 19. yüzyılın ortalarında Giuseppe Garibaldi ve Giuseppe Mazzini'nin Yeni Büyük Roma İmparatorluğu mefkuresi doğrultusunda örgütledikleri çeşitli askeri ve yarı askeri oluşumlar bulunmaktaydı. Sicilya'daki aşiretler Garibaldi yanlısı olarak Kırmızı Gömlekliler adıyla faaliyet yürüttüler. İtalya'nın birleşmesi sonrasında bağımsız hareket etmeye başlayarak tüm dünyaya yayılan İtalyan aşiretler ve büyük aileler diğer Batılı ülkelerde etki alanlarını oluşturarak dünya çapında faaliyet göstermeye başlamışlardır.

Özellikle 1929 Dünya Ekonomik Krizi sonrası New York başta olmak üzere ABD'de etkinliğini arttıran Beş Büyük İtalyan Aile ve 1970'lerde uluslararası istihbarat ağları üzerinden etki alanları oluşturan Licio Gelli ile birlikte İtalyan Mafyası daha da güçlenmiştir.

Günümüzde ise İtalyan mafyasının Amerika Birleşik Devletleri ve diğer batılı ülkeler üzerindeki etkinliğini, özellikle John Gotti'nin ölümüyle birlikte 2000'li yılların başından itibaren kaybetmeye başladığı şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

 

 


Sicilya'da Mafya'nın Oluşumu

Birbirleriyle işbirliği olan her aile ittifakının başında, aileler üstü bir saygınlık ve otorite sahibi olan ve Baba anlamına gelen Padrino bulunmaktaydı. En yaşlı ve tecrübe sahibi olan ve idare etme konusunda rüştünü ispatlamış kişi Padrino oluyordu. Padrino yani Baba olmak isteyen adaylar, bazı dönemlerde kendilerine ait özel silahlı gruplarıyla birlikte rakiplerini ortadan kaldırarak yönetimi ele almışlardır.

Padrinoların her biri Sicilya'da ve İtalya'nın diğer bölgelerinde yönettikchar_pegorino.pngleri aileler içinden bir tanesini diğer ailelere liderlik yapması için bir Lider Aile tayin ederdi. Buna Capofamiglia denirdi. Padrino'ya bağlı olan her aile ticaretin yoğun olduğu bölgelerdeki suç unsurlarını kendilerine bağlamaları için Şef anlamına gelen bir Caporegime tayin ediyordu. Her Caporegime ünvanlı şahsın yanında Asker anlamına gelen Soldato adlı bir yardımcısı ve silahlı unsurları vardı. Caporegime ünvanlı silahlı unsur liderleri, içlerinden birini lider seçiyordu. Bu şahsa Şeflerin Şefi anlamına gelen Capo di tutti Capi denmekteydi.

Caporegimeler suça bizzat karışmazlar ve işlerini Soldatoları aracılığı ile idare ederdi.

Ayrıca her Padrino, kendisine bağlı olan her aileye Müşavir anlamına gelen birer Consigliere tayin etmekteydi. Consigliere ünvanlı bu şahısların görevi Padrino'ya bilgi vermek ve bağlı olduğu aileye yardımcı olmaktır.


Manganiello yapılanması, Liberty City

Manganiello mafya ailesi İtalyan-Amerikan suç örgütü, çıkış yerleri Sicilya’dır. James "Jimmy" Manganiello vatanı, ülkesi tarafından temel oluşturmak için doksanların başında Amerika, Liberty City'e gönderildi. Aile Portland içinde Fort Staunton "Little Italy"da boy gösterir.

 

 

                     

 

 

 

 

Liberty City - Manganiello's Bistro, 15 Aralık 2022

 

 

 

n1lx2da.png
 Roma'nın asil prensesi, Francesca   

Bir İtalyan yerleşim bölgesi olan Küçük İtalya, İtalyan Mafyası'nın yoğun bir varlığına sahiptir. Arnavut kaldırımlı, dar sokaklarıyla "eski dünya", işçi sınıfı mahallesi izlenimi veriyor. Şehirdeki eski, eski göçmen ağırlıklı mahallelerin çoğunda olduğu gibi, mahallede de kısa şehir bloklarıyla kesişen birçok ara sokakla birlikte bir dizi savaş öncesi tarzı konut bulunmaktadır. Mahallenin saygınlığını kazanmış ve aynı zamanda ise yerli halk tarafından benimsenmiş, bir istekleri olduğunda Manganiello's Bistro'da Thomas Manganiello ilgilenmektedir. 

Thomas, gazetesini okuyor ara sıra kaçamak bakışlarla Francesca'ı bakmaktaydı ve Francesca ona her zamanki gibi kahvesini hazırlarken beklenmedik şekilde telefonu çalmıştı ve Francesca'ın telefon konuşması dikkatini çekmiştir. Francesca ağlayarak Thomas'ın taş kalpli olduğunu ve yaşlı babasının limanda adamlarının hırpaladıklarını söyleyerek barı terk eder. Thomas öfkeli şekilde Manganiello limanında olan bitenleri öğrenmeye çalışır, adamın hasta ve ağır çalıştığı için dövdüklerini öğrenir. Limandan o adamları bara getirtip beyzbol sopası ile yüzlerini tanınmayacak hale getirir. Francesca'ın babasının hastane masraflarını karşılar ve onun bir ilgisinin olmadağına ikna etmiştir.

 

 

 

Francesca ile aralarındaki buzlar erimişti. Nefretin yerine, sevgiyi almıştı.

    Thomas, Little Italy'de güzel bir ev almıştı, ailesine yakın ve Manganiello's Bistro'a yakındı. Francesca artık ailesi ile birlikte yaşamayacaktı, aynı zamanda babası limanda çalışmayacak ve Manganiello's Bistro'da kızının yanında, büyülenmiş gibiydi onu mutlu etmek için elinden geleni yapmaya çalışıyordu. Francesca yeni evinde yemek yemeye davet etmiş ve bu onun için bir fırsattı, akşam yemeğinde açılmaya karar vermiştir. Akşam yemeğinde o kadar sabırsızlanmış ki yüzük kutusunu çıkarıp ona evlenme teklifi ettiğinde şaşkınlık içerisinde kabul etmişti.  


 

Liberty City - Kartel Deposu, 25 Aralık 2022

 

 


s82s0ny.PNG                                                                                                                       Kanlı Noel 

Thomas Manganiello ve Andrew Lombardo çocukluk arkadaşlar, kardeş gibi büyümüşler Little Italy sokağın hakimi olmuşlardır. Kartel'in uyuşturucu sevkiyatlarını engelleme, baskın düzenleme fikri huzursuz etmiştir. Francesca'ı evinden almıştı ve noel gecesinde manganiello köşkünde herkesin davetli olduğu, kendi aralarında taktığı nişan yüzüklerini artık herkesin huzurunda açıklamak istiyorlardı ve o büyük gün gelmişti. Yolda saldırıya uğramış, gafil avlanmıştı en mutlu gününde savunmasız yakalanmıştır. 

Francesca, Thomas'ın kanı ile sulanmış arabayla köşke girdiğinde herkesin yüzünde hüzün ve korku kapladı, ağlayarak arabadan inmişti. James Manganiello kalbini tuttu, Lorenzo Lombardo ise telaşlı biçimde "Andrew, adamları al derhal her yeri arayın!" 

Kimi gücünün zirvesindeyken ölümcül bir hatayla elindekini yitirir. Kimi çok ileri gider veya yeterince ilerleyemez. Fakat kimileri de doğru adım atarak gücü kendilerine çeker. Herkesin daha çok kazanma hırsları yüzünden hataları ile sonuçlarını düşünmeden rahat hareket ediyorlar. 

 

            


                                                                                                 İlkelerine bağlı olan adam..

h0iv03i.png
                                                            "Ne yaparsanız yapın, baylar, uyuşturucudan uzak durun!Uyuşturucu yok!Bu bizim ilkemizdir."

James Mangainello, eski gelenekçi ve ilkelerine bağlı sert kuralları vardır. Underboss, Lorenzo Lombardo ile Sicilya'dan beri dostlukları bilinmekte ve onun aksine Lorenzo Lombardo daha makul birisidir. Capo, Thomas Manganiello'ın aklını çelmeyi başarmış ve oğlu Soldier Andrew Lombardo ile bu işi gizli yürütmekteydiler. 

 

 

 

 

 

 

 

 nz3v08g.PNG
 

                      Karanlığın gölgesinde kalmak..  

Thomas'ın korkusu kendi için değil, Francesca ne halde bilmiyordu ve ağır yaralı olması, işkence ile bitkin halde onu bulmalarını beklemekteydi. Andrew, Thomas'ın nerede tutulduğunu bulmuştu ve bir kamyonet ile deponun duvarını yerle bir ettiğinde "Tommy, kardeşim geldim.!" sıcak bir çatışmanın içine dalmıştı ve adamlarıyla birlikte Thomas'ı oradan çıkarıp nihayet köşke dönmüşlerdi. 

Gücü elde etmek isteyenler, hırsları için güce karşı kullanılmıştı. Korkuyu kontrol edebilirsin, sevgiyi asla. Yalnızca gerçek bir dostunuz sevgi ve kaybetme korkusunu bilir. Diğerlerinin size, dostluğunuza duyulan sevgi yerine sizi kaybetmenin doğuracağı şeylerden korkması nedeniyle bağımlı olması daha iyidir. 

Babası öfkesi ile üzerine yürümeye devam ederken Lorenzo ise sessizliğine bürünmüştü, "Tommy, Andrew size son bir şans veriyorum!" bu hatanın bedeli Los Santos'a gönderilmek olmuştu. Francesca olanlardan sonra korkmuştu, "Her an bir şey olacak korkusu bitiriyor beni, karanlığın gölgesinde kalmak istemiyorum." Artık ikisinin arasına ayrılık girmiştir. Thomas'ın güvenini kaybetmişlerdi, ekibindeki köstebekleri temizlemişler ve Los Santos'a yolculukları başlamıştı, bu iki sıkı dostu neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

                                                                               

                                                                                     Liberty City / Little Italy Tommy&Francesca

 

      "Con un sorriso tenero, mi guardò negli occhi e sussurrò, Sono tuo."

 

                                                                            Yumuşak bir gülümsemeyle gözlerimin içine baktı ve fısıldadı, Ben seninim.

 

 

7ipa0im.jpg

 

 

 
tarihinde Gentleman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

80nvraj.jpg

MANGANIELLO CREW - TEFECİLİK SENDİKASI

Product No. 2023 C-0829-005                 JANUARY 2023

BORÇ ESARETİ  "Borç alan, borç verenin kölesidir.."3845ea1ee7d043082dc949ea69bd4967.jpg

19. yüzyılın sonlarında ABD'de, düşük yasal faiz oranları küçük kredileri kârsız hale getirdi ve küçük vadeli borç verme toplum tarafından sorumsuz olarak görül. Bankalar ve diğer büyük finans kurumları böylelikle küçük vadeli kredilerden uzak durdu. Bununla birlikte, karlı ancak yasadışı olarak yüksek faiz oranlarında kredi sunan çok sayıda küçük kredi veren vardı. Kendilerini meşru gösterdiler ve açık bir şekilde ofis dışında faaliyet gösterdiler. Sadece istikrarlı ve saygın bir işi, düzenli bir geliri ve korumak için bir itibarı olan müşteriler arıyorlardı. 

 

Bu, borçlarını ödemeden önce bölgeyi terk etme olasılıklarını azalttı ve borç almak için meşru bir nedene sahip olma olasılığını artırdı. Kumarbazlar, suçlular ve diğer itibarsız, güvenilmez türlerden kaçınıldı. Borçlunun görünüşte meşru sözleşmeleri doldurmasını ve imzalamasını sağladılar. Bu sözleşmeler yasal olarak uygulanabilir olmasa da, en azından borç verenin temerrüde düşene şantaj yapmak için kullanabileceği kredinin kanıtıydı.

 

Temerrüde düşeni ödemeye zorlamak için , borç veren yasal işlem tehdidinde bulunabilir. Kredi yasadışı olduğu için bu bir blöftü. Borç veren, borçlunun kanuna karşı bilgisizliğinden beslendi. Alternatif olarak, borç veren, bir tefeciye borçlu olmanın sosyal damgalamasını istismar ederek halkı utandırmaya başvurdu . Temerrüde düşenin işverenine şikayette bulunabiliyorlardı, çünkü birçok işveren, borçlarını geri ödemek için işverenden çalma riski nedeniyle, borca batmış çalışanları işten çıkarıyordu. Temerrüde düşenin evinin dışında durmaları için adamları gönderebildiler, onu yüksek sesle kınadılar, belki de evini duvar yazıları veya bildirimlerle tahrip ettiler. İster saflıktan ister utançtan olsun, borçlu genellikle boyun eğdi ve ödedi.

 

cr82zkg.jpg

 

                                                            LEŞ KARGALARI "Öldür ya da öl, esaretten kurtulmak için öldür."

1920'lerde ve 1930'larda 4faf705ec3a7317e59c9482f1c26e651.jpgAmerikan savcıları, borçları uygulamak için şiddet kullanan yeni bir yasadışı borç veren türünün ortaya çıktığını fark etmeye başladılar. Yeni küçük borç veren yasaları, müşterileri yasallık cilasıyla sindirmeyi neredeyse imkansız hale getirmişti ve birçok müşteri, ya serbest meslek sahibi oldukları ya da halihazırda itibarsız oldukları için utandırmaya karşı daha az savunmasızdı. Dolayısıyla şiddet, tek araç olmasa da önemli bir araçtı. Bu tefeciler, maaş verenlere göre daha gayri resmi olarak faaliyet gösterdiler, bu da borç veren için daha fazla takdir yetkisi ve müşteri için daha az evrak ve bürokrasi anlamına geliyordu. Ayrıca, yasal borç verenlerin dokunmayacağı yüksek riskli borçlulara hizmet etmeye istekliydiler.

 

Bununla birlikte, şiddet tehditleri nadiren takip edildi. Muhtemel bir neden, bir borçlunun zarar görmesinin çalışamayacağı ve dolayısıyla borcunu asla ödeyemeyeceği anlamına gelmesidir. Birçok düzenli borçlu, tehditlerin çoğunlukla blöf olduğunu ve gecikmiş ödemelerden kurtulabileceklerini fark etti. Daha kesin bir sonuç, temerrüde düşen borçlunun gelecekteki kredilerinden kesilmesiydi ve bu, düzenli olarak tefecilere bel bağlayanlar için ciddiydi. 

 

Borç köleliği ya da borç esareti, bir kölelik biçimi olarak bilinir. Bir kişinin borcunun ya da başka bir yükümlülüğünün geri ödenmesi için hizmetlerinin teminat olarak verilmesidir. Geri ödeme koşullarının açıkça belirtilmediği durumlarda, borcu elinde bulunduran kişi, özgürlüğü borcun geri ödenmesine bağlı olan kişi üzerinde bir miktar kontrole sahiptir. Borcun ödenmesi için gereken hizmetler ve bu hizmetlerin süresi tanımsız olduğu zaman, borcu olan kişinin süresiz olarak hizmet etmesi talep edilebilir. Borç esareti nesilden nesile aktarılabilir.

 

Şiddetli kredi kiralama, genellikle Mafya gibi suç örgütleri tarafından yürütülüyordu. 1960'lara doğru, tefeciler daha da koordineli bir şekilde büyüdü ve riskleri daha iyi boyutlandırmak ve bir borçlunun başka bir tefeciden borç alarak bir krediyi ödemeyi denememesini sağlamak için borçlularla ilgili bilgileri bir havuzda toplayabilirlerdi. Mafya veya benzeri büyük çetenin korkunç ünü, tefecinin şiddet tehdidini daha inandırıcı hale getirdi.

 

Thomas Manganiello, Liberty City'den sonra  ise Los Santos'ta faaliyetlerini yürütecek olduğu bilinmekteydi. Manganiello'ya zamanında ödeme yapmayanlar için birçok korkunç hikaye anlatılmaktadır. 

 

tarihinde Gentleman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

 

 

            66yygaa.gif

66yygaa.gif

 

 

4e4mj35.jpg

  Ana sayfa  Hakkımızda  Menü  Etkinlik  İletişim

Hakkımızda

Şehrin en kaliteli mekanında, en gözde konumunda misafirlerini bekliyor. Sıcakkanlı hizmetiyle daima müşteri odaklı ilerleyen işletmemizde sınırsız eğlencenin doruklarına çıkıyoruz. Pub havasını iliklerine kadar hissedeceğiniz bir ortamda kaliteli içkilerinizi yudumlayıp arkanıza yaslanın... Uygun fiyatlı menülerle ve içkilerle %100 müşteri memnuniyeti odaklı ilerliyoruz. Kamu personellerine uygun fiyat ve indirimlerle her kesime hitap ediyoruz. Siz de Vespucci Caddesine gelerek bu gözde barda arkanızı yaslayıp rahatlayın.

 

                                                                                                        

 

 

 

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hp0i4iu.png

 


 

 

tarihinde Gentleman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

 

 

 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

 

 

 

 

ROLLERDEN KARELER 

 

 

 

-

tarihinde Gentleman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

başarılar dilerim  

tarihinde Mannerheim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper bi tanıtım hazırlamışsın görseller ve video on numara olmuş iyi roller

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...