Jump to content

STEFANO LATTUCA


Rayss

Önerilen İletiler

  

STEFANO LATTUCA

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Madde Tartışma                                                                                                                                    Oku    Değiştir    Kaynağı Değiştir    Geçmişi   Gör Araçlar>      Metin   Küçük  Ölçünlü  Büyük

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

image.png.e0d73d1c2863fab49522b6a32356202d.png____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________STEFANO LATTUCA_____________________________________________________________

 

____________________GİRİŞ____________________

 

1999 Yılında, İtalya | Cenova'da, soylu bir ailenin köşkünde dünyaya geldi. Lattuca ailesi, Cenova'nın, Savona ilçesinin soylularıydı. Soylarına gösteriş katan kişi Stefano'un, büyükbabasıydı.

Stefano'un babası, Marcello illegal bir oluşuma mensuptu. Bu durum Stefano'dan uzak ve bilgisi dışında gerçekleşiyordu.

Babasına ait olan bir şaraphane mevcuttu ve Stefano aktif olarak ergenlik çağına kadar orayı işletiyordu.

Stefano iki kardeş olmasıyla beraber erkek kardeşiyle iyi anlaşıyordu. Lattuca ailesi, Savona'da saygı görülen ve sevilen bir aile olarak düzenleri sorunsuz ilerliyordu.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________LOS SANTOS________________

Stefano, 16 yaşında olan bir çocuğu dört yerinden bıçaklayarak yaşamına son vermişti. Stefano bunu yapmasına olanak sağlayan şey, bıçakladığı çocuğun aile değerlerine saygısızlıktı.

Bıçakladığı çocuğun ailesi Lattuca ailesine karşı büyük bir kin oluşturmuş ve kan parası istemeden direkt olarak atak yapmaya başlamışlardı.

Şaraphaneyi yakarak alev püskürtmüşlerdi. Savona'da artık istenmeyen bir aile konumuna gelmişlerdi, çünkü isimlerine karşı her gün iftiralar yapılıyordu.

Lattuca ailesi hakkında kötü söylentiler hızla yayılıyordu, Marcello ise mensup olduğu oluşumdan, ayrılması ve ayrılmasına karşılık taşınmasını zorunluluk olarak istediler.

Stefano'un annesi ise taşınma istediğini kabul etmeyerek, Marcello ile boşanarak, Stefano'un diğer kardeşini alıp Cenova'nın başka bir kasabasına yerleştiler.

Marcello ise, Amerika'da, İtalyanların yayıldığını ve bir grup olduğunu duyarak, Stefano ile Los Santos'a taşındı.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_________________İLLEGAL BAŞLANGIÇ________________

Marcello, sonunda istediği bir düzeni bulmuş, Santos'da mensup olduğu oluşumdaki bireyler, İtalya'da yaşadıklarından ötürü ona karşı anlayış gösteriyorlardı.

Marcello mensup olduğu oluşumda tamamen bir ayakçı olarak ilerliyordu. 

İtalyanlar, Santos'un Davis bölgesinde yayılmaya başlamışlardı. Fakat İtalyanlar ırkçı yaklaşımlarından ötürü, Davis'te bulunan Afro-Amerikan topluluğu için büyük bir gerilim başlamıştı.

Sözlü tartışmalar ve misillemeler, şiddetle daha fazla çatışmalara dönüştü. Bu çatışmaların sonucunda, Stefano babası, Marcello'yu kaybetti. Marcello dört bölgesinden vurularak hayatını kaybetti.

Stefano, tek başına kalmış ne yapacağını bilmiyorken, Ricky Saviano isminde bir İtalyan, Stefano ile iletişime geçti. Kendisi babasının bir dostu olduğunu söyledi. 

Ricky, Stefano'yu bilmesi gereken konularda yardımcı oldu ve bazı yerlerde dayanağı oldu. Stefano, artık babasının yerinde devam edebilecek bir konuma geldi.

Afro-Amerikan topluluğu ile olan gerilim son bulmamıştı. Stefano ise kendince tavırlarını hazırlamış ve karşısına çıkabilecek şeyleri hazırda bekliyordu.

 

 

 

 

 

Metin Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı altındadır ve ek koşullar uygulanabilir. Bu siteyi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Vikipedi® (ve Wikipedia®) kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Wikimedia Foundation, Inc. tescilli markasıdır.

Gizlilik Politikası    Davranış Kuralları    Geliştiriciler     Çerez Politikası       Mobil Görünüm     Vikipedi Hakkında

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Resim fazla büyük duruyor, ama tanıtım güzel,başarılar

tarihinde vagrainN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...