Jump to content

S/S Varrios Rancho Jackals 13


dixsept

Önerilen İletiler

streetgang.png
8gmdb7m.png

Varrios Rancho Jackals, diğer bir adıyla Jackals 13 olarak da bilinmektedir. Jackals, güney yakasında ilerleyen büyük çaplı hareketlerde bulunan bir sokak çetesidir. Grup genellikle hispanik kişilerden oluşmaktadır. 60'lı yıllarda Los Santos'da kurulmuştur. Ghetto tarz yaşam ile ilerleyen genç hispanikler uyuşturucu ile geçimini sağlamaktadır. Jackals son derece ''13'' sayısına saygı duymaktadır. Çetenin temsil ettiği renkler mavi ve siyah olup mavi renk Sureno çetesine ve Meksika mafyasına saygı anlamında, siyah renk iste çetenin asıl rengi olarak kullanılmaktadır. Çete başlangıcından bu yana acımasız suç eylemlerinde bulunmuştur.

Ortalama her gün Los Santos'da bir insan çete tarafından saldırıya veya gaspa uğruyor. Çoğu günler çete tarafından araç hırsızlığı ve ev soygunları düzenleniyor. Son on yılda Jackals 13'ün Los Santos'da bıraktığı 70 ceset zinciri var. Bunların haricinde genel kazanç kaynağı olarak kokain ve marihuana satışı ön planda ayrıca; cinayet, adam kaçırma, uyuşturucu kaçakçılığı ve haraç işlenen suçlar arasında.  Son 10 yılda yaşanan olaylardan dolayı Jackals 13 çetesinin konumu zayıfladı, büyük kayıplar verdi ve sayıları aza düştü. Fakat FBI tarafından içeriye tıkılan çete üyelerinin bir kısmının tekrardan sokağa salınmalarıyla/ cezalarının bitimiyle çete eski gücüne ulaşmaya başladı. En son Ganton bölgesinde siyahi bir grupla kavgaya tutuştukları biliniyor. Uzun zamandır sahalardan uzak duran kırmızı kart yemiş Jackals oyuncuları, ceza sürelerinin bitimiyle tekrardan sahalara geri dönüş yapıyor.

Güney bölgesinde köşe başlarında duran kişiler çoğalmaya başladı. Verdiği zararlar sadece sokak üzerinde değil, bütün bölgeye yayılmıştı. Etrafta oturan bireyler her ne kadar rahatsız olsa da sesini çıkartamıyordu, çünkü kişilerin ellerinde ateşli silahlar bulunuyordu. Yavaşça bölgede ki zehir tacirleri arttı, bu durum ile birlikte etrafta bağımlı insanları görmek muhtemel hâle geldi. Bağımlı insanları görmek her ne kadar iç acısı olsa da bölgede ki satışlar devam etti. Sürekli polis baskınları da gözden kaçmıyor.


s3djzkk.jpg65jim5w.jpg

Rancho, San Andreas
Rancho, Los Santos, San Andreas'ta bulunan program dahilinde tasarlanmış bir banliyö kent.
Kentin adı İspanyolca bir sözcük olan rancho(çiftlik)dan gelmektedir.
Bunun nedeni kentin planlanma evresinde özgün mülkiyet grubunun kent için: "Burası tam bir macera olacak." sözleridir.
Bu adın düşünülmesi eski ABD'de etkin olan çiftçilik ve kasaba kültürüdür. 2024 nüfus sayımına göre kentte 35,762 kişi yaşamaktadır.
Alıntı yapılan: Tax Free
Rancho Projelerinde yaşayan birçok İspanyol genç ve yetişkinlerden oluşmaktadır. 13 yaşından küçük değiller, yani Meksika mafyası altında değiller, bu da vergisiz gangsterler oluyor. Rancho 13ST (Sureno) üyelerinin cinayet, soygun, saldırı, hırsızlık, yıldırma, uyuşturucu kaçakçılığı, vs. gibi suçlar işlediği bilinmektedir.
 
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 
qm7330a.png

- Oluşuma nasıl katılabilirim?

Şu an oluşumda kadroyu genişletmek amacıyla oyun dışı alımlarımız açık bulunuyor. Eğer oyun dışı alımlardan yararlanmak istiyorsanız 'bana' ulaşabilirsiniz. Bunun dışında oyun dışı alımlarımız kapandığında izlemeniz gereken rol şu olacaktır. İlk öncelikle oluşumun genellikle aktif rol bölgesi olarak ön gördüğü S/S Rancho civarlarına gelerek bu tayfayla takılabilirsiniz, sokağın elemanları size ters tepki gösterebilir tabi yaptığınız role karşı veyahut size iyimser davranabilir. Bu o rolü yapan kişinin karakterinin tiplemesine göre olacak roldür. Bu tarz rolleri yaparken genellikle kullandığımız yöntem; "Bu civarlara taşındım, yeni arkadaşlar arıyorum." sözü olmuştur. Elbette bu söz ile katılabilirsiniz ama daha yaratıcı bir rol yaparak aramıza katılmanız hızlı olur.

- Arkaplan hikayesi

Aslında arkaplan hikayesi sizin yaşamınıza ve geçmişinize dair şeyleri role yansıtmanızdır veya bir şekilde bunu karşı tarafa ifade etmektir. Yani bu rolleri elinizden geldiğince realistik yapmalısınız, klasik şeylerden kurtulmalısınız(bknz; küçükken annemi babamı kaybettim). Öncelikle hispanik bir karaktere sahip olmanız gerekir.  Alternatif olarak farklı milletlerden karakterler yaratabilirsiniz(sınırı aşmadan). Oluşturduğunuz karaktere bir arka plan hikayesi ayarlarsanız o karaktere daha çok bağlanırsınız bunu unutmayın.

- Kişilik

Karakterinizin kişiliği çok önemli, günümüzde çete rolü yapanlar klasik rolleri canlandırırlar. Şimdi bunu yapmak çok kolay, /do'dan belirtip rolünüzü yapar geçersiniz fakat önemli olan bu çocuk ruhunu yansıtmak. Siz 13 yaşında olup, araba sürüp, silah kullanıp rolünüzü yaparsanız yaşın rol için hiçbir önemi kalmaz. Jackals çetesinde karşıt gruptan birisini, yani düşman öldürmek liderin gözünde yükselmektir. 13 yaşında bir çocuk rolü yapan insan kolay kolay adam öldüremez, bunu yapması için genellikle çetedeki diğer kişiler ona yardım eder. Yani kısacası olaylara göre vereceğiniz reaksiyondan siz sorumlusunuz. Çete üyeleri genellikle şüpheci olurlar, örneğin çetede birisinin kardeşine/ablasına tecavüz edildiğinde o kişi çetede bulunan(lider dahil) herkesten şüphe duyar. Bu yüzden 13 yaşındaki çocuk bile ölebilir. Tabiki bu reaksiyonları stabil bir şekilde gerçekleştirmeyeceksiniz, örneğin ilk düşmanı öldürdükten sonra ikincisinde daha az zorlanırsınız. Zaten bu çetenin içerisinde psikolojiniz tamamen değişecektir. Doğru ve eğlenerek rol yapmak istiyorsanız kesinlikle yaratıcılık dışarısına çıkmayın, yapacağınız rol için ölümü göze alın. Mesela "Sin Nombre" adlı filmde Casper'ın sevgilisine çete lideri tecavüz ediyor, Casper dayanamayıp lideri öldürüyor. Bunu göze alıyor çünkü tecavüz ettiği kişi sevgilisi, yaptığı şey tamamen realistik.

- Özellikler

"Aşkı seven" - Bu karakteristik özellik aslında sadece sevgi arayan bir tip olmaktır. Normalde çete üyeleri 1-2 saatlik ilişki yaşarlar, kızlar umurunda olmaz ama bu rolleri yaparak realistikliğe realistiklik katabilirsiniz.
"Sadakat önemli" - Bu özellik genellikle geçmişe dayalı yaşantıdan gelir. Birileri bu karaktere küçükken verdiği öğütlerle karaktere sadakatin önemini göstermiştir. Verdiği öğütler hafızasında sabit bir yer almıştır. Bu karakteristik özellik çete içerisinde öngörülünce kirli şeylere doğru adımını atmıştır. Sadakatini göstermek ve sadakat gösterdiği kişileri koruma amacıyla yasadışı suçlar işlemiştir.
"Daima yukarda olmak" - Bizim tabirimizle açgözlü tiplemedir. Oturduğu yerden daima yukarıda olmayı ister, bu tiplemeyi kurnazlıkla birleştirebilirseniz gerçekten yukarılarda olabilirsiniz. Dediğim gibi farklılıklardan korkmaya gerek yok.
"Para kovalayan" - Bu tiplemeye işini en iyi yapanlar diyebiliriz. Bir yandan uyanık tiplerde olabilir. Genellikle zengin olmak isterler, bunun içinde ellerinden geleni yaparlar. Mesela satacağı bir malın fiyatını 1000 dolardan 2000 dolar yapabilir. Bu tipleme liderin gözüne kolaylıkla girebilir ama bazen de ölümüne neden olabilir.
"Tembel, asi" - Bu tipleme bir şekilde onlara farklı tepkiler yaratacaktır. Bu tiplemeyi canlandıran kişiler genellikle geçmiş yaşantısına dayandırır. Geçmişte yaşadıklarını tekrar yaşamamak üzere kendilerini serbest ruhlu kılarlar. Emir almayı sevmezler.

- Huylar

Karakteristik özelliklerinize kalite katabilecek değişik huylar koyabilirsiniz, örnek vermek gerekirse;
"Hırslı" - Bir şeye sahip olmak veya çok başarılı olmak için istek ve kararlılık göstermek.
"Arkadaş canlısı" - Genellikle çete içerisinde arkadaşları bol olan kişilik.
"Karizmatik" - Örneğin kaslı bir karakterle diğerlerini etkilemek.
"Meraklı" - Sürekli kendinden büyüklerine bir şeyler sormak, öğrenmeye çabalamak.
"Özenti" - Kendinden büyük kişilere özenmek, onların yaptıklarını yapmaya çalışmak.

- Belli başlı slangler

Pedo - Problem. No, not pedophile! - Hayır, sübyancı değil!
Pendejo - S*kkafa. Aynı zamanda son derece aptal birisi.
Perico - Kokain.
Puto - Eşcinsel, aptal.
Pendido - Yükseklerde hissettiren madde, yükselişte olmak.
Que onda? (What's up?" - Naber?
Ranfla - Düşük bütçeli araba.
Rifamos - Biz yönetiriz, bizim kurallarımız.
Ruca - Yaşlı kadın.
Ruco - Yaşlı adam.
Swata - Aptal.
13 - Sureno Güney Çetesinde Meksikan Mafyası tarafından görevlendirilen çeteciye denir. Mavi renklidir.
Tecato - Eroin Bağımlısı
Tinto - Afro-Amerikanlara aşağılayıcı söz.
Varrio/Barrio - Sokak, bulvar.
Vato - Dost, erkek arkadaş.
Surputo/Surcaca - Aşağılamanın Sureno tarafından kullanılan yolu. Örneğin, "Lanet olsun Norputo, siktir git Norcaca!"
Chorra - Penis
Cuete - Silah
Ena - Nortena için kısa anlamına gelir.
Esa - Sureno için kısa anlamına gelir.
Feria - Para
Filero - Bıçak
Fusca - Genellikle silah fakat Cuete de kullanılır.
Gabacho/a - Beyaz mahkum için aşağılayıcı terim.
Grifa / Mota - Esrar
Grifo - Esrar bağımlısı. ( Eğer üstten birisi grifo diyorsa, eski okulundan ya da çetesinde bulunan eski bir set üyesinden bahsediyor olabilir.)
Hyna -  Kız arkadaş
Jefa/Jefite - Anne.
Jefito - Baba.
Jefe - Patron, boss.
Jura - Polis.
Leva - Korkak.
Mayate/Mayata - Siyahi insanlara hakaret.
Nel - Hayır.
No Manches - Karışıklık var!
Orale - Doğru, evet!
Ojete - Pislik
Baro - Para
Bronca - Başka biriyle çatışma.
Canton - Evet
Carnal - Kardeşim, yakın arkadaşım.
Carrucha/Carro - Bir ortak.
Chavala - Küçük kız. (Cesareti olmayan erkeklere hakaret olarak kullanılır.)
Chavalo - Genç çocuk
Chela - Bira
Chido - Havalı, cool.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

f6hgwgd.png


Esrar
Mahsulde yetiştirilebilen, hasat edilebilen, kurutulup parçalanıp içilebilen bir bitkidir. Ayrıca çayda yenebilir veya demlenebilir. Esrar için yaygın sokak isimleri ot, haşhaş, yeska, yeşil, tomurcuk veya çimen olabilir. Bununla birlikte, uyuşturucu işinde daha fazla deneyime sahip olduğundan, şehirdeki farklı alanlar için belirli isimler olabilir. Etki altındayken, kullanıcı camsı pembemsi gözlerle oldukça salak bir görünüme sahip olacaktır. Gözler kan çanağı olabilir ve göz bebekleri büyür.

Yemek yedikten, sigara içtikten veya içtikten (demlenmiş) marijuana tomurcuğu, etkileri hemen başlamaz. Eklem veya körlemesine kıyasla etkilerin önemli ölçüde daha hızlı başlayabileceği bir bong vuruşuna bir istisna. Kullanıcı rahatlamış, hassaslaşmamış bir his duygusu hissetmeye başlayacaktır, örneğin, işitme duyusunda dikkatini kaybedebilir veya bir algılama biçiminde koku alabilir. Bu nedenle kullanıcı daha önce nerede olduğunu bilmediği şeyleri gördükten sonra paranoyaya maruz kalabilir. Kullanıcının iştahı, "munchies" adı verilen terimle önemli ölçüde artacaktır. Bir kullanıcının rahatsız edici bir ortamı varsa, ayıklık olmadığında duyguyu zihninde tutma yeteneği, kullanıcının öfke, üzüntü ve benzeri duygusal patlamalara muhtemelen daha yatkın olmasına neden olur. Bu durumda marihuana duyguları bir şekilde güçlendirebilir. Yüksek, kullanılan marihuana miktarına bağlı olarak yaklaşık 5 ila 6 saat sürer. Bir kullanıcı yüksekte uyuyamaz ve hala onları etkileyen etkilerle uyanabilir.

Esrardan çekilme, kullanıcı büyük miktarda tüketmişse, yüksek sırasında ne olduğuna dair tanımlanmış ayrıntı eksikliğine neden olabilir. Yüksekliğe neden olan bileşik olan THC, 90 gün boyunca kan dolaşımında kalır. Kullanıcının biraz başı dönebilir ve bazı durumlarda midesi bulanabilir. Kullanıcı, kısa bir süre içinde% 50'nin üzerinde bir THC seviyesiyle yoğun miktarda marihuana kullanımı yaşarsa, şizofreniye maruz kalabilir.

Marijuana kullanımını canlandırma sürecinde yemek yemek en kolayıdır ve ne söyleneceği konusunda herhangi bir açıklama gerektirmez. Bir eklem veya künt sigara içerken, sigara dumanına kıyasla duman çok kalındır ve deneyim yeniyse ve büyük bir darbe almışsa kullanıcı boğulabilir. Künt sigara içerken, kullanıcı, tütün ambalajı nedeniyle oldukça güçlü bir nikotin bağımlılığı benimseyebilir.

Kokain
Koka bitkilerinden toplanan alkaloid bir madde olan kokain, yaprakları hasat etmek için mahsullerde yetiştirilir. Daha sonra kurutulur ve gerekli olan kokain alkaloid olan alkaloidler arasında ayrılır. Koklanabilir, bir eklemle bağlanabilir (primo olarak adlandırılır) veya kör ve tütsülenebilir veya bir kaşıkta pişirilip enjekte edilebilir. Sokaktaki kokainin ortak isimleri toz, kar ve koladır. Kokain etkisi altında, bir kullanıcı sinirli ve huzursuz görünecek, kokain burundan çekildiyse genellikle burnunu ovuşturacaktır, çünkü bileşenler burundaki hissi uyuşturur ve hafif karıncalanmaya neden olur. Kullanıcı genişlemiş göz bebeklerine sahip olacak ve ilacın neden olduğu yüksek kan basıncı nedeniyle hafif kalınlaşmış damarlara sahip olacaktır.

Kokain çekildikten sonra, burun boşluğuna ve kan dolaşımına girdiklerinde etkiler altı veya yedi saniye sonra tamamen devreye girer. Eğer sigara içilirse, kokain ilk vuruştan en fazla beş dakika sonra yavaşça tekme atmaya başlayacaktır. Enjekte edilirse, etkiler doğrudan kan dolaşımına girdiklerinde anında hissedilecektir. Kullanıcı önemli miktarda enerji kazanacak ve başkalarına karşı daha sosyal hissedecektir. İlaç kullanırken, kullanıcı için işler hızlanmaya başladıkça sinirlilik ve paranoya artabilir ve aynı anda çok fazla işlem yapma ihtiyacına neden olabilir. Kullanıcı vücut ısısını yükseltir ancak terlemez. Burun çekilmesi, enjekte edilmesi ve sigara içilmesinden kaynaklanan yüksek kokain, kullanıcının sahip olduğu kokainin saflığına bağlı olarak 4 ila 5 saat arasında sürer.

Kokainden çekilme, vücut ısısı ve kan basıncı normale dönerken ağır yorgunluğa neden olur. İlaç kan dolaşımında parçalanırken pıhtılaşma ajanları zaman aşımına uğradığından, ilaç burundan çekilirse burun kanaması meydana gelebilir. Kokain en fazla 48 saate kadar sistemde kalacaktır. Duyular yükseldikten sonra normale döndüğünde kullanıcı paranoyaklaştıkça depresyon ve anksiyete ortaya çıkabilir. Yüksek, kısa bir süre devam eder, bu nedenle daha fazla kokaine olan istek ve bağımlılık devam eder ve bu, uyuşturucuya bağımlılığın oluştuğu yerdir. Tam para çekme işlemi, kullanım miktarına bağlı olarak 30 saate kadar sürer.

Kokain sizi son derece dikkatli ve sinirli yapar ve duygularınızı güçlendirmek için hareket eder. Stresliyseniz ve ilacı alırsanız, genellikle çok agresif ve paranoyak olursunuz ve bununla ilgili bir şeyler yapmak istersiniz. Burnunu çekerseniz, tahriş olduğu için burnunuzu sık sık ovalar ve çokça koklarsınız.

Metamfetamin
Metamfetamin, psödoefedrin ve diğer bazik bileşiklerin karışımı ile sentezlenen, pişirildikten sonra kristal bir madde oluşturan ve böylece kristal metamfetamin elde eden kimyasal bir bileşiktir. Bu kristal toz haline getirilebilir, daha sonra burundan çekilebilir veya bir çakmağın altında pişirilip enjekte edilebilir. Meth için sokak isimleri arasında şeytan kepeği, buz, kristal ve ince ayar bulunur. Kullanıcıdan gelen meth kullanım düzeyine göre değişken görünümler vardır. Kısa süreli bir kullanıcı hafif düzeyde akne ile hafif zayıflamış bir vücut yapısını gösterecektir. Bununla birlikte, daha uzun bir süre boyunca, kullanıcı oldukça zayıf bir görünüme sahip olacaktır. Kullanıcı, cildinin üzerinden geçen bir sürünme hissi nedeniyle yüzünü ve kollarını kaplayan büyük kabuklara sahip olabilir, bu da kullanıcının kaşınmasına ve ardından yaraların enfekte olmasına neden olabilir. İlacı içen bir kullanıcı, dişlerin koruyucu tabakasının aşındığı ve dişleri çürüten ve çürümelerine neden olan ilaçtan gelen zararlı kimyasallara açık olan "meth ağzı" olarak bilinen bir duruma sahip olacaktır. Yüksek iken, kullanıcı oldukça terli ve gergin görünecektir. Çoğunlukla gözler genişlemiş göz bebekleriyle oldukça bitkin ve sinirli görünecektir.

Metamfetamini enjekte ettikten, sigara içtikten veya burundan çektikten sonra, etkiler genellikle kullanıcıyı anında etkiler. İlacı içen kullanıcılar dudaklarda ve ağızda uyuşma hissi yaşayacaktır. Çevrenizdeki her şeye gösterilen ani artan dikkat hissi, uzun süreli paranoya, huzursuzluk, hipertansiyon ve konsantrasyonun yanı sıra öne çıkmaya başlayacaktır. Kullanıcı, rasyonel bir karar noktasına kadar derinlemesine değil, fazla düşünecektir. Artan enerji ile dişlerde seğirme ve gıcırdatma meydana gelebilir. Ek olarak, kullanıcının enerjisi ve cinsel dürtüsü, bazı kullanıcılar için saatlerce süren cinsel deneyimlere neden olabilir, çünkü zihin, uyuşturucu kimyasal girdisi tarafından kandırılır. Karıncalanma, cildi örtmeye başlayacak, ayrıca cilde ve kaslara sıcak ve soğuk fırçalama hissi verecektir. Bununla birlikte, vücuda yayılan dopamin, tüm hisleri yoğun bir coşku hissine yükseltecektir. Bir kullanıcı her zaman değişen duygulara karşı oldukça değişken hale gelecek ve tahmin edilemezliğin oluşmasına neden olacaktır. Metamfetaminden yüksek bir madde en fazla yaklaşık 8 ila 12 saat dayanacak ve uykudan sonra geçecektir; yani kullanıcı bunu yapacak kadar rahatlayabilirse.

Metamfetaminden çekilme, uzun süreli hipertansiyonun yıpranması nedeniyle kullanıcının kas sistemi boyunca yavaş yavaş gelişen bir ağrıya neden olur. Kullanıcıda bir meth çökmesi veya 2 güne kadar uzun bir uyku süresi de meydana gelecektir. İlaç nihayet kırılmadan önce en az 4 gün sistemde kalacaktır. Ağır yorgunluğun yanı sıra, kullanıcı, zihinsel kontrol ve vicdanın yavaşça kullanıcıya dönmesinden, uzun bir süre şizofreniden sonra ağır depresyon ve kafa karışıklığı yaşayacaktır. Uzun bir uyuşturucu kaçamağından sonra, normal zorlukların veya günlük yaşamdaki engellerin olasılığı son derece tehdit edici görünebilir ve depresyon veya ağır ağlama gibi aşırı abartılı bir reaksiyona neden olabilir. Metamfetaminin tamamen geri çekilmesi, bir süre boyunca kullanılan meth miktarına bakılarak toplamda 3 ila 5 gün sürecektir.

Bir meth bağımlısı rolünü, görüntüleyebileceğiniz birkaç komutla rol oynamak için oldukça basittir.

Eroin
Uygun şekilde kurutulduğunda afyonun sonraki ürünü olan haşhaş bitkisinden pişmiş ve ayrılmış bir maddedir. Toz halindeyken enjekte edilebilir, burundan çekilebilir ve içilebilir. Eroin ile ilişkili takma adlar arasında H, siyah katran, esmer şeker, at, şap ve at bulunur. Eroin, günümüzde en çok bağımlılık yapan uyuşturucudur ve kullanıcının büyük ölçüde ona bağımlı olmasına neden olur. Kullanıcının çok tepkisiz gözleri, yarı kapalı göz kapakları ve genişlemiş göz bebekleri ve ağız kuruluğu olacaktır.

Tozlu eroini sigara içtikten, enjekte ettikten veya burundan çektikten sonra, kullanıcı etkileri anında hissetmelidir. Çoğu zaman, enjekte edildiğinde, kullanıcı anında yarı duyarlı bir bilinç durumuna gönderilir ve kullanıcının deneyimleyeceği yüksek öforik duyumlar nedeniyle rahat bir konuma düşer, sıcak bir his de dahil olmak üzere tüm vücudu bilmeceye neden olur. her hareket ve hareketi son derece keyifli hissetmek için. Kullanıcı, yüksekten rahatsız olursa huzursuz olur ve vücudundaki kasların aşırı gevşemesinden dolayı, yürürken veya gelişigüzel hareket ederse çok dengesiz olabilir. Kullanıcının kalp atış hızı düşecek ve berrak gerçeküstücülüğün coşkulu hislerinin kullanıcıyı sarmasına neden olacaktır. İlacın dozajına ve gücüne bağlı olarak tüm öforik yüksek eroin 3 saate kadar dayanacaktır.

Eroinden çekilme afyonunkine benzer, ancak ağrı yerine vücut yavaşça kapanacaktır. Buna uyuşturucu hastalığı denir, burada nefes alma ve temel organ işlevi, vücudun bağımlı hale geldiği opoid arzu nedeniyle yavaş yavaş başarısız olur. Kullanıcı, geri çekilirken zihnini dolduran büyük miktarda endişe ve paranoya ile çok yorgun olacak. Çoğu durumda, kullanıcı hareket edemediği ve bazı durumlarda uyuşturucu hastalığı nedeniyle nefes alamadığı için ölüme yakın hale gelecektir. Eroinden çekilme, kullanım süresine ve kullanım süresine bağlı olarak 1 ila 2 hafta sürebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...