Jump to content

Mdma(ectasy) gibi çeşitli stimulantlar hk.


Azune

Önerilen İletiler

image.png.c22cac8528ccfb53068bd3cef0a952f0.png

:Lightning: Öncelikle yazıma başlamadan önce belirtmek istediğim bir husus var. Bu sadece bilgilendirme/bilinçlendirme amaçlı bir yazımdır, farklı yerlere çekmeyin. :Lightning:
 

 


MDMA (Ectasy) Nedir?

 

Methylenedioxymethamphetamine (MDMA), bildiğimiz ecstasy'nin etken maddesidir. Aynı zamanda "xtc, emma, molly, mandy, pingers, şeker" gibi kod adlarla da bilinir. Mdma, amfetamin sınıfından klasik bir entaktojen maddedir. Etkilerini beyinde serotonin, dopamin ve norepinefrin salınımını teşvik ederek üretir.
 

Mdma ilk defa 1912 yılında ABD merkezli bir ilaç şirketi tarafından geliştirildi. 1970'li yıllarda ABD'de yeraltı psikoterapi çevrelerinde kullanımı yaygınlaştı. 1980'lerin başında, gece hayatı ve rave kültürüne girdi ve nihayet 1985'te federal program sistemine dahil edildi. 2000'li yıllara gelindiğinde, kokain ve cannabis (esrar) ile birlikte dünyanın en popüler psikoaktif maddelerinden biri haline geldi.
 

Günümüzde halen MDMA'nın tedaviye dirençli travma sonrası stres bozukluğu (ptsd) ve otistik yetişkinlerde sosyal anksiyete tedavisine yönelik kullanıma uygun olup olmadığı araştırılmaktadır.
 

Öznel etkiler arasında stimülasyon, anksiyete bastırma, disinhibisyon, gelişmiş empati ve sosyallik, rahatlama ve öfori yer alır. Kişinin kendisi ve başkalarıyla yakınlık duygularını kolaylaştırması nedeniyle bir entaktojen olarak sınıflandırılır.

Mdma'nın dikkate değer bir özelliği, toleransın hızlı bir şekilde oluşmasıdır. Birçok kullanıcı sık kullanıldığında etkinliğini önemli ölçüde kaybettiğini bildirmiştir.
 

Beynin serotonin seviyelerini geri kazanması ve toksisiteden kaçınması için yeterli zaman tanımak amacıyla genellikle her kullanım arasında bir ila üç ay beklenmesi gerekir. Ayrıca, mdma'nın toksisitesini önemli ölçüde artırdığı düşünüldüğünden, aşırı yüksek dozların ve çoklu dozların kullanılması kesinlikle önerilmez.

 

Sağlıklı kullanım için;
 

Öncellikle üç tane ana supplementımız bulunuyor.
 

İlki "Nac" en önemlisi. Bu arkadaşımız roll'dan sonra günde 1 adet alınmalı. En çok sevilen olayı bu ilk kullanımda ki o efsane "magic"'i yani hissi geri getiriyor, ek olarak içerisinde c vitamini bulunuyor. 2-3 hafta düzenli kullanım yaparsanız çok güzel olur. Eğer tekrar mdma/ectasy kullanımı olacaksa 3-4 gün öncesinden Nac bırakılması gerekiyor. Eğer bırakmazsanız bir sonraki eğlenceniz azalacaktır.

 

İkinci olarak, 5-htp öneriliyor. İlk hafta her gün 5-htp atabilirsin, sonra bir kaç gün ara vere vere kullanabilirsin. Kesinlikle ectasy/mdma kullandıktan sonra 24 saat bekle, sonra 5-htp'yi al seretonin syndrome yaşatabilir o yüzden bekleyeceksin. Eğer tekrar mdma/ectasy atılacaksa, yine 2-3 gün öncesinden bırakman daha sağlıklı olur.
 

Üçüncü olarak C Vitamini desteği. Nac ile beraber kullanımı zararlı mı net bir bilgi yok ortada, o yüzden Nac varsa almaya pek gerek yok.
 

 

image.png.16839719ce4eda4be51491dc876f7762.png


 

Mdma/Ectasy kafasında yapılması gerekenler;
 

En yakın arkadaşınız su, suyu ABARTMADIĞINIZ sürece sorun yok, fazla su kullanımı sizi kusmaya ve baş dönmesine yönlendirilebilir. Yani ne fazla ne az su kullanmalısınız.


Madde sizi feci terletecek o yüzden tribe düşmeyin gayet iyisiniz.

 

Dişlerinizi çok fazla sıkabilirsiniz (magnezyum eksikliği yüzünden, magnezyum vitamin supplement alabilirsiniz kasılmasını istemiyorsanız) belki farkında olmayacaksınız o yüzden kesinlikle sakız almayı unutmayın, çok fazla kasılırsanız size iyi gelecektir ve bu sayede 2-3 gün dişleriniz ağırmayacaktır.

 

Dışarıda kullanacaksanız kesinlikle gözlük yanınızda bulundurun ve eğlenirken gözlüğünüz hep takılı olsun, dışarıdan bir yaratık gibi gözükeceksiniz gözleriniz pörtleyecek çünkü.

 

Vücut ısı reseptörleriniz madde esnasında tam işlevsel çalışmayacak, fazla sıcak veya fazla soğuk hissedeceksiniz ama bu çok sizi etkilememeli, ÜSTÜNÜZÜ ÇIKARMAYIN, vücut ısınız gayet yerinde, sadece hissettiğiniz ısı değerleri yanlış diyebiliriz.

 

Eğer arkadaşlarınızla takılıyor iseniz ve müzik arkada sohbet ediyorsanız diyeceklerinize bir tık dikkat edin, madde sizin empati seviyenizi ve "sevgisel" düşünmeye yönlendiriyor, belki sonradan pişman olacağınız birşeyler söyleyebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızla atarsanız emin olun çok güzel bir bağınız varsa bile artık daha sıkı olacaksınız.

 

Birbirinize sarılma/dokunma etkisi de olabiliyor, fazla abartılmadığı sürece sorun yok #nohomo.
 

Mixlenmesi güzel druglar liste; 
 

Candy flip: LSD+MDMA önce lsd 4 - 4 buçuk saat sonrasında yani peek'in son 30 dakikasında oral olarak alırsanız mdma, acidin calm down'unu size hiç yaşatmıyor. Mdma asidin tüm ağırlığını alıp apayrı bir boyuta getiriyor görseliniz çok daha hd oluyor renklerin ufak canlılığı md sayesinde artıyor.
 

Hippi flip: SHROOM+MDMA aynı LSD gibi peekin son 30 dakikasına doğru 3 - 3 buçuk saat sonrasında md'yi atın. Karışım türü hoş bir roll ve trip geçiriyor keyiflidir.  
 

Kethamine + MDMA: Önce md sonra kethamine oluyor bunda da. Md'nin peek'i bittiğinde aldığınız her ufak doz (Burası önemli ufak bumblar sizi bayıltıp dissosye edecek line'lar değil) size md peekinde ki roll hissiyatını geri getirecektir. 

 

 

image.png.b4b13dac75faa7850855186e19817ca0.png

 


 

Bir kaç uyarı/bilgilendirme;
 

ILK OLARAK SUNU DIYECEGIM SSRI İÇEREN BIR MADDE KULLANIYORSANIZ (Psikiyatri ilaçlarının bir kısmı SSRI içeriyor eğer ki kullanıyorsanız o şekil bir ilaç araştırın içeriğini, SSRI varsa mdma den uzak durun serotonin sendromu geçirebilirsiniz.) Kalp tansiyon türü bir şeyiniz varsa dikkatli olun çok abartmayın.
 

Oral alıyorsanız ve karın ağrısı yaşıyorsanız veya reflünüz varsa mideniz bulanabilir. Bu sorunları atmak için zencefil ve bal karıştırıp 3 saat öncesinden yerseniz mide ağrısını keser.
 

Bir günde 300mg'ın üstünde almayın re-dose yapacaksanız ilk dozu attıktan sonra ikinci bir re-dose yapın ve ilk aldığınız dozajın yarısını alın. Dozajlar için internette kilonuza göre ayarlayabileceğiniz bir calculator var bakabilirsiniz oradan.
 

Serotonin reseptörüne direkt etki eden bir madde olduğundan dolayı mutlaka aralar koyun, tarih tutun. Bu maddeyi haftada bir, iki haftada bir asla yapmayın. Olurda aynı ayda 2 roll yaparsanız bir sonraki için 2-3 ay koyun araya.
 

İlk rollunuzun keyfi diğer hiçbir rollda ne dozajlar alsanız da aynı olmayacak ve her seferinde mdma in büyüsü rollun etkisi kaybolacak/kaybedebilirsiniz.
 

Madde kullanımı sonrasında kendinizi detoksa kesinlikle sokun, mdma'in şakası olmaz. 1-2 ay maddeyi kullanmayın, hayatınızı/beyninizi riske atmayın.

 

İlgi görürse devamı gelir

 

tarihinde Azune tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tunayowski, 2 saat önce yazdı:

foruma polıs gırse tutuklanicaz


Ne alaka efenim google amcaya yazsanız çıkacak şeyler bunlar, yanlış anlaşılma olmasın hakim bey

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görüşmeye katıl

Şimdi yayınlayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömüldü.   Bunun yerine bağlantı olarak görüntüle

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    • Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
×
×
  • Yeni Oluştur...